Kolik vydělávají hráči League of Legends a WoT?

0

Tomu, že e-games jsou náročné sporty značí i to, že hráči mají striktní režim, aby se udržovali v dobré kondici, aby mohli při turnajích provádět dobré výkony. Sportovní kluby a technologické korporace zakládají e-sport týmy, pro profesionálně hráče přibývá příležitostí a všeobecně existuje čím dál větší množství hráčů, kteří si hraním vydělávají. Jací jsou nejvýdělečnější hráči her League of Legends a World of Tanks?

TOP 3 Nejlépe placení hráči League of Legends

  1. Na třetím místě se nachází Bae Jun Sik neboli „Bang“. Ten byl teprve nedávno vytlačen z druhého místa svým kolegou Wolfem. Stejně jako všichni nejlépe placení hráči LoLka, i Bang je ze týmu SKT. Teprve 22letý hráč se pohybuje v profesionální sféře e-gamingu od roku 2012.

Za svou profesionální kariéru již vydělal $910,451.46.

  1. Na 2. příčce v LoLku na se nachází Lee „Wolf“ Jae Wan. Ten teprve nedávno a těsně přeskočil Wolfa. Stejně jako Bang je v jihokorejském teamu SKT. Profesionálně hraje od roku 2012 a dlouho se držel na třetí příčce. Od hraní si dal krátkou pauzu pro studium na univerzitě, tu však nakonec opustil a vrátil se ke hraní.

Hraním si doposud vydělal $913,084.70, o pouhé dva a půl tisíce více než Bang.

1 Jediným hráčem LoLka, který překonal miliónovou hranici je Faker, pravým jménem Lee Sang Hyeok, a právě proto mu náleží první příčka. Stejně jako jeho kolegové z TOP 3 hraje Faker za tým SKT. Faker často tvrdí, že v týmu není soupeřivost, a naopak je považuje za svou druhou rodinu. V roce 2018 šokoval své fanoušky tím, že se v korejském šampionátu LCK umístil na pouhém 7. místě.

Jakožto nejvíce vydělávající hráč LoLka si přišel na $1,175,068.35

TOP 3 Nejlépe placení hráči World of Tanks

U hry World of Tanks se bohužel vydělávají částky výrazně nižší, než je to mu u LoLka. Pro nás se jedná o ligu nám dosažitelnější, neboť všichni TOP hráči jsou Slované.

3- Třetí místo okupuje ruský hráč Kirilloid, skutečným jménem Kirill Ponomaryov, je už dlouholetým veteránem WoT, neboť ji hraje již od dob beta-testingu. Jeho nejlepším a nejvíce výdělečným obdobím byly roky 2014 až 2016. V roce 2018 zatím nemá žádné WoT příjmy.

Celkově si tento veterán domů odnesl $100,380.

2- Běloruský hráč s účtem Near_You, Aliaksei Kuchkin, zabírá druhou příčku. V Bělorusku má titul čtvrtého nejvýdělečnějšího e-gamingového hrače. Na konci roku 2015 vyhrál ve World Cyber Aréně přes 26 tisíc dolarů, tudíž čtvrtinu svých celkových příjmů. Příčku sta tisíc dolarů překonal na konci roku 2017, kdy si zapsal další velkou výhru přes dvacet jedna tisíc dolarů.

Celkově si Near_You během své kariéry zasloužil $112,826.

1.Nejlepším hráčem WoT na světe je opět Rus, Vladislav Kanaev s přezdívkou Neskwi. Neskwi rád hraje i jiné hry, například je dobrým hráčem Fifa, nicméně vydělává si pouze WoTkem. Měl především dva dobré roky, v roce 2015 vydělal přes padesát tisíc dolarů, a jen o pár tisíců méně si vydělal v roce 2017. Na prvním místě dopadl v posledních 4 WoT turnajích.

Za hraní si v životě vydělal $116,040.

Profesionální e-sportingové týmy v Česku

V česku je zatím minimum týmů, které hráčům nabízejí profesionální smlouvy. Jednou z nich je eSuba, která má již několik full-time hráčů, kteří mají v základu smlouvy příjmy přes 10 tisíc korun, a pár desítek hráčů, kteří mají méně.

Ve skutečnosti jsou příjmy hráčů obou skupin vyšší, neboť částka je paušální za členství týmu, tudíž neobsahuje výhry z turnajů, streamingu či od sponzorů.

Uvedené částky jsou však uvedeny v hrubém. Je tedy nutné od nich odečíst odvody a vypočítat čistou mzdu.

Podle Ladislava Dyntara z eSuby je v e-sport veliký potenciál, a České týmy dohánějí ty světové.

Kolik vydělávají hráči League of Legends a WoT?
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 6 hlas/ů
Sdílejte
Předchozí článekVlastnosti kolového vozidla PANHARD EBR FL-10
Další článekSTG v prodeji!
Excalibur.cz
Excalibur.cz - herní magazín od hráčů pro hráče. Denní novinky ze světa online her. Vlastní recenze, oblíbená videa, gameplay, názory. To vše najdete na webu Excalibur.cz.