Bližší pohľad na nové prémiové tanky

46

Prémiové tanky sú neoddeliteľnou súčasťou hry World of Tanks. Mnohé z nich sú tu s nami už niekoľko rokov. V poslednom čase sa však s nimi roztrhlo vrece, WG pridáva jeden prémiový tank za druhým a navyše sa čím ďalej častejšie objavujú názory na OP či P2W model World of Tanks. Ako to vlastne je? Ako si v skutočnosti tieto nové tanky vedú v hre? Je to skutočne až taký veľký problém?

Začal by som najprv bližším pohľadom na súčasnú situáciu tieru VIII, ktorý je z hľadiska prémiových tankov kritický. Väčšinou sa odohráva výber prémiového vozidla práve tu. Keď sa pozrieme na popularitu jednotlivých vozidiel, miesto 1 obsadil prémiový tank. Potom IS-3 (nečakane) a potom znova prémiové tanky. 6/10 najpopulárnejších tankov na tomto tieru sú prémiové tanky. Nemyslím si, že je to spôsobené tým, že by na tiere VIII nebolo dostatočne veľa kvalitných bežných tankov. Kredity a skúsenosti pre posádku sú jednoducho potrebné alebo nie?

Lorraine 40 t

Vzhľadom na to, že kauzy okolo nového ťažkého tanku Chrysler K GF máme ešte čerstvo v pamäti, pozrime sa na starší prémiový stroj, ktorý sa v hre objavil, Lorraine 40 t. Jedná sa o 6. najhranejší prémiový tank na tiere VIII a najhranejší francúzsky prémiový tank. Lorraine 40 t teda presunom o tier nižšie popularitu rozhodne nestratil, práve naopak.

Charakteristiky zo Supertestu: Lorraine 40 t

Strv S1

Mesiac pred Lorraine 40 t sa do prémiového obchodu dostal nový švédsky stíhač Strv S1. Švédsko je síce najnovším prírastkom do národov World of Tanks, jeho vozidlá však nie sú najpopulárnejšie. Strv S1 je aj napriek tomu 2. najhranejší prémiový stíhač tankov na tiere VIII. Ak si myslíte, že Vaše ISU je jediné, ktoré má na tiere VIII priemernú prieraznosť cez 280 mm, Strv S1 vás rýchlo presvedčí o opaku.

Charakteristiky zo Supertestu: Strv S1

Object 252U Defender

Vo februári (únoru) prišiel znova nový prémiový tank, Object 252U Defender. Stroj tieru VIII, ktorého čelné pancierovanie dokáže na mnohých miestach bez problémov odolať aj delám na tankoch najvyššieho tieru. Ak spočítame obe varianty tohto stroja, tiež patrí medzi top 10 najhranejších prémiových tankov na úrovni VIII.

Charakteristiky zo Supertestu: Object 252U Defender

Záver

Aj pri pohľade na winrate jednotlivých tankov je jasné, že nové prémiové vozidla sú rozhodne kvalitné. Jasným víťazom je Object 252U (55.41 %), Lorraine 40 t je 8. mieste (52.42 %) a Strv S1 na 18. (50.64 %). Všetky tri stroje sú aj medzi top 10 najziskovejších tankov v súčasnosti.
Mnohé staré prémiové vozidlá nestačia novým konkurentom, ktorí prichádzajú pravidelne do hry. WG im síce občas dopraje buff, ich koncept je avšak veľmi často rozdielny od toho, čo je potrebné pre súčasný public server. Populárne sú dnes obratné tanky s dobrým pancierom a výkonným delom, jednoducho univerzálne stroje. Nemusíme sa ale ničoho báť, na Superteste sa už testuje mnoho ďalších prémiových vozidiel, ktoré sa pravdepodobne čoskoro objavia aj v hre.

WittmanSVK: Za starých čias World of Tanks boli prémiové tanky vo výkone horšie, prinajlepšom rovnako dobré ako bežné tanky v strome. Ich výhodou bol ale často obmedzený MM. Ten však podľa vyhlásení WG spôsobuje problémy, u nových prémiových tankov už nebude. Je preto bežné, že tieto vozidlá prekonávajú tanky v technologickom strome. Osobne sa mi viac páčil práve bonus v podobe obmedzeného MM…

Bližší pohľad na nové prémiové tanky
Ohodnoťte tento článek!
4.09 (81.82%) 33 hlas/ů

46 KOMENTÁŘŮ

 1. Akurat neviem co je to za bonus ten omezeny MM ked stretavas neustále a len Defendery, Patrioty, Liberte, O-Ho, VK 100. Mozeme si vypravat o flankovani a presnom miereni, vacsina normalnych hracov vie svoje, alebo sim hlupy ja, ked so 112 na 200m neodsnajpim střechu Defendera? Bez goldov ani na krok a keby niekto ako ja bez prem.uctu chcel nedajboze zarabat kredity, musis dufat v MM prave bez vyssie uvedenych. Cata Skorpionov ci Lorrainov je pre ne vlastne pozehnanim…

  • Jako majitel 112 říkám hnus… Ani s goldem nemám šanci občas…

   • A to si vem že 112 má na goldu 250 pene, zatímco IS-6 měšných 217…

    • Já to vím no, ale ten tank má problém něco vydělat, když chcete také něco udělat v bitvě a probít a nejít jenom po měkkých rajčatech.. 😀

 2. Rozvrací to hru.
  T8 není o ničem jiném než o premiových tankách ty prostě jsou příliš OP a ještě vydělávají, kdo by je nechtěl hrát no a mezi nimi se prohrání LTčka která dokáží efektivně záškodnicky bojovat. Tím je tier 8 z mého pohledu doslova zabitý pro normální hráče. Já osobně hraji primárně ted T5 a 6 a potom T9…
  Taky se mi nelíbí ta prasácka penetrace švédu, to že nic jiného než dělo nemají není pravda, mají nízkou siuletu a výborné maskování. Osobně si myslím že by prostě standartní munice neměla ani u TDček na T8 jít přes 260mm…. protože jediný kdo proti takové penetraci obstojí čelně je právě defender a sem tam se chytí IS3 toď vše, pancíř pro běžný strom neexistuje. Co třeba takové britské těžké tanky ? Úplně mrtvá linie až na T8 a ani pak to není žádná sláva.
  Hrozně tím pay to win zabijí zábavnost a rozmanitost hry…

  • Prasácká penetrace? Možná S1, devítka a desítka, ale ÚDĚS je vcelku špatné TD. Kdo to nehrál si myslí že 288 pene to všechno řeší, ale 288 znamená 216-360. Díky RNG neprobíjím tak 1/4 střel. A 2sec na zapnutí siege modu a 1,5 na vypnutí je neuvěřitelná nevýhoda pro tak papírové TD. Ještě tak na mapách jako je Prochorovka, Kempingovka a pod., ale ostatní mapy jsou děs.

   • Je to kempící TD to co jsi vypsal mu nemůže vadit a když jo tak ho hraješ špatně protože ses nechal spotnout. Pene 290mm je prostě prasácký a řeší to celý tank, na co ukáže to zničí krom defendra, je to příliš OP a likviduje to roly pancíře na T8, to že ho neumíš hrát je tvůj problém.

    • Kamaráde ty nevíš co píšeš, kdybych tu hru neznal, tak bych rychle šel expiz švédský TDčka, protože bych začal trpět utkvělou představou, jak jsou neviditelný a zničí každého než k nim vůbec dojede…

     Možná sis toho za to něco málo bitev nevšiml, ale zásadní je hlavně mapa a těch ve prospěch TD ve hře strašně málo. Pokud se jako např. v Himmelsdorfu nechám spotnout, tak hraju špatně jo? 😀
     A s tou penetrací se dá mluvi pouze o tieru IX a X a věř mi, i tam to není tak jednoduchý jak si myslíš (na rozdíl od tebe mluvím z vlastní zkušenosti).
     Někdy mi duševní pochody zdejších diskutérů přijdou fakt vtipný…

     • A proto vystupuješ pod falešným nickem.
      Jen totální retard nedokáže propálit HT tank čelně s penetrací 290mm na tieru 8, přesně kvůli kečupu jako ty co jen umí brečet nad tím jak je tank k ničemu, tu jsou takový tanky co totálně likvidují herní prvky. Jestli ti přijde 290mm na T8 něco standardního a podle tebe to nedává tanku žádnou zásadní výhodu, tak prosím smaž hru, uděláš svět WoT zase o něco lepším místem. Předem díky.

     • Svata pravda. Mapy tech dobrych je podle me nedostatek a hlavne pro TDcka. Bud musis najet na pozici ve ktere te z 90% spotne i HT a nebo kdyz stojis na pozici ktera sedi jak tobe tak tanku tak ses uplne mimo deni a vidis jen jak na tebe klikaji a spamuji ze si kempa. Tak si vyber bud budes hnrd spotlej ale muzes stihnout 2x vystrelit nebo budes cekat a polovina tveho tymu exne a protivnici konecne najedou tak qby si je vbc videl a mohl zacit palit.

    • Promiň, ale píšeš věc o který fakt moc nevíš. Já vyexpil komplet TDčka Švédů a vim jistě tohle – UDES … luxus camo, luxus dělo, ALE nahovno armor a pokud jdeš jednou na spot tak neujedeš a jsi prostě IK pokaždý. Takže To vyvažuje to co ten tank má tim, co ten tank nemá. Nemá šanci na ústup. STRV 103-0 má camo a má proti UDESovi dělo, který už není tak super jako u UDESe. A má lepší pancíř, ale takovej, že pokud nacinkáš 500 za bitvu, tak jsi šťastnej. Projde vlastně cokoliv. Má horší depresi než UDES a to o hodně, takže mínus a dělo který hodně často netrefuje. Takže taky žádná super výhoda. Kdo jde goldy ten musí logicky sakra platit. A pokud jde o Strv 103B tak tam je to totéž co 103-0 akorát s klecí vepředu a věř mi, že pokud nejsi na dobrym místě, tak 5/10 bitev ten tank hoří. Hoří tak moc, že jsem to u jinýho tanku eště neviděl. A to mám skilly a hasičák. A prostě to degraduje totálně ten tank. A co maj společnýho? Společnýho maj to, že trpěj na nesmyslnou mechaniku zvanou overmatch a na to, že pokud nedostaneš jednu z asi 7 hratelnejch map pro tenhle tank, tak se můžeš jít rovnou vysrat. 70% her tenhle tank nemá pořádný využití svýho potenciálu. Takže prosimtě. Jdi na test server příště a zkus si ty tanky zahrát. Pak uvidíš sám jaká je pravda.

     • S tou extrémní penetrací můžu souhlasit. Není normální, aby nějaký osmičkový prémiák měl o 40mm víc pene na základní! munici, než desítkový těžký tank (konkrétně třeba IS-7). V kombinaci s tím, že to díky tomu může párat na svém tieru cokoliv kamkoliv a desítky pouze s mírným mířením. Dále má třeba vyšší DPM, než IS-7. Už tohle je celkem silná kombinace. Ale tento stroj nekončí. Dále nabídne vysoké hodnoty maskování a slušnou pohyblivost. Jediný “vyvažovací” aspekt je mizerný pancíř (a možná dohled). Avšak koho to štve, při kempícím gameplay, který provádí většina “Random” hráčů.
      Zde se doslova spoléhá na vyvážení pomocí map (a všemocného RNG), kdy jsou ve hře mapy, které jsou pro daný tank vyloženě nevhodné. Ale podle mě definice vyvážení by neměla znít tak, že na jedné mapě je to, s nadsázkou, nejlepší tank ze hry (na tieru) a na druhé zase nepoužitelný trash. Takhle by podle mě vyvažování tanků nemělo probíhat.
      Nemusíte tento příspěvek brát nijak vážně, pokud s ním nesouhlasíte. Je to čistě můj pohled, který se nemusí libit všem, což chápu.

   • UDES je doteraz najlepšie tdčko, čo som hral…áno je to papier a ak Ťa spotnú tak si dohral ale je rýchly, depresia lepšia ako Strv S1, len má menšie dpmko a neoddingá nič, zato Strv S1 sem tam niečo cinkne… ale je neuveriteľne zábavné na otvorených mapách a nie ako Skorpion G čo stále svieti a navyše na pár mapách využiješ mountain climbing… zato Emil1,2 a Kranvagen sú pre mňa sklamanie u Švédov… Dlho som uvažoval nad kúpou Strv S1 ale nasralo ma oddelenie supportu za neuznanú kompenzáciu tak do WG nevrazím už ani euro…

  • No britska linia su sroty az po deviatku. X este nemam. 8 je asi najvetsi shit a deviatku nevytrhne delo. Ako tu bolo pisane najlepsie su univerzalne vozidla ale britski Kq ma vsetko podpriemerne. Pohyblivost uboha pancier na vezi ale kopulku vam dava aj IS!!! Podvozok totalny karton a husky a japonci vam naraz zoberu aj pol zivota. A delo je tak presne ako RNG dovoli.

 3. Tanky s omezeným MM jsou k ničemu. WG se jich potřebovalo zbavit a vyřešilo to po svém. Do hry nasralo kupu OP premiáků a kdyby někoho náhodou ještě napadlo tyhle omezence jezdit, tak jim to znemožnuje přidáváním brutálně opanceřovaných tanků do hry. Jelikož tyhle omezenci mají penetraci uzpůsobenou omezenému MM, tak nejsou schopni v podstatě probíjet dnes běžné 8 tier tanky. Jmenujme jen příkladem japonské heavy, defender, chrysler aj.

 4. Já jen doufám, že třeba do pěti deseti let někdo vytáhne na povrch všecko, co se teď WG “honí hlavou”, a že zjistíme, proč právě teď je tolik premiáků, proč hra vypadá, jak vypadá atd. 🙂

  • Za pět let možná ještě ano, ale za deset let se obávám, že už nějaké WG potažmo WoT, či jiné jejich hry, nebudou nikoho zajímat. A to je také odpověď na tvé “doufání”. Business se nedělá za pět nebo za deset let, ten se dělá nyní. Za deset let možná někdo počínání WG zhodnotí, ale opět mám vážnou obavu, že to bude jen konstatování, které už nikoho (krom analytiků) nebude příliš zajímat 🙂

   • Ten čas jsem myslel spíš obrazně 🙂 Většinu to zajímat nebude, vím, ale zrovna já jsem takovej ten člověk, co se rád dozví zajímavost, i když už třeba dávno není aktuální.
    Ale co se “businessu” týče je až překvapivé, jak moc se někté věci opakují kolikrát i stovky let pořád dokola, s pouze kosmetickou změnou. A díky tomu se lze občas i díky neaktuální informaci ledacos dozvědět i pro budoucnost 🙂

 5. za mě musím říct, že 8. tier byl pro mě katastrofa. Hrál jsem TVP a stálo to za ….. . Pokavaď byl MM pouze s 8. tierem, tak potkáváte tyhle prémiové mrcha a v podstatě nemáte šanci. 9. tier a 10 . tier jste trapný a směšný. jste volná dmg a čekáte, co si kdo uklovne. Po vyexpení TVP jsem si dal pauzu a nějak mi ta hra nechybí. Čekat, čím si zase WG bude chtít koupit nové hráče, mě moc nebaví, HB

 6. No já rád ty prémiáky – na výdělek a i na hru…Lorraine je OP jenom ve zkušených rukou a tedy v mých občas ne, ale hodně baví, Defender je sice OP , ale taky se s tím dělem člověk musí naučit a je to pěkný tank :), Švéda nemám – neláká mě, hraju TD lajnu a jsem na šestce a to je dost dobrý tank.Škorpiona moc rád, ale tam tedy to chvílemi moc nejde …PAtriot super tank, občas v desítkách trochu neštěstí, ale bezva výdělky…takhle se dá pokračovat..jo mám jich dost docela. Faktem je, že 8.tier se ale teď nehraje pokaždé dobře – v osmičkách vlastně odjedu teď vždy premiáky a jinak hraju kolem šestky a devítku – E75, desítky teď nejedu vůbec. Ta hra je teď…jiná….ranked bitvy – na to já asi ještě nemám….

  • Prémiáky jezdím když potřebuju kredity. To si nastavím ve filtru jen prémiové tanky T-VII a T-VIII a točím je. Celkem jich mám na těchto tierech asi 20, takže to ani není monotónní a člověk se u toho pobaví.

   Co v článku nezaznělo je množství prémiových tanků v SH. Na tieru 8 mám pocit, že jich jezdí snad 90%. Scouti Buldoci GF, podpora Skorpioni, Strv S1, Lorraine 40t a útok Chrysler, Defender a Patriot. Docela by mne zajímalo statisticky jak to skutečně vypadá.

 7. Sakra jaký se smysl toho článku? Chtěl autor říct, že si nemyslí, že je P2W ve hře? Proč to vůbec píše? Čtenáři by daleko víc ocenili vyjádření WG! Protože hra jde do sraček a že Wittman napíše informaci, že další tanky přijdou, tak to fakt sorry. Myslel jsem si, že má tahle stránka na víc.

 8. ted omezeny MM uz neni takova vyhoda protoze i rada 8tier a velka cast 9tier jsou pro is6 dost problem ….

 9. Jen k tomu dodám, že premiový tanky, který jsou trochu OP, ale vyžadují skill mi tolik nevadí. Jako příklad uvedu Lorraine. Problém jsou spíš ty blbuvzdorný tanky jako defender, se kterýma nadingá každý hovado.

  • No lidi co trosku ovladaj ttuhle hru se rychle naucili hrat i proti liberte defenderu a podobny ,,OP” premkam. Nerikam ze trebas ten defik neumi podrzet ale vicemene je to s nim tezsi a tezsi. Lidi z mozkem v hlave a ne v zadku se behem 10 bitev nebo jedne vycvikovy nauci kdy a kam tyhle tanky penetrovat.

 10. teraz uz len P2W tanky vidime boli aj davno ale iba malo napriklad E-25 a teraz kazdy mesiac lepsi a lepsi wg ide smerom do hajzla.

 11. Neberiem to tak tragicky , defender ani chrysler mi nerobia problem. Nestretol som zatial ziadny tank co by sa nedal znicit. A ked moc odolava tak ho dorazi HE ten spravi skodu vzdy. VITAMIN G nepouzivam. Normalne tanky. Dufam ze nejaky blbec sa tu hned pozre na moje wn8.

  • Jistě každý tank se nechá zničit. Ale umlátit retarda v defendru, spotřebuje značné množství zdrojů a času tvého týmu. Pokud tam jsou solidní hráči, likvidace retarda v defendru dá dost času schopným hráčům obrátit hru ve svůj prospěch a tak se stává leč mrtví retard v defendru s křečí na W a nadinganými 6K dmg hrdinou bitvy. Tj. jsme zpátky u toho že to rozvrací hru. Je to jak řezat mamuta. Sice ho umlátíš, ale stojí to hodně sil, které ti pak budou v late game chybět.

   • no s HE nedas vzdy dmg napriklad ostal som 1v1 s kv-2 proti tiger I mal 13 hp trafil som ho do veze ne do dela a 0 dmg 😀 alebo som hral O-NI tiez s HE do defendera 0 dmg okey 😀 a mas gold tak skus prebit defendera s IS-6 kupolky trefovat moc nebudes delo je krvy vanu s golodm penetrujes na 50%-50% tak nevrav mi ze hras tier VI-VII tank a proti tebe hra cyhsler alebo defender ty daco mu spavis ? a ked ho aj das tak od neho tiez dostanes ty si ako michal kde vravel ze bez goldu tier VI-vk-CKOU nie som isty ze vraj prebije bez goldu s predu chyslera lebo on vie hrat no jeho wn8 to tak aj vypada…

  • HE 😀 Za prvé není pravda, že udělá škodu vždy, a za druhé nějak pomíjíš fakt, že Defender pokud není absolutní noob, tak ti nebude stát na místě a neopětovat palbu. Takže ty do něj HE za 50, on do tebe APCR za 440. A to se vyplatí. 🙂

   PS: Když už jsi to nakous, tak jsem se na tvoje WN8 podíval. Klidně se podívej na moje, pak se podívej jak hraje s Defendrem takový noob jako já. Nemyslím, že bys měl šanci s HE. 🙂

   • Nebudem si pozerat tvoje wn . Samozrejme som myslel tank co ma proti nemu sancu . Ja jazdim tiger2, fcm,t34, a nemam s nimi nejak problem. Samozrejme ak ma schovanu vanu a trochu nauhlovany tak sa s nim z predu neprestrelujem . Ale to plati pre kazdy tank aj pre is3,is6….. Takze podla mna niesu tak strasne op jak sa tvrdi. Ked som v 6-7 tak ked ich vidim tak samozrejme utekam.

 12. Vždyť typci z WG přeci před časem začali stahovat omezené premiaky ze hry, ze se hraje moc premiovych tanků. A tak logicky začneme přidávat ještě víc premiovych tanků a začneme prodávat stažené tanky za vysoké ceny v balíčcích, proč ne že?

 13. Loréna je výborná baví mě je to asi nejlepší prémiják se kterým jsem hrál pro ty co bavil lorr na tieru 9(jako mě) rozhodně doporučuji

 14. WittmanSVK umíš udělat taky jinej článek než to jak jsou strasne OP nove premiaky nebo co je na wot spatne? Ale jeste jsem od tebe neslyšel co udělat aby to bylo lepsi.A tier VIII byl vždycky o premiovejch tankach protoze na tom tieru je moc málo dobrejch tanků aby to lidi hrály vic jak nezbytne dlouhou dobu na do expeni. A i ty podle vás op premiaky jdou probit i ze předu jenže to by se u hry musela používat hlava a ne když vidíme defendera nebo chrajzlera hned mačkat 22.Jedine co tu hru rozkládá jsou módy a demence hráčů.

   • Sláva ti umíš zmáčknout Carl+C,V ale už moc neuvazujes ze ten borec je Angličan a je v cizím klanu vid.A presne kvůli takovejhle tupcum jako jsi ty Michal tu používám takovouhle přezdívku. Já wot hraju již od bety a myslím si že za ty roky roky už o tom trochu něco vím.A chrajzler je OP jen v 4ukach zkušeného hráče a co si budeme povídat 70% lidi co ho mají ho nevyužije ani na 50 % jeho potenciálu. Tuhle jsem proti němu jel s VKBckem a on me neprobil ani jednou a ja ho osvobodil od 90% jeho HP.staci si na tom tanku najít mista kde to jde probit.

 15. Lorraine je výborný stroj v rukou výborného hráče.
  Strv S1 – osobně preferuji UDES 03, ale celkově se švédi dost podobají artynám, kde někde zajedete zapnete palebný režim a do konce bitvy neuděláte nic jiného.
  Defender – podle mě dostal skryté nerfy, dělo je otřesné poslední dobou. Navíc ten tank je nějak moc v bitvách s desítkami a i když jsou třeba jen 3 tak je to znát, že nelze hrát úplně vpředu. Navíc na vás soupře nabíjí automaticky gold

  • zahraj si chrysler K 10 bitiek po sebe a 6-7 krát v X tier to je proste nehratelne
   na 2 marky sa dostaneš jak nič a 3 mark v X tier bez šance 3000 + poškodenie dať a IX mm to ani nedáva čo som zaregistroval proste ten tank neni ani zdaleka OP kôli tejto pičovine full gold davať

 16. peterkofighter toto je osobne pre teba ospravedlnujem sa za expresivnu odpoved ,taky blb co nevie co je obmedzeny MM a pise blbosti ,OK dufam ze nedavas spatnu vazbu WG lebo vsetko nasvedcuje ze sa riadia trollami ako si ty.

 17. Nemám nič proti pridávaniu premiových vozidiel ale nech ich dávajú na nižších tírov ako za starých čias ( niečo ako zberateľský skvost ). Ten výšši tier ( VII – VIII ) mával obmedzené MM spravidla a bolo to radosť hrať. V súčasnosti sú však k smiechu. A to už nehovorím o úrovni publicu. Opať sa opakujem ale pri tiere VIII už je bežne že polka týmu su len premiové vozidla. Ja už sa bojím expiť ťažké tanký typu Churchill, Tiger ( to aby sme sa modlili za nižší level MM pomaly ).

Comments are closed.