Grille 15 wallpaper

  46

  Pro všechny majitele Waffenträgeru auf E-100, kteří netrpělivě čekají na to, až jim jejich těžko vybalancovatelnou obludku vymění v 9.15 za nový německý stíhač 10. úrovně Grille 15, tu máme něco, co jim to čekání snad malinko zkrátí. Jde o nově vytvořený wallpaper jedním z fanoušků, na kterém právě Grille 15 je. Pozadí je ve formátu full HD, tedy 1920×1080 pixelů, takže se bude hodit na většinu nejrozšířenějších monitorů.

  Sdílejte
  Předchozí článekWoTmaniaxxl: T-34-85 – 3 vítězné znaky
  Další článekKomiks: Život brouka
  Excalibur.cz
  Excalibur.cz - herní magazín od hráčů pro hráče. Denní novinky ze světa online her. Vlastní recenze, oblíbená videa, gameplay, názory. To vše najdete na webu Excalibur.cz.

  46 KOMENTÁŘŮ

  1. Stejně by mě zajímalo, jestli by to vůbec fyzikálně fungovalo…

   • To jo, ona je tam konstrukce, která to udrží, problém by spíš byl se zákluzem, při výstřelu vznikají obrovské síly. Ale myslím, že Němci by si s tím poradili. Když dokázali funkčně přidělat 75mm protitankové dělo na letadlo, tak tohle by taky zvládli…

     • No, že by to přímo fungovalo to bych zas netvrdil… Střílelo to a když se to trefilo tak to nemělo problém probít jakejkoliv tehdejší tank, ale zaměřovalo se to blbě (člověk musel namířit celým letadlem který mělo obratnost cihly a podle trasírek kulometů odhadnout záměrnou) a po výstřelu to škublo celým letadlem bez ohledu na ten jinak poměrně efektivní hydraulickej tlumič rázu kterej to brzdil. Ten revolverovej autoloader ovšem byl geniální, amíci museli M5 75mm na B-25kách futrovat hezky ručně jak v tanku.

      Co se Grilla týče, ten by nejspíš fungoval, ale člověk by rovnou mohl zapomenout na střelbu za jízdy, nebo vůbec v jízděschopném stavu – jako ostatně u všech Waffenträgerů.
      Někam přijet, zabrzdit, spustit opěry na bocích (jako u autojeřábu), náležitě zakopat do země a počkat si v krytu na obrněnou kolonu – tak měl fungovat WT v protitankové poloze. V podstatě z hlediska doktríny by se používal stejně jako kombinace standartního polního AT děla a tahače..

    • Když vemeš v potaz pana Hitlera a jeho madness mít všechno naddimenzovaný do haleluja – spíš ne – pantheruv podvozek sotva zvládal 75mm kterou byl ve válce vybaven, posádky dokonce měli zakázáno střílet pokud by byla poškozena úsťová brzda – torzní tyče takovou sílu nepřenesou. Ve stavu v jakém bude grille ve hře by vystřelil jen párkrát 😀

  2. Nefungovalo, zadna ustova brzda neeliminuje sily zpetneho razu 100%. Pokud by ten lauf byl při vystrelu natoceny na pravy nebo levy perimetr, doslo by k prekoceni stroje. Ten koncept by mohl fungovat jen s malym odmerem a pomocnou fixaci k terenu během strelby. Tohle je total nesmysl.

   • Ve hře je odměr do stran omezen na 45 stupňů, věž není totálně otočná. Jinak v reálu němečtí inženýři od firmy Ardelt dokázali dostat na prodloužený podvozek z Hetzera plně otočnou věž s kanonem 8,8cm PaK L/71. Tudíž si netroufnu jen tak od stolu tvrdit, že varianta Grille 15 cm by v reálu nefungovala.

   • To si nemyslím, tak jak říkáš, by to bylo, pokud by dělo bylo bezzákluzové, pak by osádka i s nástavbou uletěla na Měsíc. Ale na konci války měli Němci hodně kvalitních brzdovratných zařízení, která sice měla obrovský zákluz, ale byla schopná stáhnout zpětný ráz o 98 nebo 99%. A velký zákluz u otevřené nástavby tohoto typu nevadí.

    Četl jsem o tomhle návrhu kdysi v Panzer Tracts, z toho vyvozuju, že jestli existoval plán, nemohli ho předložit bez pořádného propočítání.

     • JJ bezzákluzové kanóny byla československá specialitka, při výstřelu se kanon téměř nehnul, vlastně je to jednoduše řečeno taková větší pancéřovka nebo tarasnice na kolečkách (pro představu). A že dává šlupky, jen nesmíš stát hooodně daleko za ním. Pokud si to dobře pamatuji bylo nějakých 25-30 m a v leže, bezpečně 50 m. Zimní vojenskou beranici umístěnou na klacku cca 15 m za kanonem, jsme našli, spíš její hodně malé torzo, až po hodně dlouhém hledání a zcela zničenou výmetnou složí. Jinak výborná zbraň, jen když si vystřelil, tak ses slovy wot, rozsvítil jak vánoční stromeček na „kilometr“. Takže prásknout ránu a hned mazat pryč 🙂

      • Myslím, že Carramba neměl na mysli bezzákluzové dělo ale dělo bez brzdovratného zařízení – jako se plánovalo pro Hetzera E-10, kde měla být lafeta děla napevno k šasi a ráz by se tlumil až podvozkem.

       Problém bezzákluzových kanonů je pro změnu ten, že zjednodušeně řečeno „jak velká energie žene střelu dopředu, taková musí působit i dozadu“ jelikož zákluz, jakožto reakce na výstřel je eliminován druhou výmetnou náloží mířenou opačným směrem, která buď musí být několikanásobně větší než výmetná nálož střely, sama mít nějakou „střelu“ (závaží, broky, cokoliv), nebo nechat zadní část děla otevřenou a odpalovat střely bez nábojnice jako normální rakety. Každopádně ani v jednou případě není radno mít cokoliv za sebou 🙂

      • Navíc po prvním výstřelu proud spalin ze zadní části bezzákluzového děla demaskuje palebnou pozici. Sejný problém měly obsluhy Nebelwerferů nebo Kaťuší za WWII.

   • Ale fungovalo, o tom žádná. Konstrukčně ve světě zbraní existují funkční daleko divočejší věci – třeba jak píše Carramba – německé dělo 75 mm na letadle, ruské „nadzvukové torpédo Škval“ pro ponorky (ve výzbroji cca od 80 let minulého století), odpal řízených raket z tankových kanónů (tam by to podle tvého závěru také neměl závěr vydržet) nebo současná ruská vojenská letadla popírající svojí obratností zákony fyziky, a je toho mnohem více. Tohle je jen třešinka na pomyslném dortu…..

    • Ja o voze , ty o koze. Tvrdim, ze ten koncept, jak ho WG uvedl ve hre by byl v realu i diky vysokému tezisti nestabilni , to je fyzika. To co uvadis ty jsou fyzikalne si neodporujici věci. Ono koneckonců , kdyby ten koncept byl zivotaschopny, tak ho uz davno někdo v povalecne době pouzil. Nestalo se tak, proc asi.

     • protože nikdo nepotřeboval tyto německé stroje, protože jak USA tak USSR měli svoje konstrukční školy. A hlavně WT linie je „provizorní“ – němci potřebovali protitankové střely a vyřešili to, že na sériově vyráběný podvozek dali nástavbu bez pancíře a siné dělo

     • Tak teď o té koze zase mluvíš ty. Ono jak známo, po válce šel vývoj jiným směrem a ten se jmenuje – RAKETY – tedy takovéhoto děla nebylo potřeba, nic více nic méně. Konstrukčně se to zvládnout dalo a dá, není to nic v rozporu s fyzikou, nepopírám, bylo by to ale velmi náročné zařízení
      PS: Dával jsem ti jen příklady…..

  3. Wallpaper se mi nelíbí a řeknu i proč. Na obrázku je pohybující se vozidlo, ale bez poloviny posádky. Když přijmu vysvětlení, že v korbě sedí řidič a radista, tak kolem závěru děla musí být 4 další osoby – velitel, střelec a 2 nabíječi (variantu s polovinou posádky neuvažuji). Za tím štítem děla je závěr kanonu a brzdovratné zařízení, obojí zabírá jistě přes 60% prostoru. A já se ptám … kde jsou vojclové? WG, semizdá, nechtělo zaplatit i za postavičky a ksichty…

     • kdyby tam byli lidi ve WoT, respektive vojáčci/panáčci/osádky tanků, zvedlo by se hodnocení PEGI což jako vývojář moc nechceš 😉

   • ale ve wot nejsou vojaci a krev z duvodu pozadavku na pegi 7 specku …. takhle to muzou ofiko hrat deti od 7 …. wt vojaky ma a splnuje myslim az pegi 12 ….. je to marketingove rozhodnuti

    • Prý ten wallpaper dělal fanda, ten se nemusí ohlížet na pegi7.

     • Kdy nám ukážeš něco ty? Nebo jsi jen frustrované nemehlo co nic neumí a jen kritizuje?

      • Až bude Kim Jon Rekt dalším drahým vůdcem KLDR. Do té doby si můžeš políbit Vladimíra.

   • Co sa tyka vojakov v hre je to takto: (sice je to okrajovo presne znenie zakona EU nepoznam) teraz ma hra status +12 (urcena pre ludi od 12r) keby tam zapracovali posadku kde to znamena ze tito ludia po zniceni vozidla umieraju myseli by zdvihnut na +16 ci +18. Asi takto je to 🙂

    • Nojo, ale v WoT posádka po zničení tanku neumírá (soudě podle hlášek typu „Tady končíme, všichni ven“ a toho, že v garáži po bitvě jsou všichni na svých místech, navíc zas o něco zkušenější), takže by museli vymodelovat stádo pajduláků, co z vraku vyskáče (případně vyloví a odnesou zraněné kolegy co na ně před zničením vozidla nevyzbyla lékárnička) a svorně peláší k okraji mapy za neustálého kličkování mezi střelami rajčat, co v ten moment zapomenou na bitvu a rozhodnou se vyzkoušet, jestli dokážou trefit běžícího pajduláka.

     A to už by dalo docela záhul naprogramovat… 😀

     • Hlášky „Tady končíme, všichni ven“ vůbec neznám, já mám nainstalovány české filmové hlášky „A kurva“, „Zhebni, ty pitomá kobro, zhebni, zhebni!“, „To neděláš dobře s tou sirkou, Jaromíre“ apod.

      S tímhle modem se WOT dá přeznačit jako komedie…

   • Byl jsem střelec na PlDvK 30 mm s posádkou velitel, střelec, dva nabíječi a řidič. Za jízdy byl střelec v posedu u děla, zbytek posádky v kabině vozidla. Při střelbě (vozidlo stojí v palpostu) je řidič v kabině, střelec v posedu u děla, velitel za střlcem na otočné lafetě a nabíječi mimo vozidlo.

    Přece bys nechtěl, aby za jízdy v terénu viseli všichni zaháknutí za ty plechy zvlášť ve válečné zóně. A při samotné střelbě už tam zbyteční členové posádky vůbec nemají co dělat.

    • Prosímtě, podívej se na ten podvozek z Panthera a uvidíš jen 2 poklopy. Na místě věže je lafetováno lože pro kanon, pod ním bude zásobárna munice. Na osádku se kašle stejně jako to bylo u Marderů II. Během přesunu seděli kde to je jen bylo možné na korbě, při akci byli částečně schováni za štítem děla (během SNP takhle Němci postříleli z kulometů boční palbou posádku jednoho slovenského Marderu II… jediný řidič byl za pancířem v korbě a přijel s SPG zpět k vlastním.

   • No a kde ještě vezou munici, to mě zajímalo už u více tanků. třeba WF-Pz.IV.

    • V prostoru mezi dnem vany a podlahou bojového prostoru. Všude jinde jsou agregáty z běžného tanku + nádrže.

     • Tyhle věci z pravidla vlastní munici krom pohotovostní zásoby vozit neměly, nejspíš by to doprovázel Munitionspanzer Panther co normálně doprovázel Panthery a Jägdpanthery. Popřípadě v blízkosti upravených cest standartní Opel Blitz s municí.

      • Záleží na tom, čemu říkáš „pohotovostní zásoba“. Do takového StuG IIIG dokázaly posádky naládovat až 90 nábojů (dvojnásobek běžného magazínu) a stejně to při intenzivních bojích nemuselo stačit. Na opačném pólu jsou zase případy, kdy stroj nepotřeboval velké množství munice a plnil úkoly (viz Albert Ernst a jeho Nashorn u Vitebska v prosinci 1943 – 21 vystřelených granátů a 14 zničených tanků).

       Já bych odhadl, že množství munice mohlo být různé.

  4. mna by zaujimalo, preco je tam ten zeleny pruzok cez tank. chapem, ze to ma asi nieco spolocne so slnkom, ale viac mi to vadi ako dotvara atmosferu

  5. slozita a zajimava debata plus par stiznosti,.. Pojmu to trochu jinak a napisu, ze se mi ten obrazek libi a uz ho mam jako pozadi 😉

  6. Me se ten tank taky moc libi a myslim ze by to fungovalo kouknete se nampriklad na FV4005 ta mela delo jeste vetsi a prosla dokonce testy 🙂

  Comments are closed.