carramba66 se loučí…

74

Zakladatel WoT.cz, carramba66, se na svém soukromém facebookovém profilu rozloučil s World of Tanks. Podle carramby je čas jít dál, jak dříve carramba uvedl, WoT už dlouho nehraje, podle dřívějších informací náš bývalý šéfredaktor připravuje nový internetový projekt. A na co carramba ze své „WoT kariéry“ vzpomíná nejradši?

Jak vidíte na obrázku z jeho FB profilu, carramba nejradši vzpomíná na sbírku pro veterány z 2. světové války, kterou zorganizoval spolu s dalšími českými youtubery.

Připomínáme, že sbírka se odehrála na přelomu let 2013 a 2014 a věnovala se jí i média. Vybralo se přes 168 000 korun, které šly, přesně jak píše carramba, na zdravotní pomůcky a obecně na zlepšení života veteránům Svobodovy armády, i československým veteránům západních obrněných jednotek. Ačkoli nápad přišel od carramby a byl to také on, kdo celou věc organizoval, na sbírce se podíleli i akcico, SilentStalker, Uanubis, Catfood a ClearEvil, později se připojil i cNNk.

carramba66 a jeho vliv na československou World of Tanks komunitu
carramba se podle svých dřívějších slov zaregistroval do hry v době aktualizace 7.5. Prvním jeho počinem byly detailní recenze oblíbených tanků, které občas přesahovaly dvě hodiny. carramba se v nich zaměřoval nejen na samotné tanky a replaye, ale také na statistické srovnání s ostatními stroji, na pancíř nebo vnitřní rozsazení členů posádky. Níže jeho recenze na německý těžký tank 10. úrovně Maus.

Málo se už také dneska ví, že carramba byl po vzoru ostatních velkých komunit organizátorem historických bitev a to ještě dávno předtím, než je Wargaming spustil (a znovu zrušil). Vzpomínáme zejména na historickou Bitvu u Prochorovky nebo rekonstrukci Bitvy o Ostravu. I z nich vznikla zajímavá videa.

Známé jsou carrambovy rozepře se společností Wargaming, které mají podle jeho vlastních slov, základ v rozporech na oficiálním fóru. Jak carramba později sám uvedl, ban, který tam později dostal, byl oprávněný, protože si „zkrátka nevidí do huby„. Možná si vzpomínáte, že carramba se v létě 2013 zúčastnil druhého komunitního srazu, který se konal ve vojenském muzeu v Rokycanech. Někteří zřejmě znají story, kdy se tam carramba ztřískal jako carský důstojník a pak úspěšně bavil všechny přítomné, bohužel na účet přítomného komunitního týmu ve složení Tuccy a Karlie. Tím se carrambovy vztahy s Wargamingem definitivně zpřetrhaly.

Po této epizodě carramba navštívil Tankové muzeum Kubinka, ze kterého udělal velmi detailní reportáž. Ta se stala jeho nejsledovanějším videem s více než 150 000 zhlédnutími napříč celým světem (jak dokumentují komentáře pod videem, které jsou většinou anglicky). Specialita – na samotném konci videa jsou cca dvě minuty z vnitřku tanku Maus, který v Kubince stojí. carramba se do něj potají nepozorovaně vplížil a natočil vnitřek, který je, bohužel, dost zničený.

Později začal carramba tvořit tento web, WoT.cz a také časopis DENÍK NOOBA (poslední číslo ke stažení zde). Toho vyšlo je několik čísel a nevypadá to, že by se někdo měl k jeho znovuobnovení. Nicméně jak carramba psal před časem, když se toho bude chtít někdo ujmout, v začátcích mu pomůže.

Slavným carrambovým počinem byla velká soutěž o 30 000 goldů pro toho, kdo jako první nahraje Ace tanker se všemi československými tanky. Video, které z toho vzniklo, je po reportáži z Kubinky druhým nejsledovanějším.

Za zmínku z jeho video tvorby také stojí dvě speciální videa s tanky, které nejde normálně získat, zde a zde. Připomenout také musíme multirecenzi čtyř tanků, které bylo možné získat z individuálních misí (ke zhlédnutí zde). carramba se věnoval i dalším hrám, okrajově Armored Warfare, v poslední době více War Thunder a nějaký čas také World of Warships.

carramba66 jako hráč
Jako hráč byl carramba vždy mírně nadprůměrný. Prošel několika klany, dlouhou dobu byl svázán s prvním československým klanem CSA, kde vystřídal dvě divize, později byl jedním z členů československého klanu CALM_, který zejména v době kampaní klanových válek soustředil hned několik známých osobností československé komunity včetně např. akcida. Jak carramba již dříve sám uvedl, jeho nejoblíbenějšími tanky byly Tiger (P) a později E-75. Rád také hrál s „československým“ PzKpfw 38(t).

Co říci závěrem? Snad jen – děkujeme za všechno a ať se ti, carrambo, i nadále daří. Good luck & have fun!

carramba66 se loučí…
Ohodnoťte tento článek!
3.67 (73.33%) 3 hlas/ů
Sdílejte
Předchozí článekXbox One: Centennial T95 – Prohlídka
Další článekSupertest: T26E5 [Aktualizováno]
Excalibur.cz
Excalibur.cz - herní magazín od hráčů pro hráče. Denní novinky ze světa online her. Vlastní recenze, oblíbená videa, gameplay, názory. To vše najdete na webu Excalibur.cz.

74 KOMENTÁŘŮ

 1. Alkohol mu rozum pomútil a otváral si ústa na nesprávnych miestach. Iné ako koniec čakať nemohol.

 2. Pěkný rozloučení, ale chybí mě tam že carramba ještě založil svůj vlastní klan C66

  • Však vieš, že on kritiku a nedajbože kritikov okolo seba neznesie. Len riťolezov 🙂

   • máš pravdu, kritiku moc dobře nezvládá. Přesto mu jsme za tento web vděčný, nebýt jeho tak to tu neexistuje… Myslím si že si pochvalu zaslouží.

    • Je kritika a „kritika“. Z toho, co jsem postřehl o celé věci, je mi zřejmé, že každý člověk reaguje na stejnou věc odlišně. Pokud totiž dojde k verbálnímu sporu, není to vina pouze jedné strany.

     Aneb, chcete-li nasazovat Carrambovi psí hlavu, zkuste si nejprve zamést před vlastním prahem.

     • Není důvod po nich chtít nemožné. Jediné co se kdy po nich chtělo, aby vytvořili konstruktivní kritiku, nebo mlčeli.

      Na hádky, urážky, zesměšňování nikdy nikdo nebyl, není ani nebude zvědavý a jsem rád, když se tito “ kritici “ nejlépe bannují. To potom vidíš onoho kritika v čiré podstatě, jak ze sebe dělá blb…. ( nebudu sprostý ) a ohání se nějakým právem na soukromém webu.

     • Kritika? Jistě! Ale jen konstruktivní, soudruzi. Republiku si rozvracet nedáme!

     • Chceme klid na práci. 😉
      Na budování socialismu je třeba víc práce. 🙁
      Spojaři všech zemí proletujte se. 😀

 3. Měj se, ač si to někteří nechtějí/neumí přiznat, stojí za tebou velký kus odvedené práce.

 4. Skoda ho je.carranba odviedol kusisko vybornej prace…ma pravo s tym seknut a posunut sa dalej.za mna DAKUJEM

 5. No tak tedy Carrambo: „Sbohem, a dík za všechen ten odznáček!“
  P.S.
  Sejdeme se na WoT 2.0 (Sorry na Murovance Země 2.0)

  P.S./2
  Nechal jsem ho pozlatit a nosím ho na krku den, co den.
  Taková blbost a co udělá radosti.

 6. No, lip by to o sobě Carramba sám nenapsal. Je to prostě STAR 🙂
  Nutno mu přiznat, že v době kdy poznal, že na WoT už se nedá moc vytřískat, tak se pokusil s grácíí odejít. Jen nevím, jestli je to po té jeho poslední klauniádě s aimbotem ještě možné…
  Tenhle web byl dobrý počin, ale ukázalo se že jen na hejtování WG a nadšených dětech, které tohle baví, se stavět nedá a tak jde web spíše rychle než pomalu do nenávratna…
  Přál bych mu do budoucna trošku lépe zvládat své ego, méně arogance a hlavně více profesionality.

   • Já vím, že to nejel Carramba a že je to staré. Klauniádou jsem myslel jeho vyjádření teď co se to objevilo zde na webu.

  • Chtěl jsem tu také napsat příspěvek, ale ty jsi to de facto udělal za mě 🙂

   +1

   PS: jsem docela zvědavý, kam se tento web pohne s příchodem Mladé fronty… ale jsem trošku skeptický. Dle všeho by to tu už MF měla vlastnit, ale zatím nevidím žádnou změnu. A pokud to tu zůstane coby web bez VLASTNÍHO obsahu, tak to tady časem zkrátka „zajde“.

 7. Skoda, to on dostal wot.cz, tam kde je dneska a celkove to tady, co odesel, jde do haje.
  Jenom preklady uz jinde zverejneneho. Nebo replay exotu. Vlastni tvorba redakcniho tymu prakticky nula.

  Driv jsem se stavil treba i nekolikrat za den, ted i treba jednou za par dni a nic noveho tu stejne neni.

  Respekt, ze Carramba odesel ve spravnou chvili a jeste svoje usili radne zpenezil.

 8. joooo Carrmba66 byl, je a bude borec 😀 Jestli to čteš, tak Ať se daří 😉 🙂

 9. Ja osobne Ti ďakujem za túto stránku, tvoje videa, zbierku veteránov (taká vec sa dnes nevidí, dosť sa na minulosť zabúda, najmä na odvážnych ludí vďaka ktorým tu dneska sme). Isto to bola drina, ale zato skvelá práca.
  Maj sa a ať sa Ti darí na novom projekte min. 2x tak dobre ako doteraz.
  Good luck§Have a fun!

 10. Opinion leader 😀 zajímavý titul, o to hezčí že si ho vůůůbec nepřiřknul sám že.

 11. lol, MAJSTRE,
  budete nám chýbať;)

  škoda toho alkeholu,
  ale zas keby si sa neporafal z WG, založil by si túto stránku?

  • lol,
   tak na moju otázku si už odpovedal v clanku spomenutom odkaze:)

   „“Říká se, že každý svého štěstí strůjcem, ale všichni sami dobře víte, že ne vždycky jste úplně pány svého osudu. Pokud jde o můj osud uvnitř naší komunity, kdysi jsem postup některých zaměstnanců Wargamingu vůči sobě samému viděl jako nespravedlnost. Dneska si na to vzpomenu jenom když se o sobě zase dočtu nějakou píčovinu, většinou od pořád stejné squadry idiotů. A vlastně si uvědomuju, že mi JejKey & spol. docela pomohli, protože nebýt jich, nebylo by ani WoT.cz, ani má videa na youtube, ani Deník Nooba. A lidi by mě nezdravili v bitvách, nepodporovali to, co dělám, neuznávali mě jako jednu ze známých figurek naší komunity. Zůstaly by mi jenom ty nekonečné hádky na fóru.““

   čo sa týka našej spolupráce tak ma mrzí, že som to nedal:
   sa preto Teda ospraveedlnujem – pedesiatpet krAt 😉

   aj keď si fakt držka a nervák, budeš asi v jadru velmi dobrý človek,
   tak ti prajem aby si sa potrénoval v trpezlivosti a nejedol vriacu kašu;)
   a hlavne sa daj sem tam o sebe vedieť ako sa ti darí…

  • lolo!
   to si prehnal, ako sranda odtal potál,
   ale za toto ddostaneš 66 sekundový BAN;)

 12. Díky Carrambo66 za stvoření výborného webu a přej ti, ať se ti daří i na tvém jiném působišti.
  ROM

 13. Carrambo, ku předu levá, zpátky ni krok… Hodně štěstí a měj se fajn. Díky za tvoji práci pro WoT komunitu a přeji hodně úspěchů v další následující práci, stejně tak v osobním životě.

 14. Najvecsia skoda je ze po tom ako predal web tu vlasne skoro zdochol pes… prispevky vecsinou len o tankoch a aj to take ze by si ich clovek nasiel aj sam keby hlada.

 15. Čest těmto aktivitám a s přáním úspěšnějších projektů. A ke klukovinám… no bože, takovej ještě bude. Jen jedno je jisté, stáří Tě jednou dožene. Tak ať to trvá co nejdéle. Aj carramba!

 16. Měj se carrambo a ať se daří ve všem dalším do čeho se pustíš 😉 gl

 17. ano spousta práce a úsilí a volného času, tohle mu už nikdo nikdy nevezme, škoda jen že se loučí mrtvým webem a obhajobou aimbota, čekal bych trochu lepší důstojnější odchod …

  • lolo aky aimbot?
   si na praskach?
   dva roky dozadu nevoli taketo aimboti,
   a keby aj boli tak by to tam povedal.

   inak povedane dokaz ze to bol aimbot,
   posli to na suport a nech ti to daju cierne na bielom monitore!!!

   • bylo to již rozebráno pod článkem s replayem, dokonce s přesnými časy, řešilo se to i na ofiko foru a bylo podáno několik reportů, buď si slepý nebo provozuješ rektální alpinismus což ovšem není můj problém

    • lolo a výsledok zo súportu?
     link na forúm?

     a kde si trénoval REKT ALL, že tak dobre vieš ako to vyzerá?

 18. Díky za vše.

  Jen nechápu jak muže mít tak málo bitev a tolik T10 tanků, že do toho nacpal desetitisíce?

  • Mám 27k bitev a nemám ani jeden X tier.
   Za to mám už skoro všechny větve vyzkoumaný.
   Tož tak.
   PS: nejezdím pokaždý s prémiákem. Nemám ani jeden prémiový tank, vyjma dvojkovýho tieru bez zvýšeného výdělku.
   Mám půl milionu volných XP, ale musel bych do toho vrazit love.

 19. Hodně štěstí do budoucna Carramba66 a moc děkuju za tvou práci.AHOJ

 20. Wow, tak to je zpráva na uvítanou doma….

  Nevadí, přeji ti Carrambo do dalšího života jen vše dobré a ať ti zdraví slouží. 🙂

  Děkuji ti za tento web a za pár rad ohledně tanků (když jsem s hrou začínal, tak zmíněný Tiger P byl pro mně oříšek…

  To je tak vše, tak nezbývá než říct Good Luck&Have Fun. 🙂

 21. Carrambo66 děkuji za tvé příspěvky a ať se Ti i nadále daří. Mě osobně si udělal největší radost natočením videa z Kubinky, Díky za vše.

 22. Ahoj Carrambo, díky za vše (.. tvoje videa jsem hodně sledoval a moc se mi líbila – zejména ta obsáhlá o Mausovi, apod.) a hodně štěstí do budoucna ! Třeba se v budoucnu zase někde potkáme na jiných fórech u jiných on-line bitevních her .. pokud si necháš svůj nick, bude to mnohem snažší :).

  P.S. Nevíš náhodou, kdo byl Crabtr33 a co dneska dělá (.. teda pokud jsi to také nebyl ty / resp. tvůj druhý account) ? Crabtr33 s WoT skončil už hodně dávno, ale na jeho příspěvky si také dodnes pamatuji.

  P.S.2 … Existuje nějaké „místo ve vesmíru“, kde by se s Tebou, Carrambo, mohl člověk potkat osobně a pokecat? Resp. s Akcidem, SilentStalkerem, atd. Díky předem za info.

 23. C66 a jeho ego se do jednoho výtahu nemohlo nikdy vejít. Pamatuju si časy, kdy tady měl pouze admin pravdu a za cokoliv jinýho se dávaly bany, mazaly komenty bez odůvodnění ani bez reakce na to, co se banuje a maže a jednou do roka se tu dělá amnestie, jak od honorace…

  Ano, nelze upírat dobrý, ale to špatný… bohužel taky ne. A toho je taky dost a dost.

 24. určitě nepatřím mezi fanoušky C66, s WOTCZ jsem se seznámil až v pozdější době a nikdy jsem nechápal, proč se web jmenuje WOTCZ a přitom se výhradně, motivován evidentně uraženým šéfredaktorem, věnuje hejtování WOT a WG. Úplně totálně mě štvalo zejména pomatené protěžování AW a rozdávání banů v míře naprosto trapné ve sféře her a zábavy. Takže nyní díky za historické souvislosti, které jsem přečtením článku získal . Jo a měl pocit, že C66 se již před časem loučil a tohle opakované loučení, no já nevím  . Taky nechápu proč vůbec tak dramatické loučení, prostě dočtu knížku, ohraju desku tak to založím a třeba to zas někdy potěší. Takhle to mám i s Wotkem, chvilku baví, chvilku ne, ale k WOT účtu se rád vracím a jako nechápu takové tajtrdlikování. Jo ještě mne pobavil ten názorový leader  … to není ani vtipný. Nicméně za sebe budu rád, pokud se nyní web sebere, nebude zatěžován C66 povahou a uchopí to někdo nějak jinak. Pokud této příležitosti nevyužijete, je to konec tohoto webu. Na C66 oceňuji, že hodně akcentoval historické spojitosti hry, což je přesně to co je mi blízké (muzea, veteráni, dokumenty)

  • Konec tohohle webu je po odchodu C66 (možná by to tak bylo i s ním) velmi blízko …

 25. Díky zato co jsi pro Nás dělal a nejen pro nás. Přeji hodně štěstí v osobním životě a v tom co se chystáš dělat. Ještě jednou Děkuji.

 26. tak už prešlo pár dní,
  takže by si mohol oprášiť hrdzu a zas pustiť WOT;;)

  ps: poď hrať lietadielka tie dostali teraz new infziu
  a prišli historicko misonárske bitvy

 27. Pro mě je Caramba pouze arogance schovaná za klávesnicí. To jak tu vedl cenzuru a banovani bylo absolutně mimo. Nesnesl absolutně žádnou kritiku a názory jiných a chranil si tak své království a ovečky které mu to vše žrali a koukám že jich tu je furt dost.
  Diktatorske chování mu šlo. …
  Caramba je pro mě pouze sráč bez pokory….

Comments are closed.