9.17.1 – Změny v módu Opevnění (část 1)

7

Jak už jistě víte, s nadcházejícím patchem má přijít do hry přepracování módu Opevnění a všech jeho součástí. Jelikož změny jsou velice rozsáhlé, dorazí v několika várkách.

V současné době je mód Opevnění pro klany něco jako “práce na plný úvazek”. Klany nastavují své obranné pásmo uprostřed noci a spousta slabších klanů se dokonce toho ani neúčastní, protože se jejich zdroje pořád stávaly potravou pro silnější klany. Vývojáři doufají, že s těmito změnami se dosáhne lepší vyváženosti a víc klanů se zúčastní bojů a bude si užívat bonusů které se prostřednictvím tohoto módu dají získat.

Nový mód: Ofenzíva
Současné bitvy o opevnění se řídí Darwinovou teorii „Silnější přežije“ – silné klany útočí na slabší, aby se vyhnuly vyrabování svých budov. Výsledkem toho je, že klany, které si zlepšili opevnění na V. úroveň, jsou často cílem útoků a ztratí většinu zdrojů, které tak usilovně získávali až doposud. Když se ještě k tomu přičte obrana opevnění šest dnů v týdnu, je jasné, proč velké množství klanů opustilo tento režim. Aby se tyto nedostatky změnili, bude mít nový režim ofenzíva – neboli útok – tyto vlastnosti:

 • Bitvy začínají v určitý čas a párování je automatické, takže už nebude možné si vybrat konkrétní klan. Namísto toho se dostanete do boje s náhodným klanem, který ve stejný moment čeká ve frontě a jehož členy mají podobné herní znalosti jako členy vašeho klanu.
 • Klany již nemusí bránit svoje opevnění 6 dnů v týdnu.
 • Na rozdíl od bitev o opevnění, účast v ofenzívách je zcela dobrovolná.
 • Prohra nekončí rabováním vašich budov a poražený klan neztratí žádné zdroje.
 • Počet průmyslových zdrojů které vítězný klan získá záleží pouze na úrovni jeho opevnění.
 • Klany mohou do jejich odřadu v ofenzívách pozvat legionáře.

Navíc, dostupné pouze pro odřady s tanky X. tieru, ofenzívy umožňují klanům změnit jejich sestavu mezi jednou bitvou a tou další. Nicméně, bude nutné odehrát jednu bitvu navíc aby se rozhodlo který klan útočí a který brání.

Otevřený seznam odřadů
Poté co se zpřístupní odřady legionářům, bude jim umožněno se zúčastnit ofenzív a šarvátek, poté co dostanou pozvánku od jakéhokoli klanu aby se připojili k jejich odřadu. Bude to mít své vlastní rozhraní, podobné tomu v Týmových bitvách. Tímto způsobem bude každý dobrovolník schopen najít tým pro mód Opevnění. Členové klanu, které se zúčastní bojů jako legionáři, získají zdroje jak pro svůj klan, tak i pro klan s nímž se zúčastnil ofenzívy.

Přepracování ekonomiky módu Opevnění
S vydáním 9.17.1 budovy ztratí svůj vlastní sklad. Všechny zdroje budou uloženy ve Skladu průmyslových zdrojů, tudíž nebude již zapotřebí přenášet zdroje z jedné budovy na druhou. Jelikož už nebude možné rabovat budovy a klany neztratí svoje zdroje po porážce, změní se struktura budov a cena přípravy záloh, tak aby vyhovovala novému systému. Hráči získávají stejný počet Bodů slávy během události v Globální mapě a proto se vývojáři rozhodli tento systém uvést i v bitvách o opevnění. Všichni hráči, kteří se zúčastní ofenzívy získají stejný počet zdrojů, nehledě na to jestli přežili až do konce nebo byli posláni do garáže hned na začátku bitvy.

Beroun – Myslím si, že mód Opevnění tyto změny potřeboval. Každý klan hraje čas od času šarvátky, ale útoky a obrany se hrají jen zřídkakdy. Hlavně se mi zdálo absurdní dávat obranu vždy na druhou nebo třetí ráno. Uvidíme jak to bude s tímto novým systémem fungovat – pamatujte že toto není vše, další změny ještě přijdou.

Ohodnoťte tento článek!

7 KOMENTÁŘŮ

 1. Vzdyt uz je o opevneni clanek na oficialnich strankach a v cestine. Postradam smysl, proc je to tady zkopirovane.

  • Když jsem to psal, nebyl tento článek ani v anglických ofiko stránkách 🙂 Bohužel to přidali cca. zrovna když jsem to dokončoval, překládali to současně, i když já samozřejmě nevěděl že překlad toho stejného článku bude v oficiálních stránkách…
   Ale dnes už je hotová druhá část, už to není čistý překlad z angličtiny ale spíš vysvětlení změn a jejich dopadu na mód opevnění.

Comments are closed.