Historický plakát z druhé světové války

7

Dnes ráno mi přišla do mailu velice zvláštní věc od hráče Stormlord1973. Objevil na půdě naprosto epický plakát z druhé světové války (podle muzea je z období 1940 až 1941) a já se o něj s vámi prostě musím podělit.

Musíme si uvědomit, že v té době hrála propaganda velmi významnou roli a postup německé armády byl v tomto období prakticky nezastavitelný.

Pokud jste z pohraničí jako já, nepřekvapilo by mě, kdybyste na půdě našli podobné věci. Můj jediný nález byly zatím tři nevybuchlé dělostřelecké granáty při kopání na zahradě, ze kterých měli pyrotechnici opravdu velkou radost.

Obrázek ve vysokém rozlišení naleznete ZDE.

Historický plakát z druhé světové války
Ohodnoťte tento článek!
4.41 (88.24%) 17 hlas/ů

7 KOMENTÁŘŮ

  1. ja som našiel po pradedkovi pracovnú helmu z toho obdobia a podľa tých dvoch bleskov to musel byť vrchný elektrikár 🙂 🙂 🙂

  2. Mno, zde obraz dvojice Heinkelů He-111 v letu, portrét jednoho Adolfa + 3 nekompletní ročníky časopisu Der Adler…

    P.S. Neprodávám, jen se chlubím.

  3. Ahojte.Vlastnim bajonet z pusky Mauser 98.Zatial ma za sebou 2 octov-vodove kupele na odstrananie hrdze,spiny a ostatnych necistot.A zaroven aj HLADAM RESTAURATOROV NA HISTORICKE ZBRANE v ramci CESKA a SLOVENSKA,ktory by vedeli dat tento bajonet do povodneho stavu ?!?!?! ( Teda pokial je to mozne,lebo spicka bajonetu v posve odhnila vdaka vlhkosti ) …

  4. Pokud ten bajonet máčíš v octové vodě tak ho vyndej a dej ho do destilované vody jinak ten ocet ti ho totálně sežere, je moc agresívní.

Comments are closed.