Anton Pankov odpovídá

30
Anton Pankov

Rozhovor s Antonem “Evilly” Pankovem, který proběhl pomocí livejournalu, se točil hlavně okolo novinek které vyšly na světlo v nedávném WG Festu.

Můžete prosím vysvětlit jaká je situace okolo VK 72.01 K? Chápu to dobře, že budou dva tanky papírově úplně stejné, jeden odměnou za CW, další ve standardním stromě? Nebo tam budou nějaké rozdíly? To bude nefér vůči těm, kteří ho vyhráli v kampani.

 • Tank nebyl ještě ani testován, nemohu nic komentovat prozatím. Nechci dělat falešné sliby.

Nejhorší mise je momentálně u lehkých tanků, ve které se musí nasvítit 3 samohybná děla a poškodit je. Málokdy jsou bitvy s 3 nebo více arty, a navíc, když už je taková bitva, tak je všechna artilerie ihned zničena spoluhráči v týmu.

 • Toto bude možná změněné spolu se zavedením limitu 3 SPG na tým.

Co je v plánu s tiery I až III, až budou fail-čety odstraněny? K čemu jsou vaše dárkové tiery II, aby jezdily jen po 4 mapách?

 • Je v plánu uvést tutoriál pro tiery 1 až 3, aby nový hráči pochopili herní rozhraní, atd. Fail-platoony nepřinášejí nic než škodu. Co se ale týče map pro nízké tiery, něco vymyslíme.

6 AFK botů v mém týmu, 6 z 15 a dostávají XP!

 • Nejdřív ze všeho se musí zjistit komu z nich vypadla hra (internetové nebo softwarové problémy) a kdo je doopravdy AFK. Systém by je jinak postihl nastejno.

Dostaly se k nám nějaké informace o navrácení tanků za zlaťáky. Můžete podrobněji říct, o co se jedná? (Beroun – Asi myslí výměnu jednoho prémiáku za jiný)

 • Buďte trpěliví, v lednu o tom bude oficiální oznámení.

Můžete něco říct o osobních misích? V jaké fázi je přepracování/oprava současné kampaně?

 • Nynější seznam misí je víceméně v pořádku. Pokud máte nějaké problémy s něčím konkrétním, prosím předložte je.

Někdo řekl že téměř všechny tanky jsou již v HD, ale to není pravda. Kdy dokončíte aspoň tiery 8-10?

 • Rozhodně příští rok, možná již před koncem jara.

Proč nesnížit počet artyn za tým na 1 nebo 2? 3 je příliš mnoho. Kdy to vůbec přijde?

 • Přijde to s novým MM.

Vánoční stromeček a krabičky s odměnami jsou fajn, ale v budoucnu by jste je mohli dávat za medaile nebo ocenění.

 • Ano, pokud se krabice ukážou v pořádku, rozšíříme jejich implementaci ve hře.

AFK hráči vždy dostanou zkušenosti, to povzbuzuje používání botů.

 • Ano, toho si plně uvědomujeme.

Po vydání VK 72.01 K do standardního stromu, bude umožněno majitelům CW verze tohoto tanku vybrat si jiný odměnový tank? Nebo pouze dostanou kamufláž?

 • Ne, nebude možné je vyměnit.

Pokud Sandbox ukáže, že hráči mají rádi lehké tanky tieru 10 a nový MM, ale nesouhlasí se změnou samohybných děl, je možné že se objeví nové lehké tanky a MM aniž by se změnila arty?

 • Ano, možné to je.

Jak velká je HD verze mapy Opatství a kolik místa na disku by jsme si měli uložit?

 • Je příliš brzo na to mluvit o konečné velikosti, ale zkomprimujeme to tak moc, jak jen to bude možné.

Zůstane WoT u BigWorldu, nebo se přesunete na něco jiného (např. Unity)?

 • Engine zůstane, ale nezbývá toho moc ze starého BigWorldu, prakticky je to již náš vlastní engine.

Pokud se současné lehké tanky tieru 8 přesunou na devítku, měli by jsme si na nich šetřit zkušenosti, abychom pak mohli vyzkoumat desítkové?

 • Ještě není nic rozhodnuto.

Kdy bude možné otestovat nové HD mapy?

 • Až budou hotové, oznámíme to.

Připravují se HD mapy?

 • Ano, je to novinka.

Bude Havoc implementován s novou grafikou, nebo pracujete na svém vlastním algoritmu ničení objektů?

 • Zkoušíme různé věci, momentálně děláme pokusy pouze s malými objekty které neovlivňují hratelnost.

Nemyslíte si, že přidání explozivních střel pro nejvyšší tiery japonských těžkých tanků sníží roli pancíře, když HE způsobí poškození vždy? Anebo, že osobní mise budou těžší, když se poškození udělené explozivní municí nepočítá jako odražené poškození?

 • Ne, máme jiný názor.

Budete pokračovat v odstraňování prémiáků s omezeným MM?

 • Ano.

Je vizuální model tanku Sheridan konečný? Nevypadá nic moc. Všichni se těšili na normální Sheridan, ne jenom prototyp.

 • Ano, je to konečná verze, kromě pár menších detailů.
Ohodnoťte tento článek!

30 KOMENTÁŘŮ

 1. Proč nesnížit počet artyn za tým na 1 nebo 2? 3 je příliš mnoho. Kdy to vůbec přijde?

  Přijde to s novým MM.

  Zas odpoví jen na půlku otázky …

  • má to prísť v novom patchi – to omedzenie an3ks – čo bude znamenať lievik – sice ich bude len naj 3ks ale bude menej bezartypliagovej hry – to je bomba riešenie typické vot eto WOT. Aby sme nijako neobmedzili hernosť spg a možno trochu privrieme huby hráčom že nič nerobíme s pliagou – a výsledok spg sa bude hrať rovnako ďalej akurát hry bez spg stretneme len raz za rok. Vraciame sa do starej WOT politiky???

   • Ano, na to lidé upozorňují – to, že nebudou hry se 4 a 5 artynama znamená, že jich budou méně s žádnou. Ale tak, celá hráčská komunita si vyžádala hard-cap na artyny, takže mají to mít…

    • tak potkat ve hře čtyři artyny v každém týmu je pravděpodobnost 0,zlomek. I ty tři nejsou v každé bitvě a „omezit arty na tři“ působí spíš jen jako úlitek komunitě, aby se neřeklo. Kdo však hraje hru na všech tierech ví, že to VŮBEC nic neřeší. Na nízkých tierech tři artyny (pokud to není četa levhartů) – dají se dokonce i jakž takž snést. Ale bitva v tieru VIII-X je se třemi artynami prakticky nehratelná, dokonce i ty dvě desítkový jsou velký opruz. WG si s artynami neví bohužel rady a přešlapuje na místě už leta. 🙁

     • WG na vsecko kadi protoze penez tece dost , nejake breciky hracu je nezajimaji dokud plati 🙂 kdyz nejsou schopni za x let vyresit aimbot co po nich chcete ? pulka techto zvastu jsou jenom polovicni odpovedi ze kterych nemusi byt pravda vubec nic – jako uz tolikrat

 2. Nedozvěděl jsem se nic co už se dávno dřív neprovalilo. Fakt kvalitní odpovědi… 😀

 3. Klasika, budou odpovídat otázky typu ANO a NE, aby neměli zodpovědnost. Aby jsme je pak nemohli ukamenovat za to, že něco nesplnili…Dobrá práce WG…

  (Pouze můj názor)

   • a za ty léta jste od WG zvyklí na něco jiného? Stačí první tři odpovědi – „nevím“, „možná“ a „něco vymyslíme“. Takhle to jde leta a bohužel to je s léty na hře vidět protože je to furt možná a něco domrvíme.

 4. Ak súčasné ľahké tanky presunú na IX. úroveň, čo bude potom na VIII.?

  • Přidají 2 nové lehké tanky pro každou větev 🙂 otázka je do jakého tieru, a jestli se ty současné někam přesunou

   • přidávat LT není podle mě dobrý nápad. Stejně je nemožné, aby měly řádově vyšší dohled nebo rychlost než desítková medka (třeba bat). Úloha LT šla ve WoT prostě do kytek už dávno.

    • Tak jedna z možností je udělat z batchata lehký tank… Ale zase to by pak nevyšel leak o AMX 13 105… Nevím, uvidí se, každopádně v Sandboxu medka nemají dohled, to je odlišuje od lehkých…

     • furt se resi kktiny ptotoze problem je jediny a to – MALE KORIDOROVE MAPY , v nich se totiz nedaji poradne uplatnit rozdily v tancich

     • asi tak kym bude existovat tolko koridorov tak LT si neskrtnu ak im niketo neda goldy so sialenou pene co si myslim ze uz aj teraz dost na hovno lebo je velmi velky rodiel medzi konvencnou municiou a tou goldovou…ze medka budu mat o cosi znizeny dohlad len kvitujem ak ma LT mat nejaky zmysel hlavne v desiatkovych bitkach ale kym k tomu nebudu nalezite mapy aj tak to vela nevyriesi…napriek vsetkym prekazkam najradsej aj tak hram LT a nie preto zeby boli tak OP ale preto ze je to pre mna stale zabavnejsie nez HT ci TDcka…ale ludia maju rozne preferencie a viem ze fura ludi na LT ani nesaha ked nemusi 🙂

 5. Vikto_r : Jo, to jsem si taky říkal.. 😀 😀

  Ale jak vidím, tak to nikdo neřeší.. 😀

  A co Prémiové 8-kové lighty?? Taky nikdo nic..

 6. LTTB bude na 8 tieru,,,na 8 tieru bude Buldog atd,,,akora to posunou a pridaji novy tier 7.

 7. Odpovědi k ničemu, ostatně jako vždy, co spíš nechápu je fakt, že v dnešní době je někdo s vizáží masového vraha a oblečením ze Star treku může propagovat takovou společnost…

  • sakra, tak zrovna dneska jsem se koukl na ten nový film ze Star treku, a můžu říct že ta podobnost se Spockem tam je víc jak náhodná 😀 😀

   • Tak teď se to provalilo..WG řídí Romulané,proto má spousta tanků jejich invisible maskování ;D

 8. Průser je, že snížení na 3 arty na bitvu max bude znamenat víc bitev s 3 artynama… bude jich ve frontě víc a víc jich bude v bitvách škodit. Spíš to je pro MM přítěží…. ale kdy rakoviny nebyly..

  Jinak mě už leze krkem, jak choděj s každou odpovědí kolem horký kaše a nikdy neřeknou nic konkrétního

 9. ta mise s LT (nasvítit a poškodit 3 artyny ) to jsem si říkal to je v pr to nedám ani za ho, ale jen tak jsem si jí zapnul a hnedka na poprvé jsem jí dal s mt-25 prostě všechny ty mise jsou je o štěstí

Comments are closed.