Francouzský zabijáček B2 740(f) znovu v eshopu

57

Do eshopu se během víkendu kromě WoWs Tirpitzu dostal také německý těžký tank 4. úrovně PzKpfw B2 740(f). Jde o kořistní verzi franccouzského předválečného těžkého tanku Char B1 bis, kterému Wehrmacht odmontoval jeho hlavní dělo. Kdysi byl naprosto nedostupný poté, co byl (jako druhý premiák vůbec) úplně odstraněn z eshopu. Dnes už je možné ho koupit i jinak, přesto jde o ceněný stroj, protože jde o jeden z mála tanků, který má ve WoT VIP matchmaking, který ho vůbec nepouští do bitev s vyššími tiery.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte
Předchozí článekWoTmaniaxxl: Pz. IV Aus. H – 3 vítězné znaky
Další článek19. 4. 2016
Excalibur.cz
Excalibur.cz - herní magazín od hráčů pro hráče. Denní novinky ze světa online her. Vlastní recenze, oblíbená videa, gameplay, názory. To vše najdete na webu Excalibur.cz.

57 KOMENTÁŘŮ

  • Ano, potvrzuji. Největší průser = Matilda, druhý největší průser = Hetzer. Jednou jsem do Matildy střílel snad pět minut, byli jsme dva poslední. Sice jsem ho nakonec ustřílel, protože se mi otočil bokem, ale stálo mě to na goldu snad sto tisíc 🙂

   • Matilda je skutečně průser v bitvě 1 vs 1, Matilda tě umlátí jako prt. Ale zepředu jde, jen se musí goldit přes průzor řidiče, tam projde prakticky všechno.
    Hetzer je mnohem větší průser, s tím derp gunem a nedejbože když má golda. Takhle mě už poslal do garáže hodněkrát, klidně i na IK. Dál je pěkný průser i T40 a Marder T38. T40 je otravná s houfnicí a s HE náboji. Vždycky když se trefí něco zkriplí a to i opakovaně. Jednou jsem na Klidném pobřeží jel přes ten hup u báze a dostal jsem to od ní Héčkem když jsem zrovna sjížděl z kopečku a rána za 230 a celá posádka na kaši. No zábava s tím byla, jen co je pravda, když máte tank jak po mrtvici. Od té doby vozím velkou lékárnu. Dost nepříjemná je i T-28, jak klasická, tak i ta s dělem z KV-1, ale dá se to. Občas umí potrápit i Type 95. Ale je s ním stejně sranda. Teď jsem konečně vyjezdil Hrdinu, sólo prakticky nemožné ale povedlo se mi zvrátit celou bitvu. Neuvěřitelný stroj, sice už to není tak OP jako kdysi ale nepodceňujte ho.

   • Já si myslím, že průserem pro tento tančík je prakticky jakýkoliv TD tieru 4.

 1. Dávno to není „zabijáček“. Zabiják je T-28E F-30 nebo Matilda.

  • Jasně že je, nikdo neví kam ho střílet… Matilda je super, ale nemá omezený MM a v šestkách nic neudělá. Tohle se nedostane ani to pětek…

   • Omezený MM z něj nedělá zabijáka … prostě jen víc vydrží. Má slabé dělo, které se na Matildu prostě nechytá (pokud Matilda aspoň trochu úhluje) a malou věž, do které stačí poslat jeden granát střední ráže a výsledkem je zraněný velitel, který je zároveň i střelcem a nabíječem. Takže jedním zásahem je zkriplený celý zbytek tanku.

    Byly doby, kdy jsem se bál čety Pz.B2, ale ty časy minuly. T-28E F-30 si ho dá na 3 rány, tj. za 10 vteřin je dole a nepomůže sebelepší úhlování.

     • Z mého pohledu mne ten tank štval (mám ho a jezdil jsem ho), protože má unikátní složení posádky – velitel + řidič + 2 radisté. Žádný jiný německý tank nemá takto složenou posádku, tudíž je zoufale nevhodný na školení posádky jiného tanku.

      A pokud mám ten který den špatnou sérii a chci se odreagovat, tak na to mám Pz. IIJ nebo KV-220-2.

    • Jako dobrej hráč Matilda vs. dobrej hráč B2 samozřejmě vítězí Matilda v 9 z 10 případů, o tom žádná. Ale říkám, když se dostaneš do bitvy, kde není na druhé straně Matilda, což je celkem často, tak si to povodíš.
     Slabý dělo to má, já to jezdil fullgold, jinak se to hrát nedá. Akorát do trojek můžeš střílet AP, nebo do papírů typu SU-85b, ale jinak goldy lítaly. Na vydělávání to moc není, no.

     Když jsme s madmanem měli špatnou sérii a chtěli jsme se odreagovat, tak jsme vzali 2x B2 do plutonu a WR jsme měli hodně přes 90%.

     • tak tento tank už mám nejakú dobu a musím povedať že je super, goly sa nabíjajú na matildu a hetzera …inak pálim AP … ale tak je to o poznaní weakspotov …

      P.S.: najlepší okamih keď som stretol PZ II J a jeho krásny pancier … a jeho strely …. najdlhších 5 minút finišovania bitky v ktorej okolo nás stály vraky a my sme sa ani za toho oného nevedeli rozstrielať (nakolko ja už som 8 goldov čo nosím pre matildu vystrielal)….nakoniec som ho detrackol tak aby som na mojom detracku mohol zbit nejaký ten weakspot a 3 sec pred koncom časového limitu som ho dorazil 😀

     • Víš, co je mi divné? Pz. B2 má stejný kanon jako Pz. S35. Přitom tier3 Pz S35 má matchmaking i do tier5 bitev, ale tier4 Pz. B2 potkává jen tier4. Připomínám, že mobilitu mají oba přibližně stejnou.

     • já ho dostal v karetní hře Wot rush. Jediná věc , která mě mrzí, že často musím proti IV tierům přebíjet goldy. Jako sbírkový tank zajímavý. Nic víc.

   • nesouhlasím tak úplně carramba66, že matilda je v šestkách na nic. Zásadně jsem ji hrál od zadu jako správny kamper (v šestkových bitvách) s camo sítí a když to nešlo jinak tak goldy ono i některé šetky se nestačili divit odkud to do nich šije po 55 HP co dvě vteřiny :). Ale jakmile tato taktika nelze uplatnit tak je to v loji (stále myslím tier 6 bitva).

    • Jo, to je pravda, kanón má Matilda skvělej. Ale tímhle postupem zase tolik neovlivníš bitvu, protože seš pomalej, takže buďto nestíháš útok, nebo najednou zjistíš, že seš sám, protože všichni zdrhli a ty nemůžeš.

     A pak potkáš KV-85 se 122mm kanónem a ten tě s úsměvem na rtech smázne na ránu.

     • Jednou jsem byl svědkem souboje KV-1S (tenkrát ještě 6ka) a Matildy. Ten chuj s KVčkem vystřelil dvě, tři rány, už si to přesně nepamatuju a ani jednou ji neprobil, zatímco Matilda se základním dělem ho ustřílela do průzoru řidiče.

  • Jo, Matildu si často dá na 2 rány – první i druhá jde na řidiče nebo do motoru (čelem nebo bočně postavená M.) a je slušná šance, že Matilda začne hořet.

  • B2 bylo opravdu vozítko na zlepšení nálady a WR… Vždy v topu a snažit se nepotkat Matildu, Hetzera nebo T40… 🙂

 2. Asi nejvíc OP tank ve hře (dle VBaddict má 2. nejvyšší WR), ale potvrzuji, že Matilda, T28E a Hetzer jsou pro B2 těžký soupeř.

  Každopádně doporučuji každému ho koupit. Podle mě ho časem stáhnou, jinak to bude za chvíli na 4T samý B2…

  BTW Včera se mi s B2 povedla krásná hra. Zůstal jsem jen já a Matilda. Oba jsme měli něco kolem 150 HP. Tak jsem si říkal – ach jo, tak je konec. Začal jsem capovat a čekal za barákem. Matilda po mě šla tak nedočkavě, že se mi celá natočila bokem a 3 goldíky ji poslaly do garáže. Takže z toho byl válečník i velká ráže. Velkých ráží mám s tímto OP tankem několik, WR přes 60% a poměr zničení hodně přes 2 a to tedy fakt nejsem žádný skiller.

  • najviac OP tank na 4. je Luchs, ale nakoľko je to scout tak je tam len výnimočne…inak by vám skillený frajer poupravoval tie pomalé kraksne a ani by ste nevedeli odkial to prišlo…

 3. Také je v tento B2 v balíčku s deskovou hrou WOT. Koukal jsem minulý týden v Dráčku, že ji mají a stojí 500kč.

  • S jakou pravděpodobností? 50 %? 60 %? Ve chvíli, kdy Matilda do Tebe střílí 60 dmg každých 1,9 vteřiny?

 4. K téhle nabídce bych dodal, že mm pouze do čtyřek má i prémiová Valentine II, která je čas od času dostupná s masivní slevou doslova za pár kaček, pančíř má stejný, dělo (o fous) slabší, a jako lehký tank neztrácí camo za pohybu.

  • Valentýnovo dělo je o kus slabší, navíc tank veze jen 40 granátů. Penetrovat s goldem čelně Matildu chce kus štěstí, taky má slabý pancíř na bocích (motor), kde ho probije i Pz. IC..

 5. Tank vlastnim. Bavil par her, respe ten omezeny MM. Relativne svizny, delo parkrat zklamalo, pancir prumerny. Doporucuji novackum, odpusti chyby, par kreditu i vydela-idealni volba.

 6. Ja jsem dostal karetni hru world of tanks a sní kartu s kodem na tento tank říkam vám to je tank na nic. Nejsem sice nejlepší hrač ale tím jsem měl problém zabít skoro každý střeďák a heavinu

  • To bude rukama 😉 Mám ho taky a problém je akorát Matilda a Hetzer.

  • Je to jeden z tanků, kde musíš jet skutečně full gold. Bez toho je ten tank nehratelný.

    • Tak to jsi chudák nemít ani na munici pro tank T-4. Asi hraješ hodně blbě, zkus se zlepšit.

     • No spíš de o to že jsem s nim prodělával tak pro mě neměl cenu raději jsem ho prodal a koupil si T-43 nebo nějak tak už nevim. Nicmeně tet mi to je jedno wotko už nehraju přešel jsem na WT a Gtačko

 7. Jeden z nejlepších a nejzábavnějších premiáků na low tierech a možná i úplně.
  Jasně, trénovat se na tom posádka nedá, vydělávat s tím taky nikdo moc nemůže, protože to je tank, kterej se jezdívá minimálně 50% na 50% AP vs. Gold. Ale na odreagování je prostě boží. Rychlopalný kanón, spolehlivý pancíř, který trpí pořádně jen na houfnice a slušná obratnost. A hlavně díky omezenému MM je člověk vždy top tier.. 🙂
  Navíc kdo váhal, tak si myslím, že i porce goldů je v tomhle případě dost příjemná, že to nevyšponovalo cenu nesmyslně vysoko.

 8. matildu a hetzra nemusis potkat v kazdom bitke a ked nepotkas tak mas velku sancu aby si stal zabijakem 😀

 9. Pro mě naprosto best low tier tančík, mám s ním více jak 1500 bitev a 65% win, podle mě je to fabrika na medajle. Jezdím ho only gold a s premkem dokážu zahrát bitvu v plusu, nevydělá majlant ale cca 5000-10000 na pohodu… podmínkou je střílet přesně, jinak jde i do -20000. Asi se schodnem že nejhorší nepřítel je pro něho matilda a dále podle mě valentine. Hetzer je slepej a když neni dost blízko tak z něho nemám strach vúbec. Zbytek tanků co potkává nestojí ani za řeč… všechno je papír a prochází prakticky každá střela. Za mě doporučuji, skvělý stroj na blbnutí:)

 10. Každej to prostřelí jak nic, jsem z něj sakra rozčarován 6 bitev, jediná výhra a wn8 s ním 500+-

  • Byl dobrý tančík ve své době, ale s příchodem td a jiných např. t28-f30 je to celkem průměrný HT. Dnes jsem dal s t28-f30 dvě B2 za jednu bitvu. Mám B2, ale záleží na MM, jaký tě dá nepřátelé.

   • Ale prdlajz prumerny HT. Jo, driv to byl kral, protoze s gold munici za zlataky ho sejmulo maloco, ale i ted, kdyz do nej kazdej druhej rve gold, kdyz potkava x tdcek, patri ke spicce.
    Clovek si musi uvedomit, ze ani s B2 nemuzes zaradit kvalt dopredu a jen strilet. Jako s zadnym tankem.

 11. Nebudu vám nic vyvracet ale když to s ním člověk umí tak věřte že když ne každou tak každou druhou jsem tahoun našeho týmu. S příchodem premiové t28 se nic nezmění, je to papír do kterého projde vše a hlavně si uvědomte jak šíleně dlouho zaměřuje, chce to trošku pohybu. Jenom blbec se proti t28 postaví čelem a čeká až ho rusák doměří a na tři rány pošle do garáže. 1,5 k bitev s tímto tančíkem je snad dostačující množství abych na tom tanku znal už každý šroubek.

  • Vlastnim t28 f30, a nejaky uhlovani ti je k hnoji. Kdyz dlouho zameruju, pak b2 je daleko a nevidi odkud to prijde, a kdyz jsi blizko, jen blbec zameruje… zfouknu te I s roztazenym kurzorem….
   Ale ten MM ja fakt lakavej, na blbnuti to bude urcite skvely. S f30 tolik 4kovych bitev nejezdim, tak max jednu z 5ti…

Comments are closed.