Další informace z Tankfestu

43

Částečný cíl Defenderu a Chrysleru K bylo opětovně vrátit roli pancíře na bitevní pole. V této souvislosti došlo k několika změnám u vyšších tierů, jako je Maus a Typové.

Typové (4 a 5) dostanou pár nerfů společně s Mausem, Defender se ještě hodně dlouho nebude prodávat. Tedy alespoň do doby, než budou změněny mechaniky pancéřování.

„Chrysler není tak supersilný, jak si někteří myslí. Jen není dělaný na to, aby se střílel zepředu.“

I v rukou velmi slabých hráčů podává Defender velmi dobré výkony. Problém je s věží a spodním plátem.

Vyvažování tanků vyžaduje sledování jak aktuálního dění, tak milionů herních výsledků a to vše s ohledem na plánované výkony stroje. Problém je v tom, jak tato data interpretovat. Většinou se nám to povede, občas ne a občas to prostě pokazíme. V případě supertěžkých tanků se stalo to, že data nebyla řádně „čitelná“ díky změnám v pancéřování, přidáním lehkých tanků a matchmakingem.

Vývojáři se zaměří na způsob, jakým nové tanky budou přicházet do hry a jaké výkony se od nich budou očekávat. Určitě to nebude dokonalé, rozhodně je třeba více úprav před finálním vydáním.

Vývojáři si myslí, že nedávné vydání přehnaně silných prémiových tanků je zapříčiněno špatnou komunikací, kde chtěli zvýšit roli pancéřování a zároveň přidat do hry tanky, které by se vyrovnaly jejich protějškům ze stromu.

Sandbox byl úspěšný v ohledu začátku komunikace mezi hráči a vývojáři. To je výborné hlavně ve stádiu, kdy jde věci ještě měnit. Jen je problém dostat od hráčů správnou zpětnou vazbu, protože spektrum Sandboxu rozhodně nereprezentuje průměrného hráče a bitvy také nejsou stejné jako na randomu.

„Naštvanost vůči prémiové munici je důsledkem jen jediné otázky – záměrně měníte hru, abych musel utrácet víc kreditů? … rozhodně ne, ale existují určité matematické pozorovací body. Budeme se tomu věnovat.“

Hodnocené bitvy nás naučily, že kompletní herní ekonomika se bude muset předělat. Hráči chtějí kupovat prémiové tanky a čas jen pro to, že sami chtějí. Ne z nutnosti.

Nedávné změny v matchmakingu jsou z herního hlediska dobré, ale je třeba předělat příjem za poškození, aby se vyrovnal podle množství udělitelného poškození v bitvách.

Vývojáři udělali velkou chybu ve změnách čet artyn. Museli si vybrat – buď žádné změny, nebo nechat určité skupiny hráčů, aby tento nový systém doslova rozbili pomocí čet. Proto odstranili možnost čety, aby se to někam pohnulo. Co neřekli je, že plánovali možnost jedné arty v četě.

Vylepšené vybavení za dluhopisy bylo od začátku plánováno k využití v náhodných bitvách.

Hodnocené bitvy byly prakticky jen test a budou se měnit.

Nový matchmaking také přinesl novou logiku pro mapy, aby se stejná neopakovala moc často. To zahrnuje také různé varianty stejné mapy.

Po uvedení HD map se zaměří na změny a případné znovuuvedení některých zrušených map. Stejně tak na nové mapy a možná i mapy z konzolové verze.

Další informace z Tankfestu
Ohodnoťte tento článek!
4.61 (92.22%) 18 hlas/ů

43 KOMENTÁŘŮ

 1. No tak to mě WG pobavilo! Prej s defendrem a Chryslerem chtěli vrátit roli pancíře do hry! No LOL.
  No a co se stane když po tobě začnou pálit goldama? No jediný co jste ty zombie naučili je to, že v palici mají rovnici “nemůžu to probít=nabiju golda”. Momentálně je pancíř ve hře jen na to aby těm goldům kladl nějaký ten odpor, to je celé.
  Jdou na to opět z blbé strany.

 2. Nějak vám v tom WG věřím čím dál míň….To jsem zvědavý co vymyslíte….jak píšu už jinde…pro mě by bylo ideálně najít jinou hru na tanky – ale ne WT a AW ty mě nechytly….a to se asi nedočkám….

 3. Někdy se mi kroky WG nelíběj, ale jedno prostě musim uznat a vyseknout obrovskou poklonu. WG chytlo příležitost za pačesy, našla díru na herním trhu, zalepila jí a neskutečně jí dojí. Dává k tomu PR hodný americkejch voleb na prezidenta a slibuje jako politický strany v ČEZku před volbama…

  A i tak hru hraju dál, protože jí mám tak nějak rád. 5 let je už hezky dlouhá doba a pokud se něco opravdu radikálně nezmění, další 3-4 roky tu budeme společně dál…

  • No s tím marketingovým oddělením WG s tebou souhlasím, ti prodají i leštěný prd. Jenže jak se říká, z hovna bič neupleteš, a když upleteš už nezapráskáš. Mě je celkem jedno, jak dlouho tu s námi bude WoT, ale jedno vím jistě, je to jediná hra od WG, která má úspěch. MOO propadák, ostatní klony WoT (lodě, letadla) propadák. Ikdyž lodě menší. Takže pokud tu firmu neprodají do dvou tří let, jsou to blázni.

 4. neverim, jsou to kyhrydhry az je to humorne 🙂 ale stejne mam wotko rad 🙂

 5. tak tohle me pobavilo 😀
  -Vývojáři si myslí, že nedávné vydání přehnaně silných prémiových tanků je zapříčiněno špatnou komunikací, — kde chtěli zvýšit roli pancéřování –a zároveň přidat do hry tanky, které by se vyrovnaly jejich protějškům ze stromu.

  -Typové (4 a 5) dostanou pár nerfů společně s Mausem, Defender se ještě hodně dlouho nebude prodávat. Tedy alespoň do doby, než budou změněny mechaniky pancéřování.

 6. to už raději to jejich zatloukat, zatloukat, zatloukat, než vesele přiznat, že daly do hry totálně OP broken tank a jediné, co s ním udělají, tak ho prostě nebudou prodávat, raději nasrat 20 000 debilů, co si ho koupilo, než totálně frustrovat 2 000 000 hráčů, co proti němu musí hrát… je to jejich volba

  • Jediný premiak OP je Defender s jeho pancierom.Ostatne sú v pohode.

   • Hele, zase až tak moc OP není. Zhodou okolnosti jsem ho včera večer potkal na přímo proti sobě.Mohl jsem se tomu boji takticky vyhnout ale nejsem žádný zbabělec, ani lovec statů a tak jsme se do sebe pustili. Moje IS3 měla těžce navrch. Sice mi naložil asi za 900, ale já ho ustřílel celého. Možná že nehrál nejlíp, ale já taky nejsem žádný zázrak. Na druhou stranu, sám mám Chryslera, v praktickém boji je to obyčejný šrot.

    • jj..chápu;) .. já spíš jen myslel to porovnání, kde is3 s Defendrem se dají +- srovnat. Tak co se Patriota týče, tak je podle mě o mnoho lepší než t32, která má sice lepší věž, ale ve všem ostatním citelně zaostává. Ale taky bych z toho nedělal až takový problém z těch prémiáků. Asi největší problém bych momentálně viděl v tom, že mm bere medka a heavy jako jednu třídu tanků, což značně hru značně ovlivňuje. Jinak i přesto, že jsem byl jeden z těch co nadával po uvední toho “´přelomového” patce, tak jsem se pak chytil za nos a uvědomil si, že obecně to nakonec byl dobrý posun v před. I když pořád bych si troufal trvrdit, že tier X lighty by potebovali trochu buff.. min lehké zvýšení přesnosti. Ale to jsem odbočil;)

    • Presne chryslera ok z predu ťažko ale z boku ho prestrelil aj nejakými VI takže tak.A hore príspevok Patriot je fajn tank je to taký vylepšený Superpershing ale má síce fajn pene ale zase sa sa tak isto prestreliť a až taký OP mi nepríde.Pre mňa sú skôr OP Francúzske zásobníky ktoré za 12 sekúnd zničia tank čo je nezmysel.

 7. Vidím hneď po novom článku sú tu platený diskutéri ktorých úloha je absolútne nedokázat rešpektovať iný názor ako ten ich zakomplexovaný viazaný na ich úlohu v diskusii a neskôr v hre na ich štatistiky takže kritizujú všetko čo ohrozí ich cisla čo i len o 0,1%. Ale svoj názor si poviem WG vymyslelo dobrú Online hru ale spravilo veľkú chybu keď si myslelo že sa hrá uzivy sama.O hru štýlu Online sa musia starať od chvíle keď pribúda hráčov.Od začiatku hru zlepšovať vyvazovat hráčov MM,tanky.Aby hra bola aj pre už dobrých a aj slabších hráčov zaujímavá.Toto WG totálne odignorovali a teraz buď nevedia čo ďalej alebo nechcú nič meniť kvôli tým zakomplexovanim hráčom čo plačú pri akejkoľvek zmene. WG by malo dať viac map,upraviť tanky niektoré zhoršiť iné zlepšiť aby sa hrá vyrovnala mali by prerobiť kompletne MM aby hrali proti sebe cca vyrovnanejšie hráči buď štýlom Skill MM alebo podľa počtu hier odohraných aby sa nestalo že tier III hrajú hráči s 45000 hrami.Alebo je druhá možnosť nechať to tak a ešte sa 3-4 roky zviesť na zašlej sláve a nechať hru pomaly prestavať byť zaujímavou pre nových hráčov a dúfať že práve tie zakomplexovane osoby viazané na štatistiku ku budú hrať potom už len sami proti sebe.Asi tak a hneď už môžte začať komentovať že nemám právo na názor a aký je to bullshit a podobne.Mozte mi akurát viete čo.

  • A je to tu zase..:-D míso toho aby se Mr. Iceman naučil hrát tak bude brečet po sklil mm:-D…stejně jako ty brečíš na zkušenější hráče na tieru IV.. můžeme my, co máme v hlavě alespon něco málo nadávat na lidi jako seš ty, že hrajou tier VIII+ a kazí hru nám:) A jsem si na 100% jistý, že ani s jedním WG nic dělat nebude. A to, že lepším hráčům jde jen o statistiky, je jen výplod tvé fantazie..:-D z vlastní zkušenosti můžu říct, že jde hlavně o to se zlepšovat v tom co dělám (čím trávím čas), stejně tak ve hře jako v normálním životě. Taky sem nehrál dobře a hra mě přestávala bavit, ale poté jsem si začal o hře víc a víc číst, poznávat zákonitosti hry a postupně se zlepšovat a od té doby mě hra baví o 100% víc. A v době kdy jsem o hře neměl ani základní znalost bych si nikdy nedovolil tak sebevědomě prosazovat jakýkoli svůj názor. Ale jak už tu spusta lidí psalo diskutovat s tebou nemá cenu, protože jsi člověk bez sebereflexe – na každý tvůj názor ti 10 lidí napíše slušnou a konstruktivní kritiku, ale ty nejsi schopný si z toho něco vzít. (a to těch 10 lidí nejsou všichni fialky, jak ty si myslíš).

    • Po prvé ty ma nezaujímas po druhé ty nemáš tušenie ako ja hrám pretože nevieš kto som.Po tretie zase si ukázal aký si hlúpy pretože keď tebe vadia slabý hráči na tier VIII tak ako iným vadia silný hráči na tier IV tak s tým treba niečo robit a zmeniť to.Po štvrté čo je na tvojich komentároch konštruktívne?Absolútne nič asi toľko.A po piate ak niekto píše svoj nazor to nie je presadzovanie naopak ty sa každému snažíš jeho názor vyvracať a tým mu vnútiť svoj vlastný názor ktorý je aký je ale máš naň pravo skús rešpektovať právo na názor aj iných.A po šieste nie si nič nikto aby si hodnotil iných hráčov na to nemá právo nikto každý hrá ako sám uzná za vhodné.

     • A keď si si istý že wg s tým nebude nič robiť tak načo to komentujes? Ty si ešte ani raz nenapísal čím by sa mohla hra zlepšiť akurát dokážeš komentovať iných nazori a písať čo všetko má kto v hlave.Ja sa pýtam teba čo tam máš ty? Asi nie veľa keď nedokážeš nič sám napísať.

     • Kdyz nekdo tvrdi, ze 2+2=5 neda mi to a pokusim se mu to vyvratit;) tod vse. A jen rikam, ze abych se k necemu vyjadril potrebuju tomu rozumet a ty tomu proste nerozumis. S ostatnimi ucastniky diskuze jsem schopen normalne konverzovat i kdyz nemame na vse stejny nazor, uznat chybu atd..a najit spolecnou rec, ale s tebou to nejde;)
      K tomu co se me osobne nelibi – MM by mel rozlisovat mezi mt a ht. Tier X lighty potrebuji lepsi presnost a houfnice na tier X nepatri(type4 a 5). Urcite bych uvital snizeni RNG, ale to je utopie, takze to nema cenu resit. Je tam jeste spousta drobnosti, ale obecne povazuju wot za dobrou hru-nikdy se nezavdeci vsem!

    • Osobne považujem WoT za hru dobrú ako nápad ale hra je totálne nevyvazena chyba balans hry.To či ja tomu rozumiem je tvoj názor môj je taký že ty si tip ktorého baví hrá len keď vyhrava a je jedno že sa zahrá 3 minúty hlavne že sú štatistiky to je tvoj cieľ.Ja mám rád hru kde si zahrala a do konca nevieš či vyhras alebo prehras a nie za 2 minúty je stav 8:1 to mňa nebaví.Ale máš svoj názor ja ho beriem ale nehodnotí iných nemáš na to právo nie si nič viac ako ktorýkoľvek hráč WoT.

 8. …tie nove premiaky su dobre…a povedal by som ze za tie prachy by sa aj patrilo aby boli dobre a nie len nejake podimenzovane stroje pri ktorych mam byt rad ze viac zarobia a co zarobia naviac aj tak pustis do goldovej municie zvycajne…ak spravne ratam tak za 4 roky hrania som si kupil 5 premiakov (6 ked ratam doplatok 6 EUR za pilota) pricom len obj252 stal viac ako 30 EUR…takze ako citam ten narek tak som rad ze som dobre zainvestoval aj tazke tanky takmer nehram…obj252 je dobry tank ale zazrak to tiez nie je nehovoriac o tom ze v nahodnych sa malokedy stane ze ich vidis 2 v jednom tyme…na svojom tiere zastavi rovnaku ak nie mensiu ulohu ako IS-7 ci MAUS a podobne na tiere X…ja sam s nim odohram akurat denny nasobok a potom ho uz nevytahujem…mam pocit ze ten narek uz ani ne je o tom ci alebo okolko su tie nove premiaky lepsie nez standartne osmicky ale skor nejaka zavist ze doticny tie tanky si nekupili alebo nemozu alebo nechcu a teda kto ich ma je nejaky triedny nepriatel…preco nepalcete ze tu dlhodobo mate OP IS3ku? Jaj vy placete ze koli premiakom us IS3ka OP nie je a prisli ste o jedinecnost tohto tanku…bolo by to dobre konecne rozdychat lebo je to len hra a nie tazky zivotny problem…

  • Píšu o něco výše…IS3 vs Defender…. IS3 je skutečný OP tank ve hře. Jen koukni na CW, krabice, turnaje…všude se tahá IS3 (doplňuje nabiják 50/100), ne Dedefender. Takže bych řekl, že více je to o tom brečení hráčů ,kteří nemohli, nebo nechtěli do Defa zainvestovat, než že by to byl taký zázrak. A to platí i o dalších strojích jako Patriot, Liberte, Chrisler, atd. Může být ve hře konkrétní situace, kde budou mít tyto stroje navrch, ale jinde zas dostanou naprdel. A i když jsem jen průměrný hráč, mám vyzkoumáno prakticky všechno, 55000 bitev a s hromadou prémiáků v garáži, tak si dovolím říct, že něco už o tom vím.

   • A hlavne ako náhle niekto v hre vidí Patriota Defender Chryslera IS3 Type 4 alebo 5 automaticky prebíja na Gold muníciu a nepomôže ani pancier.

    • Ja som hromadu tier 8 premiakov vyriesil prechodom z tieru 8 a oblubenehoTigra II na tier 9 a tam je to uz rovnocenne. Aj ked co mi defender odraza z dela E75 je niekedy na udivenie.

  • OK joan-e…urcite som nijak nereagoval na teba len vseobecne na vsetkych co stale strasne nariakaju jak hrozne su tie VIII premiaky OP ;)….ja s tebou plne suhlasim…

 9. nejvíc se mi zamlouvá poslední odstavec ohledně map. Vrátit většinu starých map co nejdřív!

  • Naprostá většina starých map byla odstraněna z velmi dobrých důvodů.
   Bohužel naopak zůstala spousta map, které by měly být odstraněny nebo předělány tak, že by s původní verzí měly společný snad jen název.
   (např. Horský průšvih, Ensk, Opatství, Ruinberg, Doly) Jsou buď malé (Ensk, Doly – nemusí předělávat, ale dát je do tieru VI), nebo zoufale koridorové – průšvih, Opatství, nebo moc nevyvážené – Ruinberg.

   • Zapomněl jsem na Lakevill, další kandidát na odstranění. (když ne celou mapu, tak minimálně odstranit nebo předělat tu horu, pár průjezdů skrz například).

    • já chápu že ty koridorovky jsou na prd ale co by nám pak zbylo hrát na 5 mapách se mi nechce a nové mapy od wg nečekám. takže i když severozápad, jižní pobřeží, perlová řeka, skrytá vesnice komarin apod. měli své mouchy tak prostě mi chybí.

  • Jo, mapy, to je kapitola sama o sobě. Taky bych byl rád, kdyby se některé mapy vrátili, stejně jak nechápu, proč je zrušili. Komarin, Skrytá vesnice, Severozápad a další, už jsi ani nevspomenu….na druhé straně k čemu nám jsou dublované mapy jako Zimní Himmelzdorf, Ohnivý výběžek a další!!!! A navíc nově přidané mapy jako Plzeň, Charkov, Stalingrad, Paříš…neříkám že jsou špatné, ale možná by stačilo tak jednu, dvě z nich. Na randomu se tyto mapy hrají špatně, všude spousta přístupových cest, žádná taktika a často když např. hrám těžák na druhé minutě bitvy mám v zádech nepřátelský LT, protože to vlastní tým nepokryje. V CW je to samozřejmě jiné, tým hrá svoji taktiku ale na publicu nic moc.

   • Tak myslim, ze tady panuje shoda mezi vetsinou hracu;) Horsky prusvih, Opatstvi a Highway jsou hrozne mapy! co se lakevill tyka…tak napad s predelanim hory a jejim zpristupnenim pro hru je opravdu dobry!;)

   • hora +jazero=50%mapy nepouzitelne….fakt neviem urobia taku velsku mapu a polka z nej je nedostupny priestor…

    • přesně tak, při tom když by předělali horu na pár cest případně teras, byla by z toho dle mého názoru dobrá mapa se zajímavou hratelností. Ale bohužel toho se asi jen tak nedočkáme, protože poslední dobou do hry přichází především městské mapy:/ trochu jsem doufal, že společně s tier X lighty by mohla přijít i nějaká mapa podobná murovance, redshiru nebo malinovce, ale bohužel…

 10. “záměrně měníte hru, abych musel utrácet víc kreditů? … rozhodně ne, ale existují určité matematické pozorovací body. Budeme se tomu věnovat.“
  to je nieco podobne ako napr. takyto dialog:
  – preco je obloha modra?
  – neviem, ale vcera som mal dobru veceru.

 11. Tak jasné viac kreditov treba prémiový účet to je logika.No veď zisk klesá z mesiaca na mesiac tak niekde to musia doháňať. No a zase musia ľudia chápať aj to že ak dám do hre 60 € musím dostať niečo viac ako ten hráč čo tam nedá ani 1€.

Comments are closed.