Anton Pankov odpovedá

36

Niekoľko otázok a odpovedí, na ktoré sa vyjadril Anton “Evilly” Pankov na sociálnych sieťach. 

Osobné misie:

 • Ak sa rozhodne, že zmeny delostrelectva sa dostanú aj na live server, bude potrebné upraviť aj osobné misie pre delostrelectvo.
 • Niektoré misie budú ovplyvnené obmedzením na 3 delostrelectvá v bitke.
 • Vytvorenie línií ľahkých tankov až po tier X nebude mať príliš veľký vplyv na série osobných misií.

Ak bude do hry pridaný systém výmeny prémiových vozidiel, ktorý sa testoval na RU serveri, bude možné raz vymeniť tank za iný rovnakej národnosti alebo triedy bez ďalších poplatkov? Tak, aby neplatilo, že vozidlo bude mať hodnotu len 50% svojej ceny.

Napríklad by bolo možné vymeniť:

 1. FCM-50t -> AMX mle 49 / CDC AMX
 2. IS-6 -> pravdepodobne za prichádzajúci prémiový tank Object 252U.
 3. T26E4 -> T26E5 / M46 Patton KR
 4. Potenciálne 8,8 cm Pak 43 Jagdtiger -> Jagdtiger (H)

– Nie, to nebude možné.

Nerf pre Grille? Iba v spojení so zmenou osobných misií. Konkrétne misia 15 pre stíhače tankov pri tanku Obj. 260, kde je potrebné nastrieľať 8 000 poškodenia. Takto to už nebude o schopnostiach, ale o náhode.
– Vzhľadom na zmeny vo vetvách ľahkých tankov a prípadné zmeny delostrelectva, vzniká vážny dôvod na zamyslenie sa nad aktuálnymi hodnotami.

Koľko tankov je ešte potrebné prepracovať (pravdepodobne sa myslí do HD)? Okolo 100? Do leta zostávajú len dva ďalšie patche a nie je ľahké veriť tomu, že v každom z nich uvidíme 50 tankov. Vzhľadom na to, že predtým prišlo v jednom patchi 25-30 tankov.
– 3 aktualizácie.

Maratóny sme nezrušili navždy. Pracujeme len na iných formátoch.

Mohli by ste mi vysvetliť, prečo za celých 6 rokov hry tu nebol žiaden zamestnanec, ktorý by poznal všetky detaily hry? Niekto, kto by nepotreboval ísť za niekým s otázkou. Teraz tu máme kopu nezmyslov o tom, čo sa možno dostane alebo nedostane zo Sandboxu a že toto alebo tamto nefunguje.
– Je tu Hulk, Slava Makarov, a tím, ktorý ho podporuje. Vzhľadom na to, aký obrovský tento projekt je, nie je jednoducho možné, aby bolo všetko uložené v hlave jedného človeka.
A čo sa týka Sandbox servera, je to jednoduché. Treba experimentovať a toto je jeden zo spôsobov.

WittmanSVK – Myslím, že prepracovanie osobných misií je na mieste. Už dlho je sľúbená aj ďalšia séria a stále akosi nič 🙂 Na HD tanky sa teším. Musím skutočne uznať, že ich kvalita je v poslednej dobe na vysokej úrovni a na mnohé z nich je radosť pozerať 🙂

Ohodnoťte tento článek!

36 KOMENTÁŘŮ

 1. Některý mise na obj. 260 jsou téměř nesplnitelný, je to hodně závislé na tom, jaký ti hodí tým, mapu atd. To není o skillu ale jen a jen o náhodě (i když je fakt, že za určitých podmínek se dá ta šance využít vícekrát, např. double kill by Arty:) ), klidně můžeš dělat jednu misi několik měsíců…..docela by mě zajímala statistika, kolik hráčů na EU serveru si ty tanky vyjela (myslím obj. 260, t55a, T28 HTC). Nemáte někdo aspoň přibližný odhad?

  díky GL a HF

 2. No ja nemam este ani to THC ci ako sa to vola 🙂 a to nie som ziadna rajcina. Ale hlavne je to preto ze tie misie neriesim splnim jedu pustim dalsiu ale hram pre zabavu a nie na misie. Ajtak tam pre mna osobne nieje ziaden zaujimavy tank. Inak ako vzdy treba to vsetko brat z rezervou. WG si robi co chce a slubuje jedna radost .

 3. Co koukám na wot-life.com , tak z osobních misí se získalo celkem 531.666 tanků

  StuG IV má – 338.277
  T28 Concept – 151.082
  T 55A – 37.553
  Object 260 – 4.754

 4. Nechápu jak některá rajčátka, pomeranče a banání mohla udělat T55A když jsem do teď některé mise nedal ani já s dlouhodobým WN8 k 2k… Takovou 15 HT jsem už udělal několikrát ale pokaždé bez výhry… pešek, tak též stojím na zničení 3 SPGček, když už náhodou 3 s lightem ve hře mám tak mi někdo tu třetí vyžere… mise na zničení dvou TDček o tier víš, je taky oříšek…

  • Pokud máš vhodnou techniku, tak některé mise jsou spíš dost o náhodě. Mě už schází jen pár misí na OBJ 260. Dokonce u tédéček mám všech 60 misí i se sekundárkama 🙂
   Teď když nerfnou Grila, tak 8.000 dmg, bude celkem oříšek.

  • Protože je to o RNG a to o víc než 25% jak je ve hře, prostě máš smůlu, na druhou stranu já šel cestou splnění čtyř patnáctkových misí s vyznamenáním a tím pádem jsem mohl jednu linii vynechat (konkrétně lighty, neumím to s nima a to jako vůbec). Další věc na splnění těch misí je prostě velká rozmanitost tanků v garáži, prostě některý mise jdou udělat jen s určitým druhem tanku, prostě 8k dmg s TD prostě s osmičkovým a nižší tierem nedáš, na to je ideál Grille 15 (haluzově i Foch ale to je o mega náhodě). Stejně tak dingací mise je ideál VK4502B (než ju v dalším patchi nerfnou) a to můžeš pokračovat do nekonečna, prostě pokud máš 10 tanků v garáži, tak se s t55a asi rozluč. Je to i o počtu odjetých bitev, když dáš 1000 za měsíc tak je mnohem větší šance na splnění než při 250. Ne každej prostě může hrát furt, lidi mají i jiný priority než wot.

  • Je to o štěstí. Podle mně by mise mohly být aktivované všechny najednou. Prostě jezdíš, hraješ jak nejlépe umíš a najednou máš splněnou jednu nebo dvě mise najednou. Takhle to pouze naštve když nemáš aktivovanou misi na zapalování a zapálíš v bitvě šest tanků, pak si jí aktivuješ a sto bitev nezapálíš tank ani plamenometem. Já už T-55A mám a na 260ku jedu bez toho, že bych se stresoval a řešil co zrovna mám udělat. O to víc potěší pobitevní tabulka kde svítí splněná mise.(opravdu to je velice zřídka) 🙂

   • WG ty mise takto nikdy nezlepší, Chceš devítku a desítku zadarmo?
    Ok něco pro to udělej, jezdi, jezdi, jezdi…….a pak možná po roce a 15000 bitvách se to podaří, je to loterie, čím víc jezdíš, tím větší šance. A proto že jezdíš tolik, asi budeš kupovat prémko…..a zase jen busines pro WG, tím jím to ale nemám za zlé, jen prostě další část výborného podnikatelského záměru. Prostě nemusíš být super unikum, ale musíš prostě jezdit, jezdit…. (aby si vyjel ty tanky kterejma si dál vyjedeš t55 a obj. 260) 🙂

    • Nemáš tak úplně pravdu, nechci to zadarmo. Ale chci se u HRY bavit, ne se nasírat když zahraji super bitvu a splním podmínky na misi kterou nemám zapnutou. Mise na T55 a 260 jsou dost těžké na to, aby si je vyjezdil průměrný a podprůměrný hráč nějak snadno. Navíc je mnoho misí, které ty neovlivníš, je to o MM. Např. zničit 2 TD o tier vyšší apod.
     Přišli švédi a každý jezdil TD. Co bitva to 5-6 TD na každé straně. Zapni misi a TD neuvidíš, nebo budou stejný a nižší tier. Mise na zničení artyn je nejlepší. Chceš hry bez artyn? Aktivuj misi a artyny zmizí ze hry. Mám to osobně ověřeno. Vzal jsem těžký tank –> 3-5 artyn. Vzal jsem medko —> maximálně jedna každou třetí bitvu.

     • koukni na https://www.saltyjedi.com/
      zvolíš tank na který jedeš a vybereš třídu tanků a je tam uvedeno čím nejlíp se to dělá konkrétní mise a s čím jít do čety aby to bylo jednoduší. Sice je to v EN ale nic složitého, co by nezvládl začátečník nebo translátor.

     • To já rozhodně nerozporuju, co píšeš, mám také podobnou zkušenost, jen si myslím, že tak jak navrhuješ to WG neulehčí, i když mě by to nevadilo. WG jde logicky o zisky a ty jsou úměrné počtu odehraných bitev hráčů, takže by šli sami proti sobě…..takže ti stejně asi nic jinýho nezbyde, než jezdit a zkoušet to. Koukám že T55 už máš tak přeju hodně štěstí na obj. 260 🙂

     • Jenže tahle obchodní politika může mít přesně opačný efekt. Já si platím prémium účet. Začal jsem uvažovat že s tím přestanu právě kvůli personálním misím. Když misi mohu ovlivnit (i retardované zapalování jde ovlivnit), nevadí že je mise těžká. Vím kam tanky střílet. Sice pořád kraluje RNG, ale když trefím tank na správné místo, mohu to ovlivnit. Ale to že musím hrát četu a vzít do čety dvě arcky abych měl větší šanci je potkat je prostě hovadina. A když to pak schválně sleduješ (zničit dvě TD o tier vyšší a podobně), zjistíš, že ve tvém týmu je TD jako kvítí na jarní louce a nepřítel má TD jedno stejného tieru jako ty. Ale jak misi vypneš, potkáš TDček jak na….o, všechny o dva tiery vyšší.
      Proto mají mise být zapnuty všechny najednou.
      Zvláštní že mi měl končit premium účet a od WG mi přišly tři e-maily s upozorněním. Jenže já vím kdy mi účet skončí a dost možná si ho neprodloužím, protože mě WG s personálními misemi zbytečně frustruje. Prémium tanků mám dost na vydělávání kreditů a terorizování nováčků na nižších tierech také něco hodí. Takže budu místo expení vyšších tierů odrazovat nováčky od hraní WoT (kupování tanků a účtů) a sám přestanu platit prémium účet. Jistě jeden, sto, tisíc hráčů jako já to nevytrhne, ale když takto bude postupovat čím dál více hráčů, WG to buď začne řešit, nebo přestane mít (takové) zisky.

  • Mám splněných 56 misí na T55A a jsem oranžáda. Posuzuješ hráče podle celkových statistik, a ne podle toho, co dokázal třeba za týden, měsíc….

 5. Já si dal jako svojí osobní metu T55A a tu jsem v neděli získal. Objekt 260 ani moc nechci. Teďka se spíš soustředim na zlepšování výsledků misí a získávání posádek ze zbylých misí. Kreditů je v poslední fázi misí opravdu slušně a i to vybavení za to stojí. Ale focus na mise už teďka nemám a spíš se soustředim zase na týmovou hru. Možná ještě časem přijde reroll na invite USA VIII tier, ale úplně se mi do toho taky nechce. Na druhou stranu začínat se hrou dneska je úplně o něčem jinym než kdysi dávno. Dneska hra do začátku nasype hromadu boostů zadarmo… To se pak taky jinak hraje

 6. Strašne ako placete k tomu tie misie sú oveľa ľahšie nez prišli do hry ja osobne som vyjazdil 260 keď misie boli ešte tazsie teraz to o dosť uľahčili.Až na par misii ktoré závisia od wg ci máš dosť artyn /TD v hre sa všetky dajú splniť len treba mat techniku a rozum. Napr TD-15 na 260 najlepšie je na to FV215b183 a ne dajaký grille pravdaže s FV človek musí vedieť aj hrať. ST-15 u t55a napr skoda T25 a isť do cety s niekym kto ma E25 a máš to najskorej. Plakať na podpalom? really teraz však je to easy oproti tomu čo kedysi natom žiadali mat schopne medko pôjdeš k jednému amikovy od boku a zhorí ako zápalka. Čo sa tyká hráčov divat sa na wn8 je kkt poznám hráčov co máju len napr 1400 wn8 a dávno máju 260.
  Alebo t55a koľko slabších hráčov len sotva 1000 wn8 a máju tu t55a a niektoré fialky nie ,čo sa nevedia pohnut lebo pozerajú nato aby im neklesla dajaká wn8 .Ked chceš tie tanky máš možnosti snažiť sa pravdaže keď máš tanky potrebne , kúp si rovno účet alebo daj niekomu vyjazdiť misie čo sa nevieš pohnuť

  • Stejně tak musíš umět hrát i Grille 15. FV215B183 je nehorázná plečka s reloadem 24 sec a aimingem 4 sec, ještě dřív se s tím dalo něco zahrát, v dnešní době, kdy jezdí hodně rychlejch tanků je FV přestárlej Mastodon se kterým VĚTŠINOU vystřelíš 2x, 3x za bitvu – PRŮMĚRNÝ DMG NA EU SERVERU JE 1941!!!! (jestli jezdíš EU servery tak víš, že hrozně moc bitev je rozhodnutý už za 3,5 minuty, jak je to jinde nevím), ještě tak možná město je pro FV OK, ale půl map jsou absolutně nevhodný pro toto TD. Takový Prochorovky, Murovanky, Malinovky jsou prostě smrt pro FV, zvlášť Když máš třeba 3 arty nebo čety MEDek ve hře. To ale neříkám, že s ním není někdy zábava, ale na sklil je pravda mnohem náročnější FV než Grille 15. Jenže víš každýmu se jezdí líp něco jinýho, na EU serverech je 258000 aktivních hráčů a každej ti bude tvrdit že se mu hraje líp něco jinýho, třeba zajímavá by byla statistika oblíbenosti tanků třeba podle kategorií, tierů atd…..

  • Mise jsou většinou lehké. Akorát to kurví ten faktor náhody, např zapal tank a arti kde můžete doměřovat do skorobezvědomí a je to hovno platný.

 7. Některý mise jsou jenom k nasrání ted hniju na arti musím kilnout 2×SPG. Nabíjím půl minuty když je nasvítí scout kilnu jednu než nabiju ostatní skapou. Tak je vyhledávám podle stopy vystřeleného projektilu, pak ale vejram do nějakýho posranýho čtverce kde by mohla arti asi být. Mezitím jsem teamu naprosto k hovnu nestíhám suport a zároven hledat enemáckou arti. O dmg ani nemluvim. Při představě kolik mě čeká her na mě jdou mdloby. Sere mě to.

  • Counteruj je. Takhle jsem to dělal já. Bez modů to jde taky… Prostě si najdi místo na mapě kde víš, že artyny většinou bejvaj schovaný, přes klávesu V si dej pryč HUD a pak prostě jenom čekej odkud vyletí trasírka artyn. Není to zakázaný a když mám náladu kazit filckám hru, tak to je celkem užitečný pro tým… Když dostaneš mapu doly, tak jsi vysmátej a dáš to s hodně vysokou pravděpodobností.

  • Tak zrovna artyny jsou nelehčí, už je mám na 260 hotové. Ano, některé mise chvilku trvají, ale je to relativně snadné. Snažil jsem se přeexpit devítkové GW, tak jsem jezdil prakticky jen s ním. A přesně jak tu někdo psal, nejlepší na counter jsou doly.

   • Jestli nestíháš couter, pořiď si desítkového B-C. 70s máš na to najít artyny a pak máš čtyři pokusy je vyklepnout.

 8. nerf grila 15, to nemyslia vazne? ten tank potrebuje neskutocne buffnut a nie to nerfnut presiel uz nerfom, a vo vsetkych statoch je horsi ako konkurencia, ci uz v statoch na priemerny dmg a priemerne WN, taktiez v statoch na kanone, je to tank ktory nema ziaden pancier od konkurencie, navyse nema ani camo bonu, aspon nie tolko kolko by mal mat vzhladom ze je taky papier, a uplne najhorsia vlastnost je ze ten tank ma nehorazne zlu hodnotu v rozptylu pri toceni veze, vsetky ostatne TD maju 4 nasobne mensiu hodnotu!!! taktiez z takym kalibrom pri gold munici ma strasne slabu pene, ked taky foch 268, maju 390, a on len 330, pritom ako je to papier mal by mat aspon DPM, no nema ani to e3 a e4 maju da sa povediac rovnake DPM a to maju pancier, a vy chcete este nerfnut nabijanie. toto je uplne nezmyselne rozhodnutie prave naopak grile potrebuje rapidne buffnut, rozpytl pri pohybu veze 4-6x nasobne zlepsit, zlepsit camo aspon 2x tolko co ma a realod skratit este o neakych 2-3 sekund a vtedy zacne konkurovat ostatnym 10 tierovym TD, ak dostane nerf 9 tierove WT bude vo vsetkom lepsi, ja mam pocit ze toto je len zart od WG, ak sa to stane ten tank leti hned z garaze a programatory v minsku ma upne presvedcia otom ze je to banda retardovanych kralikov

  • Grille 15, neskutečně rychlej, mega super extra přesný dělo, na co chceš střílet goldy když trefíš s AP vždy weakspot? Nerfu je škoda ale rozhodně je nyní Grille 15 mnohem univerzálnější TD než pomalá E3, Foch nebo JGPZ E100. DPM je jen modla statistiků, za kterou se každej schovává, prd platný DPM když každou druhou střelu neprorazíš…….

   • kazdu trafis? stym tankom netrafis ani na 50m snapshot, musis mat maximalne domierene inak to leti uplne zle, to ze to aimuje 1.5s nieje pravda, pozri si rozptil pri pohybu kanonu to je 0.4! taka e3 a ine tanky maju 0.08, co je 5nasobne lepsia hodnota a navyse to delo taktiez nieje ani bohvie ake presne, vraj najpresnejsie delo v hre, uplna blbost, grile 15 vôbec nieje OP ale naopak, to ze ma dobru mobilitu je dost dobre lahke sa vie presuvat, pokial stym niekto nekempi 5-10 min v kricku takto sa ten tank vôbec nehra, ten tank nema ani camo, nema ani pancier, rozhodne ma zle delo v presnosti hlavne za pohybu tanku a veze, a toceni podvozku, od arty ides skoro stale na 1 supu, proste to nieje vybalancovane a ked si myslis ze ta maximalna rychlost vybalancuje tieto vsetky zle negativne vlastnosti tak je to blbost, navyse mas skoro stale zniceny kanon, ak trafy arty aj 5m vedla da ti splashom len za 10, ale sunda ti nabijaca, natom tanku mam odohrane dost hier nato aby som to hodnotil, taktiez tam mam 6 perkovu posadku, a uz to aky nerf mu dali predtým tak neskutocny pocet hracov ten tank predal, ak to spravia zase tak ho predam tiez hned jednoznacne, vo WG su uplny idiotdi riesia nepodstatne veci nie nato aby sa konecne zamerali na nieco podstatne, zaujimalo by ma preco je tak velke RNG ze casto vidíme v hre hraca co ma 1 hp? denne stretnem aj 10 hracov co ma 1 hp, nemyslim si ze je to nahoda, e3 je omnoho pouzitelnejsia ako tento tank, navyse dost zavilsi na mapach, taka E3 ti udrzi aj 5 tankov na koridore uplne sama, lebo ju podzi pancier, a navyse to delo na E3 nieje trolove ako u grila, mozno je univerzali ale isto nieje OP, ocom svecia aj jeho statistiky priemer dmg a priemer WN, a ak sa nieco hra casto to neznamena ze to potrebuje nerf, to by mala aj IS3 a 54ltwt dostat nerf, nic ine sa v tymovkach nehra, a vraj to je OP stoj na 8K dmg 😀 je to blbost, mam tu misiu no rozhodne by som to hral z inym tankom ako z grilou, ak to nerfnu pre tento dovod tak to je chore, to dalsie bude co? nerfnu GC pretoze to je OP stroj na bombardera? ktory je tiez v misi? alebo mausa ktory je dobry na nadinganie 15K dmg? je to chore a vo WG sedia ludia ktory maju v hlave nasrate a riesia nepodstatne veci, a riesia to ukrutonou pomalou rychlostou, oproti inym hram tam kde inde to trva den, par hodin vyriesit problem tu to trva mesiace, roky asi tak

    • Pár faktů E3/Grille 15 srovnání se 100% posádkou bez skillů

     Doba zaměření 2,4/1,44
     Přesnost děla na 100m: 0,35/0,26
     DPM: 2761/2845
     Doba nabíjení: 16,3/15,8
     Rychlost tanku: 24/60

     To že se ti hraje líp s E3, ok já ti to neberu, přece co člověk to názor, ale argument že má horší rozměření za pohybu???? OMG, co to je? Dyť máš TD, jaky rozměření za pohybu, to bych řešil u MEDek ale ne u TD, to je úplně jedno. ŽÁDNEJ tank neumí ve WOT pravidelně trefovat bez doměření!!!!, čím rychlej doměříš, tím rychlej trefíš, i díky přesnějšímu dělu na Grille 15. Prostě statistiky nezpochybníš. To že máš subjektivně lepší pocit s E3, ok můžeš mít a já ti určitě nebudu tvrdit opak. Raději papírovej tank se kterým rychle ujedu když su spotlej, než se plazit s pomalým pancířákem, kde tě arta nebo MEdka rozmrdají na kousky během pár vteřin. A netvrdím že je to pravda, jen názor s čím se komu hraje líp. Paradoxně častěji tě vykliká arty s pomalým tankem, než s rychlím, to jsou prostě nezpochybnitelný fakta, to že máš jinej názor ok, ale obávám se že jsi v tomto případě v menšíně. Na evropským serveru má Grille 15 2x více hráčů než E3, (111329/55717) logicky musí mít i horší statistiky v DMG když porovnáš kvality všech hráčů. Každý nerf tanku je blbý pro hráče, a jestli má nebo nemá smysl stejně nikdo neovlivní a buď bude nebo ne. Beru tvůj názor, nemyslím proti tobě nic špatnýho, jen reaguju a dávám ti i pohled z druhé strany. Měj se GL a HF

Comments are closed.