Historické okénko s World of Tanks: Linie TDček – část 2.

14
Zdroj: http://henk.fox3000.com/38t/38D/

Největšími zbraněmi, které byly plánované namontovat na podvozek 38 T/D asi byly 128 mm Pak 44 (Flak 40) a nebo 150 mm kanón.

128 mm PaK 44 (Flak 40)

Zdroj: https://thearmoredpatrol.com/2015/11/09/yuri-pasholok-qa-09-nov-2015/
Zdroj: https://thearmoredpatrol.com/2015/11/09/yuri-pasholok-qa-09-nov-2015/

První verzí, kde mělo být nainstalováno dělo 128 mm PaK 44 (Flak 40) na klasický podvozek 38 T/D, byl koncept firmy Rheinmettal-Borsig Waffenträger für 12,8 cm.

Zdroj: http://m.blog.naver.com/PostView.nhn?blogId=j101257&logNo=30179677457&categoryNo=47&proxyReferer=
Zdroj: http://m.blog.naver.com/PostView.nhn?blogId=j101257&logNo=30179677457&categoryNo=47&proxyReferer=

Návrh s 15 cm kanónem

Zdroj: http://m.blog.naver.com/PostView.nhn?blogId=j101257&logNo=30179677457&categoryNo=47&proxyReferer=
Zdroj: http://m.blog.naver.com/PostView.nhn?blogId=j101257&logNo=30179677457&categoryNo=47&proxyReferer=

Druhý návrh, už měl pět pojezdových kol. Nejspíše tomu bylo, protože dělo samotné vážilo necelých 8 tun (dělo i s lafetou vážilo 10,16 tun) a tudíž čtyřkolový podvozek nemohl váhu děla zřejmě uvést a bylo přidáno jedno pojezdové kolo uprostřed.

Zdroj: http://www.dom1n.com/newsy/rheinmetall-borsig-waffentrager-konfiguracja/
Zdroj: http://www.dom1n.com/newsy/rheinmetall-borsig-waffentrager-konfiguracja/

Všimli jste si někdy na jednom německém TDčku vyššího tieru náramné podobnosti pojezdových kol právě s pojezdovými koly LT vz. 38? Ve hře jsem se podíval do popisku, který psal, že vozidlo je postaveno na podvozku Hetzer, ale jak všichni dobře víte Hetzer byl postaven na podvozku LT vz 38. Už se dostáváme k poslednímu třetímu návrhu se šestikolovým podvozkem. Je to nám velmi známí Waffenträger Rheinmettal-Borsig na VIII tieru. Borsig měl vést kanón 128 mm Flak 45 nebo již zmiňovaný 150 mm kanón.

Zdroj: http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/166935-25-new-tanks-waffentreger-38ds/
Zdroj: http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/166935-25-new-tanks-waffentreger-38ds/

Všechny tyto návrhy zůstaly pouze na papíře a samotný návrh Borsiga byl zrušen nejspíše kvůli jeho složitosti a také vysokým finančním nákladům na výrobu.

Při hledání vhodných obrázků, jsem narazil na mnoho návrhů, od firmy Krupp, na podvozku 38 T/D. Tolik návrhů dělali nejspíše z důvodu, aby dostali zakázku na výrobu jednoho z jejich návrhů.

Hlavním důvodem, že vzniklo tolik návrhů na tomto podvozku, byl ten, že ke konci války, kdy Německo prohrávalo válku, bylo rozhodnuto o výrobě hlavních třech platforem tanků, Tiger, Panter a právě 38 T/D.

Historické okénko s World of Tanks: Linie TDček – část 2.
Ohodnoťte tento článek!
4.33 (86.67%) 12 hlas/ů

14 KOMENTÁŘŮ

 1. Pěkný článek 😉 – úžasná představa na podvozku takového malého nevinného tančíku (s pouze 4. pojezďáky) 12.8cm lauf 😀

 2. pořád si nedokážu představit, že se to při střelbě nepřevrátilo. Hb

  • to asi nikoho nezaujima pokial to nedas sam nema to vyznam a nie etse zato platit…

   • Ani ne,
    Když máš love a nechce se ti s tím srát tak si to prostě koupíš a máš to.
    Easy.
    Brečí jen ti co nemají jak na to vyjezdit si to sami , tak za to zaplatit :DD

    Osobně jsem už přeprodal víc účtů nejen ve WoT ( například i WoW ) a upřímně dá se na tom rozjet docela slušný zdroj výdělků (viz boosty a to “vyjíždění znaků”)

    Takže za mě proč ne 😀

    • a potom sa mozu boti machrovat s tym co sami nevyjazdili parada… dal by som pre tych IP bann…

  • Tak proč ne zalepili jen díru na trhu. Pokud je za to někdo ochotný platit tak ať si za to platí. Ukradení účtu bych se nebál protože toto jin nese daleko větší kšeft jak ukradení účtu nějakého mouly. A kdyby kradli účty přídou o důvěru a o prachy taky. Ono může se někdo vztekat jak chce ale WG by to velice rádo dělalo samo kdyby mohlo jen si to nemůže dovolit protože by je lidi sežrali za pay to win. Tak že to je asi jediný důvod proč tato služba bude WG velice srát a to je jen pro to že tak hráče nemůžou škubat sami i když by to dělali velice rádi. A kdo ví jestli to není jejich neoficiální služba WG totiž žádné prachy nesmrdí. Tak že si myslím že i ten prodej aimbotu atd je jejich dílo protože kdyby to chtěli zrušit tak to je dávno udělané. Je totiž zajímavé že všem firmám to jde jen jedinému WG to nejde už desetiletí tady něco hodně smrdí.

   • jsem k tehle věci skeptický..ale…
    v jednom vlaknu jsem tu psal že chci znát někoho kdo se jim svěřil.. a světe div se… už ho znám… osobně..a znal jsem ho i dříve od vidění… jo svět je malej a tomu dotyčnýmu věřím..
    opravdu splnili VŠE CO SLIBILI … takže věřím že se najde více lidí co toho využijí a nechají si vyjet odměnový tank.. ne každý je fijalka a umí to hrát a dovede u toho přemýšlet…jak já říkám.. každý je dobrý na něco jiného.. a každému jde něco jiného a každý rozumí něčemu jinému..nestydím se přiznat že jejich služby na vyježdění obj 260 také zřejmě využiji a to proto že za chvíli budou nové odměnové tanky a tak chci mít i obj 260 v garáži abych mohl usilovat o další… mutno dodat že mi na obj 260 chybí tak polovina misí ale jsem velmi pruměrný hráč a hrou se bavím…a těch peněz mi líto není protože to beru jako bych si ten tank koupil v prem. obchodě
    jistě pochopíte že umyslně nepíši pod nickem se kterým hraji a co se týká toho že se tato řekněme služba nachází na stránkách s nelegálními mody… bylo mi oním známým sděleno že měl take obavy ale dotyčný hráč který za něj hrál mu posílal replaye pro kontrolu aby se sám přesvědčil jakým stylem a zpusobem hraje…
    VŽDY BUDOU dva tábory .. jedni to budou hanět jistě dle svého uvážení oprávněně a druzí to budou schvalovat a brát to jako obchod jakýkoli jiný
    co se týká proužků na děle…… nejsem uplně přesvědčen že je to dobrý nápad… ale volba je na každém z nás jak se k tomu postaví
    všichni dobře známe že se nám v minulosti povedla bitva která by byla splnila 15. misi na tom či onom typu tanku (arty. hevy. medko. lehký. TD ) ale ta se podaří zrovna když ji nemáte zapnutou a pak ji znovu udělat je nemožné protože těch okolností co to ovlivňují je hodně .. tým.. mapa… nepřítel.. a hlavně WG
    přeji Vám všem aby se Vám dařilo ve hře… a neřeště kdo tuto službu využije a kdo ne.. je to jenom hra a hrou to začíná a hrou to končí.. myslete na to…

    • Každý na to má svůj názor. Podle mě to je zkrátka ubohost a ten kdo si nechá vyjezdit znaky, nebo odměnové tanky je zkrátka ubožák. Je to hra a má bavit, co je to za zábavu chlubit se cizími úspěchy?
     Jsem průměrný hráč a obzvláště nyní po přidání direktiv (nebo jak se to jmenuje) si myslím, že si 260ku snad vyjezdím. Největší problém je, že mě vůbec nebaví TDčka a těžké tanky také zrovna nemusím. A s lehkými tanky je potíž v mapách. Zrovna dost jezdím ELC EVEN 90ku.
     Z devadesáti odehraných bitev byla Malinovka jednou a Prochorovka dvakrát. Zato Charkov, Himmelhergottsdorf, Stalingrad a Paříž se střídají s urputnou pravidelností. Občas je to proloženo Horským průšvihem, Enskem nebo Ruinbergem. To se pak mise na naspotování 8k plní poměrně obtížně.

 3. To keď aj doma sa niekomu nedarí po*ebať ženu tak si za to zaplatí aby sused to urobil.:)

 4. To je taky jenom jeho vec a potom ti je nic.
  Proc, proc by si nemohl soventni clovek, nechat najezdit ucet? Moral? To nemuze nikdo myslet vazne, spis mam za to, ze nejvic rvou a moralizujou ti, co maj hluboko do kapsi, ale jinak by si ucet, klidne nechali vysperkovat taky. Me nevadi ze nemam kozu, me vadi ze ji ma soused ze?

Comments are closed.