Ďalšie zmeny mapy Overlord

19

Úpravy mapy Overlord na Superteste pokračujú. Prinášame Vám zoznam podstatných zmien, ktoré sa na mape udiali.

Celkovo sú zmeny zamerané najmä na prepojenie mapy do jedného veľkého celku, namiesto niekoľkých samostatných a oddelených bojísk. Navyše sa majú odstrániť časti nepotrebnej vegetácie, čím sa má zlepšiť orientácia počas bitky.

Vysvetlenie jednotlivých číslic:
 1. Zvýšila sa výška pláže vzhľadom na ostatné časti mapy. To umožňuje rýchlejší príchod do centra mapy.
 2. Prepojenie centra pláže so zvyškom mapy. To znamená, že sa zlepší priechodnosť medzi predtým oddelenými časťami mapy.
 3. Pridanie ďalších pozícií pre pasívne spotovanie. Zvýšia sa teda možnosti pre ľahké tanky, slabo opancierované vozidlá a stíhače tankov.
 4. Určené pozície pre ľahko opancierované vozidlá, čo predstavuje zlepšenie ich možností v hre.

Video upravenej mapy (je síce v ruštine, ale zmeny sú jasne viditeľné):

WittmanSVK – WG s touto mapou zrejme stále nie je spokojný. Páči sa mi myšlienka jej prepojenia. Myslím, že to prinesie lepšie možnosti pre rôzne typy vozidiel v hre. Mohlo by to zlepšiť hrateľnosť pre veľmi pomalé tanky, ktoré sa takto budú mať väčšiu šancu zapojiť do boja. Zároveň si myslím, že zníženie profilu poskytne horšie krytie pred delostrelectvom. Uvidíme, aká bude finálna verzia tejto mapy. Pozdávajú sa Vám tieto zmeny?

 

Ohodnoťte tento článek!

19 KOMENTÁŘŮ

 1. Overlord není úplně špatnej, ale ty změny jsou myslím k lepšímu. Paříž je kancíř.

 2. Jojo, odstraníme nepotřebnou vegetaci, ať na sebe všichni hezky vidíme 🙂 Tím se hra vylepší 😀 Výsměch komunitě ze strany WG pokračuje.

   • Wittmane, prosím, nemohli by jste jeden článek věnovat opětovnému vysvětlení, podle čeho a jaký vzorec se používá k výpočtu wn8?

     • Na to WG krapet kasle. Na co pocitat lightum wn za spot 🙁
      Tak se ohaneli sandboxem, ze vlastne upravi arty, aby delaly svou praci – podpora tymu. Tak proc neudelaji i lighty podle toho. Hrac naspotuje x tanku a spotne treba 5000. Bez vystrelu by za ten wn8 jeden brecel. Pri plneni misi na spot se celkem kazi statistiky

     • Ty prostě Báro nechápeš základní věc a to, že WG nemá s WN8 nic společnýho. Není to jejich vzorec. Spot není zohlednován údajně z důvodu, že na počátku hry se nic takovýho nesledovalo a nejde to teda zohlednit ve vzorci. Takže pláčeš správně ale na špatným hrobě. A to nemluvím o tom, že lighti jsou obecně tanky, kde se WN8 tahá nejjednodušeji. Stačí nastřílet ušmudlaných 1500 třeba na 7 tier lightu a máš pěkný WN8. 🙂

     • Tomáši, ale já osobně s lightem problém nemám. Mám odehráno 12k bitev a jedu mise na T55A, kde mi za lighty chybí posledních 7000.
      Bylo to víceméně obecně, že se lighti honí za statistikama a nedělají podporu týmu v odhalování. Light zakempený kousek od základny a nebo stojící vedle TD a hraje si taky na stíhače, jen aby nahonil dmg – to je fakt hrůza.

     • Některé lighty je potřeba hrát malinko vykempeně, protože životy rychle ubývají 😀 Třeba ELC 😉

 3. Proč se plácají dlouho s jednou mapou, která nějakým způsobem funguje. Než aby vyvíjeli úsilí na přidání map nových, či obnovení těch odstraněných? Dračí hřbet, Perlová řeka, Jižní pobřeží atd.
  Není nad to jet 20 her a z toho mít 11x Erlenberg – to by jeden blil. Se není pak ani čemu divit, že ti lidi u wot chlastají 😀

  • naprosto souhlasím! Proč mapu neměnili v supertestu, když „nevyhovuje“? Ano teď vyplácají spoustu práce na předělání mapy, aby se zjistilo, že z mapy kde měli šanci lighti a medka se stala mapa, kde budou jen kempit TD a HT budou díky otevřenosti a pomalosti dostávat akorát tak na frak.. a to taky dobře nebude. Ano, subjektivně mi připadá, že hraju ve hře čtyři mapy a celkově jich víc ubylo než přibylo.

  • Jo je to jako šipky nebo kulec dvě tři pivka a jde to o poznání líp 🙂

 4. Ja by som uvítal zmeny na mape Erlenberg a Ruinberg lebo už ma tie mapy nudia. Pariž je podľa super A inač prečo mapy ako Stalingrad a Charkov mam možno tak 2x za 100 hier?

  • Protoze cca pred rokem probíhala anketa a vybralo se nekolik nejmene oblibneych map. Mezi nimi byl prave CHARKOV, STALINGRAD a VICHRICE. Mapy odebrany nebyly, ale system upravili tak, ze je dostanes menekrat.

   • Přesně tak a díky za to. I jednou za čas je u těch map až moc. 🙂

Comments are closed.