Historické bitvy se vrací! (do War Thunder)

  10

  Všichni si jistě pamatujete, když ve World of Tanks byl mód tzv. Historické bitvy. Přišly s přelomovou aktualizací 9.0 v dubnu 2014 a protože na ně mnoho hráčů čekalo, byla s nimi spjata opravdu velká očekávání. Bohužel, jak už dnes všichni víme, přestože se vývojáři snažili, mechanika módu byla tak nešťastná, že nezbylo než historické bitvy po poměrně krátké době zrušit. Pro všechny, kdo toho dodnes litují, je tu dobrá zpráva – historické bitvy se vrací, ovšem tentokrát do War Thunder a s novou mechanikou respawnu.

  Ve World of Tanks to fungovalo tak, že byly dva předem dané setupy, do nichž jste se mohli dostat jenom v případě, že jste jeden z tanků měli v garáži. Jak se ale ukázalo, všichni chtěli hrát za Tigery, Panthery, Ferdinandy nebo SU-152, ale nikdo za „potravu pro děla“ ve formě T-70, PzKpfw II nebo KV-1S ve stocku. Není se co divit, hra proti těžkému stíhači 8. úrovně s lehkým tankem 3. úrovně, to samozřejmě asi nebylo nic moc zábavného.

  Jinak, než tak, jak to dopadlo, to asi dopadnout nemohlo. Ačkoli zezačátku byl o bitvy velký zájem, protože všichni brali do bitev výše zmíněné těžké tanky, stíhače nebo kvalitní střeďáky a nikdo lehké tančíky, čekání na složení bitev trvalo dlooooouho. Rekord brzy překročil 10 minut, po kterých jste byli z čekání na bitvu vyhozeni. Když už jste se náhodou do bitvy dostali, vypadalo to zhruba tak, jako v bitvě, kterou jsem kdysi okomentoval, je tam hodně SU-152, Tigerů a Ferdošů, ale naopak málo T-34 nebo T-70. Historické bitvy se tedy staly výrazně ahistorickými, protože v reálu to bylo samozřejmě naopak – záplava PzIII, PzIV, Marder, T-70 a T-34 a jen tu a tam jeden Tiger nebo SU-152. Ferdinandy byly naprostá vzácnost.

  War Thunder jako řešení
  Všichni, kdo znají War Thunder, dobře vědí, že má jak pro letadla, tak pro tanky tři základní módy, arkádové bitvy, realistické bitvy a simulátor. Nejčastěji se hrají první dva módy, protože třetí už je opravdu jen pro hardcore pařany s joysticky a podobně. Přitom v těch vyšších módech nemůžete v jednom týmu potkat stroje, které proti sobě bojovaly historicky. Tigery hrají s Tigery a Shermany se Shermany. Je zde zkrátka přítomná jistá formá historicity.

  Nyní jde ale War Thunder ještě dál.

  V pozemních bitvách (jak se ve WT říká tankům) se zahajuje testování nové mechaniky respawnu. Testování proběhne ve hře v záložce Eventy a turnaje pod názvem a na mapě Advance to the Rhine, pokud to neznáte, jde o mapu, která je inspirována Kolínem nad Rýnem z konce války (tedy rozbombardovaným) a to včetně slavné katedrály, stojící nedaleko Rýna. Ta se mimojiné stala svědkem slavné přestřelky německých a amerických tanků, která byla unikátně zvěčněna na filmový pás a kterou můžete najít na youtube.

  Jak celý mód bude fungovat?
  Každý z týmů má specifický a předem daný seznam strojů, které jsou hráčům náhodně půjčovány. Jsou v elitní konfiguraci (ve WT to znamená, že jsou přesně historické – pozn. carramba66) a s elitní posádkou. Pokud jsou všechny stroje použité, není možné znovu v dané hře nasazení. Pro každého hráče jsou stroje vybírány náhodně. Od začátku hry má každý hráč k dispozici vybrat si ze tří vozidel, z nichž vždy jedno nahradí vozidlo, se kterým hráč hrál, dokud nebyl zničen (vždy je tedy možné vybrat si ze tří strojů).

  Seznam vozidel v eventu:
  Jagdpanzer 38(t) Hetzer
  Jagdpanther
  Panzer IV/70(V)
  PzKpfw IV J
  Tiger II (H)
  Tiger E
  Panther A
  Panther G
  StuG III G

  M18 GMC
  M26
  M36 GMC
  M4A1 (76) W
  M4A2 (76) W
  M4A2
  M4A3 (105)
  M4A3E2 (76) W

  Event běží od včerejška a podmínkou účasti je vyzkoumaný alespoň jeden pozemní stroj 3. úrovně u USA, nebo Německa.

  V eventu se samozřejmě nezískávají žádné body výzkumu, protože stroje dostáváte pouze půjčené (v topovém, tedy historickém stavu) a s elitní posádkou. Kredity (stříbrné lvy) nicméně dostáváte. Už nyní se objevují návrhy, aby tento event zůstal navždy, aby si hráči vždy mohli zahrát historické bitvy a jen aby se postupně měnily týmy a mapy. Podle prvních reakcí se často stává, že lidé, kteří dostanou jeden ze slabších tanků, opouštějí hru a přihlašují se do ní znovu, důvody jsou zřejmé a jsou stejné, jako v případě historických bitev ve World of Tanks. Jak to vývojáři vyřeší, to je otázka, budeme doufat, že budou lidem, kteří budou ze hry vyskakovat, dávat nějaké časově omezené bany, minimálně na tento event.

  Co na to říkáte? Já to rozhodně zkusím a jestli bude čas, natočím pro vás z nového módu video, nebo udělám stream.

  Sdílejte
  Předchozí článek24. 08. 2016
  Další článekManiaXXL: Replay Skorpion G
  Excalibur.cz
  Excalibur.cz - herní magazín od hráčů pro hráče. Denní novinky ze světa online her. Vlastní recenze, oblíbená videa, gameplay, názory. To vše najdete na webu Excalibur.cz.

  10 KOMENTÁŘŮ

  1. Určitě to zní zajímavě a lákavě, jen jsem nemohl nevzpomenout si, jak nad tímto nápadem musí produkt manageři ve WG kroutit hlavou a nechápat. Cožéé, tank v topu s elitní posádkou jen tak za nic půjčit na hraní?

   • tak pokud „top“ ve hre neodpovidal historicke konfiguraci? zase nejake trolleni kriple?

  2. ve WOT jedina hratelna historicka bitva byla (tusim nepamatuju si jmeno) bitva u elensbergu – zaplava M4 a M18 proti Pz. V a VI B to bylo docela hratelne (prekvapive jsem s Tigerem II a panthery prohral protoze nas zaplavily hordy M4 a M18 :D), a nejblbejsi byla bitva o tobruk -> ve fronte u britu 18 stredaku (jediny stredak byl Matilda II) a u nemcu vsechno mozny (s penetraci kanonu neco kolem 50mm ) 😀 😀 tak tady to snad bude lepsi 😀

  3. „Ta se mimojiné stala svědkem slavné přestřelky německých a amerických tanků, která byla unikátně zvěčněna na filmový pás a kterou můžete najít na youtube.“ Hodil by mi někdo zde odkaz prosím,mockrát děkuji.

  4. Historické bitvy se vrací a sniny (snad natrvalo) i Carramba66.

  Comments are closed.