Fotky vraku reálného ARL 44

  24

  Jeden z našich čtenářů, sten25 (děkujeme!) navštívil před časem průmyslovou zónu v Mundolsheimu ve Francii. K jeho překvapení tam za plotem stojí ještě nerestaurovaný francouzský těžký tank ARL 44 a anvíc jedna z verzí Churchilla. Aspoň těžkého Francouze, který je ve World of Tanks na 6. tieru, vám nyní ukážeme na stenových fotkách.

  Sdílejte
  Předchozí článekUI prvky fotbalového módu
  Další článekWoWs: Začíná test aktualizace 0.5.7
  Excalibur.cz
  Excalibur.cz - herní magazín od hráčů pro hráče. Denní novinky ze světa online her. Vlastní recenze, oblíbená videa, gameplay, názory. To vše najdete na webu Excalibur.cz.

  24 KOMENTÁŘŮ

   • Využívá to podvozek z Char B1 – tanku, kterej byl koncepčně zastaralej už na začátku války v 39.

  1. Tak ony jsou známy i poválečné fotografie z nějaké přehlídky. Vyrobili jich ale jen pár desítek. Ukázal se jako slepá vývojová ulička.

  2. Je tam vidět, jak to vznikalo. Pásy a celé to pojezdové ústrojí jako předválečná B1 a vršek jako Panther.

   • Do Des Blindeés se chystám. Stejně jako do Münsteru a znovu taky do Kubinky.

    • Je to Munster, ne Münster 🙂 najdi si to na oficiálních stránkách muzea 🙂

     • Yep, Munster (to město s muzeem) je v Dolním Sasku a Münster je v severním Porýní-Vestfálsku, asi 200km vzdušnou čarou od sebe.

      Ty jména se ale pletou, no… trochu jak Turnov a Trutnov 😀

    • Neplánuješ udělat nějaký hromadný zájezd, já bych se tam taky docela podíval 😀

     • Já jezdím s CK Praděd a spokojenost. Příští rok jedou Kubinka + Kursk. Jasná volba 🙂

  3. U nás by to takhle nekde stát nemohlo…plot neplot, opice by to rozebraly do šroubku… 😀

   • „Ta doba“ byl rok 1949 (v roce 1944 na který odkazuje název došlo leda tak k diskusi na téma „Chlapi, Paříž nám osvobodili, tak co takhle, když už se chceme tvářit jako vítězná velmoc, postavit vlastní tank?“) tou dobou byly ve službě stroje jako IS-3, T-54, M46 Patton nebo první Centuriony – všechny jak bojově efektivnější tak rozhodně hezčí.

    Celkově to nemusel být špatný tank, kdyby Francie z politických důvodů netrvala na vlastní konstrukci podvozku místo jednoduchého obšlehnutí Panthera (jak to udělali v AMX při vývoji AMX 50) – v druhé půlce 40. let už fakt nebylo cool mít korbu vysokou jak celý Churchill i s věží, pojezdy s odpružením skoro bez zdvihu a spoje článků pásu s životností na míň kilometrů než na kolik vystačí palivová nádrž…

  Comments are closed.