A-20 Pancéřovaná krysa

6
A-20

Někteří, co sledují i World of Warships, si všimli, že vypouštím názorové články na lodě, kdy napíšu něco o historii daného plavidla a jak se mi s ním hrálo.

Tak se hrdě pustíme do tanků. Rovnou si vezmu na paškál tank, ze kterého já mám noční můry a při zmínce o něm mi zešediví vlasy a slezou chlupy … ruský A-20 na 4 tieru!

Tenhle tank je vcelku zajímavý prototyp lehkého tanku, který měl nahradit BT-7. Výroba tanku A-20 začala v Kharkovské tovární číslo 183 v prosinci roku 1937. Celý projekt byl další stupeň vývoje tanku BT-7 a stal se předchůdcem legendární T-34. Práce na voze byly vedeny Mikhailem Koshkinem. 18. května 1938 byly technické specifikace tanku označovaného jako BT-20 schváleny a bylo vyrobeno několik prototypů.

Po bitvách s Japonským Impériem v letech 1938 a 1939, Khoshkin přesvědčil Stalina k výrobě druhého prototypu. Jednalo se o lépe ozbrojený a více pancéřovaný „univerzální tank,“ který reflektoval zkušenosti z bitev a mohl nahradit T-26 a BT tanky. Druhý prototyp byl pojmenován A-32, díky jeho 32mm silnému přednímu pancíři. Měl L-10 76.2 mm kanón a oba prototypy byly otestovány v polních podmínkách v Kubince roku 1939. A-32 se ukázala jako stejně mobilní jako lehčí A-20. Nová verze s 45 mm předním pancířem a novým L-11 76.2 kanónem byla schválena pro produkci. Byl jí dán název T-34, podle roku 1934, kdy Koshkin začal formulovat ideu nového tanku.

Takže A-20 je jeden z těch mnoha nepoužitých prototypů, ale aspoň existoval, což se o některých jiných strojích říci nedá.

wot_1280_800_a-20

Teď si zodpovíme otázku, proč z tohoto tanku mám noční můry. Jestli má tahle „pancéřovaná krysa“ nějaký klad, je to rychlost. Prolítnete bojiště jako blesk, všechno naspotujete… a pak vás něco jednou ranou sejme. Lehký tank prorvete max na stejném tieru, středí vůbec a potkat těžký tank o jeden až dva tiery výše? Budete kolem něj kroužit jako pako, střílet a pak vás smahne jednou ranou a ještě budete za otravného hlodavce.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte
Předchozí článek10 nejlepších LoL šampiónů pro začátečníky
Další článekVideo: Přehled aktualizace 0.6.1
RedButcher
Spisovatel, rádoby youtuber a pisatel článků pro herní magazíny. Hraje primárně FPS akce, ale nepohrdne World of Warships, Armored Warfare, či jinými vozítkovými hrami. Na vše pohlíží s neskonalým cynismem a na těchto stránkách publikuje články primárně pro amatéry.

6 KOMENTÁŘŮ

  1. Kedysi som sovietske ľahké tanky nízkych tierov jazdil.. A-20 aj T-50 sú celkom fajn, len treba rátať s hodne goldami a mínusovými bitkami. Treba využívať hlavne mobilitu a ťažké tanky strieľať z boku pomedzi pásy na motor, tam zpravidla býva málo panciera a celkom dobrá šanca zapáliť enemáka..

  2. Nesmysl, ten tank je v pořádku. Dokonce bych řekl, že je mírně OP. Hrát s ním je balada na nervy a hraje se velmi snadno. Vzhledem k tomu, že čtyřku každej přeexpí raz dva s mizernou posádkou (často ani nepřeškolenou) a nedává si tam žádný vybavení aby to po pár bitvách nemusel za goldy sundavat, tak se nedivím, že se s ním hráčům nedaří.

  3. Luchs je super,prevysuje vsechny 4.lehke tanky co ve hre jsou..
    Luchse mam,nechal jsem si ho v garazi a jezdim snim a je to velmi dobry stroj co paře i 7 tiery(ne ze předu:-).).
    Jako spoter je velmi dobry,ale v 4,5 je i dpbry bijec..co da za 300 a utece.:-):-)

  4. Ja su smutný že jsem nestihl vyzkoušet t-50-2 utekl mi o jeden patch :/ prej to byl brutus tank ://

  5. Jediná slabina tohoto tančíku je jeho velikost. Pokud s ním někdo jezdí YOLO stylem, je to jen jeho blbost.

Comments are closed.