Deset nejhorších tanků ve hře podle WinRate

32

Rok se s rokem sešel, a je na čase podívat se opět na tanky, kterým je vhodné se ve hře vyhnout. Tentokrát použijeme video od Quickybabyho, který si vlastnosti tanků vytáhl ze statistického serveru. Pravdou je, že každému se může zdát jiný tank jako nejlepší, taky jako nejhorší. Vždy záleží na stylu hraní a skillu hráče. Statistiky ale nelžou, teda… myslíme si to.

montecassino_684

10. AMX 50 120

Tento autoloader devátého tieru by měl být tahoun ve svých bitvách. Nicméně dlouhý čas přebíjení zásobníku, čas mezi jednotlivými střelami a celkové vlastnosti děla jsou bohužel tragické. Když vezmeme v úvahu sílu pancíře, který není schopen odrazit ani střely nízkých tier tanků, nemůžeme čekat zázraky. Osobně jsem s tímto tankem měl problémy hlavně s artileriemi, je totiž mimo jiné taky obrovský. To je naše číslo 10.

maxresdefault (12)

9. SU 122-54

Tento stroj není úplně zlý. Má slušné DPM, nicméně na tier IX stíhače tanků má velmi slabé alfa poškození, což je u stíhačů problém. Není moc map, kde byste se mohli zakempit a doufat, že nepřítel bude před vámi stát a nechá si nandat několik ran za sebou. Další problém je chování děla. Jak to u sovětských stíhačů bývá, je to takové házení brambor po nepříteli, to je ovšem na větší vzdálenost problém. Pancíře nemá, takže nějaká výměna ran mezi dvěma drsňáky nevyjde moc dobře. Jeho winrate není ani 47 % což je velice zlé. To je naše číslo 9.

maxresdefault (13)

8. Bat.-Châtillon 155 55

Artilerie, která má pouze 8 m rozptyl výbuchu, slabou penetraci, takže neprobije nepřítele. A poškození, které uděluje v případě neprobití je nízké. Vždyť jeho alfa poškození je 750, což při průbojnosti 45 je opravdu šílené číslo. Raději nemluvit, to je naše číslo 8.

maxresdefault (14)

7. 8,8 cm Pak 43 Jagdtiger

Můžete si říkat, že má preferovaný matchmaking, a že může proti sobě dostat pouze deváté tiery. Nicméně po změně matchmakingu je problém, že i proti těm devátým tierům dává svých 240 poškození. 240 poškození je opravdu málo, a je to polovina toho co dává například Škorpión. Když si dáme do hromady rychlost tohoto stroje, a průbojnost, vznikne nám malý problém. Vždyť, který stíhač tanků má průbojnost 203 mm? To je náše číslo 7.

maxresdefault (15)

6. FV2015b

Cože? Kámo, co? Ano přesně je to tak, winrate tohoto stroje rapidně klesl. Je to pravděpodobně proto, že jej přestali hrát kvalitní hráči, kteří přesedlali na jeho přeboostleho zástupce. Hraní tohoto tanku není úplně jednoduché, proto může být problém ve statistikách, když jej přestanou hrát lepší hráči. Nemyslím si ale, že by měl tento stroj někde problém. Těžký tank musí být velký, i když to dělo se chová občas prapodivně.

FV215b
FV215b
5. Tiger II

46.5 % WinRate je opravdu málo. Bude to asi tím, že Tiger II má od všeho něco, ale vlastně nemá nic. Pancíř by měl být účinný, ale bohužel není. Horní pancíř odrazí občas děla na osmém tieru, jakékoli dělo s penetrací nad 250 mm s ním problém nemá. Slabý pancíř je prakticky všude, krom mantletu. Sidescrape se sice nabízí, ale je neúčinný, jelikož boční pancíř je slabý. Slabý motor je důvodem špatné mobility. Stockovou i topovou věž prostřelíte prakticky kdekoli, takže kde brát a nekrást?

King-Tiger

4. Panther mit 8,8 cm L/71

Problém osmičkových prémiových strojů je hlavně ten, že si jej kupují hráči, kteří jsou mnohdy skutečně na daleko nižším tieru. Když potom dostanou stroj, který se potkává běžně s desátými tiery a k tomu si ještě zapomněl pancíř doma, je to problém. Panther 8.8 má navíc špatnou penetraci na APCR, dlouhý čas zaměření, což zapříčiní, že pokud nedoměříte, nemusíte se trefit. Když se netrefíte tam kam chcete, neprobijete. Jako spousta německých strojů má problémy s uloženou municí, která je každou chvíli poškozena. Panther 8.8 má navíc horší pancíř podvozku než klasické dvojče Panther II. Mobilita tohoto tanku je rovněž špatná, což jen stupňuje nevýhody.

maxresdefault (17)

3. Leopard 1

46.01 WinRate? To jsem teda nečekal. Ano, tank je úžasný, ale pravděpodobně hodně těžký na hraní. I když má skvělé dělo, rychlosti, depresi děla, tank vám nic neodpustí. Jakákoli chyba je náležitě potrestána. Nedej bože, když vás trefí artilerie. Má strašně špatný pancíř, pouze boční pancíř je silnější než Bat Chatillon 25 t. Moduly v tanku jsou velice jednoduše poškozené, hlavně ammo rack a věž. Drobná nevýhoda je navíc rozměření děla při pohybu, prakticky není možné trefovat se od boku.

maxresdefault (16)

2. Indien-Panzer

Indien je jedním z německých tanků přes který míří noví hráči. Pokud se dostanou na osmý tier, který nemá pancíř, je to problém. Tank má špatnou disperzi, takže nemůžete dávat střely od boku. Akcelerace tanku je velice pomalá, což společně se slabým pancířem odsuzuje “peek and boom” taktiku (vyjet, vystřelit, zajet). Jako většina německých tanků má problémy s bednou s municí. Slabé maskování a množství životů Indiena činí velice zranitelným.

indien-panzer_6

 

1.Churchill Gun Carrier

Zde by nebylo potřeba ani nic psát. Tento stroj NEMÁ nic dobrého, zároveň má vše špatné. Kdysi dávno jsem si řekl, že si vyzkoumám “Hvězdu smrti”. Řekl jsem si, když je ve stromu přechod, z jedné linie do druhé, proč toho nevyužít. Tento nákup byla největší moje chyba ve World of Tanks. Musím se přiznat, oproti celosvětovému průměru jsem měl WinRate asi 55 %, což nebylo tak špatné, na to, že jsem ten tank opravdu nesnášel. Znáte takový ten pocit, než někam dojedete, je po bitvě a když tam dojedete jsou všichni mrtví? Velmi častý pocit u tohoto stroje.

A4oigMgU6rA

Řekl bych, že krom prvního místa, může každý s nějakým strojem nesouhlasit. Jsou to ale statistiky a ty nelžou. Pravdou je, že například Leopard mne velice překvapil. Na ostatních strojích bych vždy našel důvod, proč jsou pravděpodobně tam kde jsou.

Deset nejhorších tanků ve hře podle WinRate
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 40 hlas/ů

32 KOMENTÁŘŮ

 1. navyse ma prekvapilo FV 215B, a cakal som ze tu bude IS6 a konstrukta T34/100

  • No, není to tak docela pravda, že? Lepší poškození máš u IS-3, ale tím, že Tiger II moc lidí nehraje a IS-3 je de facto OP tank, tak WN8 je tady těžší. Ty 3 procenta WR jsou o náhodě. Navíc jsi vynikající hráč, který umí s čímkoliv. Nicméně expy máš na IS-3 mnohem vyšší.

   • Ak je IS-3 OP tank tak Tiger II je druhy OP tank a tam nepatri najhorsi. Napr. Black Prince je najhorsi co som hral a nie je v zozname.

 2. Tak dlouhodobě se o tom mluví, že leopard už nestíhá. Zatímco mnoho medek prošlo různými zlepšeními, tak na něj se nějak zapomnělo.

  • ja neustale zvysujem priemerny dmg na Leopardovi..aktualne mam okolo 2450..Nie je to moc, ale winrate 46% mam aj ja.:/.. Leopard je jeden z mojich oblubenych tankov, ale ked potrebujem viac vyhravat, tak si ho proste neberiem..Problem podla mna nie je ani tak v hracoch, co s nim hraju, ale MM, ktory WG nasadzuje. S tym tankom mavam epicke timy a loepard ako Support tank potrebuje, aby si aj ini zastali svoju poziciu, co aspon v mojich timoch z dlhodobeho hladiska nie je mozne..;). Vylepsit ho mali uz davno, kedze je to original tank a bojuje proti konceptom..:)

 3. Špatný winrate tanku znamená jen to, že s ním velké procento hráčů neumí jezdit. Což není totéž jako říci “ten tank je špatný”. Jsou tanky, které hráči odpustí spoustu chyb a tanky které hráči neodpustí vůbec nic.

  Rozdíl mezi dobrým a špatným winrate je jen v tom, kolik dobrých hráčů si ten tank oblíbilo. Nebo kolik špatných hráčů naletělo na nějaký hype a koupilo si ho v domnění, že s ním budou “ownit”. WoT je natolik složitá a komplexní hra, že o výsledcích rozhodují desítky faktorů, jen pár z nich se týkají tanků a jejich charakteristik.

  Já rozlišuji tanky na ty, se kterými hrát umím, a ty, se kterými hrát neumím. A dále na ty, které mne baví, a ty, které mne nudí. Například neumím hrát se Sturerem Emilem a bitvy s ním mne často nudily nebo frustrovaly. Na rozdíl od známého, který ho hraje rád a má na něm 57% winrate. Tank je jen tak “špatný”, jak špatný je výkon hráče.

  • Přesně, mnoho hráčů by si na základě takových srovnání mohlo pořídit tank, který má statisticky nejlepší WR s tím, že si s ním zvednou svůj WR. WR si lze zvedat tím, že hrajte nejlépe čety s dobrými spoluhráči a tanky se kterými dokážete hrát nejlépe. A ani pak nemáte jistotu že budete vyhrávat, díky neexistenci skillového vyvážení týmů.

  • tank je dobry..velmi dobry… ako Leopard…..ale epicke timy rozhoduju o mojom WR..;)..

  • Do jisté míry máš pravdu, že winrate je odrazem toho kolik dobrých hráčů si tank oblíbilo. Ovšem je nutno si uvědomit, že dobrý hráč velmi dobře pozná, který tank za to stojí. 🙂 Jsou to spojité nádoby.

   • Za hraní stojí každý tank. Dobrý hráč si vybírá tanky podle jiných faktorů než je “dobrý”. Obvykle hledá tanky, se kterými si může nastřílet hodně – huntí vysoké WN8, případně se kterými více vyhrává a vydělává (huntí winrate).

    Já mám WN8 někde kolem 2500-2550 a mezi moje oblíbené tanky patří několik vyslovených šitů, na které každý nadává (Flakbus, DW2, Panther, Tiger 131, T-44). Přitom moje výsledky s nimi jsou podprůměrné (k mým celkovým výsledkům). Ale mám je rád.

    O winrate daného typu rozhodují spíše průměrní (nebo lépe řečeno nedobří) hráči než ti dobří – jednoduše těch prvních je daleko víc než těch druhých a zbytek je jen statistika.

 4. Tiger II vam rozbije hocijaku heavynu na DPM 1v1 kludne aj is-3 aj defendera odskusane potvrdene tank dinga sidescrapp je genialny a ta veza je bohuzial jedina pravda

  • Řeklo se 10 nejhorších tanků ne? AMX 65t tam být nemůže, protože to není tank – je to ten největší šrot v dějinách World Of Tanks. 🙂 A to sem si myslel že to bude AMX M4 49 o lvl výš.

   • Zrovna se snažím “TO” přeexpit. Donedávna jsem považoval za nejhorší tank co jsem kdy měl tu smůlu hrát M3Lee. Ale WG to dokázalo a do hry přidalo ještě horší plečku. AMX 65t je ještě o stupeň větší šrot. Zlatý Black Prince, sice jsem ho nehrál, ale myslím že ani Churchill Gun Carrier nebude taková plečka, nic nemůže být tak špatné.
    Ale možná tomu stroji křivdím, když jsem s ním v pár desítkových bitvách se stockovým dělem byl v mém týmu první na nastřílenou DMG. Třeba mám jen opravdu smůlu na spoluhráče a ten stroj je ve skutečnosti nejlepší osmička ever. 🙁

    • Nekřivdíš 😉 Také ho teď přeexpuji a mohu srovnávat, M3Lee byl dobrej (pokud ho člověk hrál jako TD a ne jako medko), ale tohle je tragédie… ve WoT je jen pár tanků které ve mě zanechali podobně negativní názor jako tenhle šrot…
     Ale volné zkušenosti teď bohužel nemám na rozdávání takže ho budu muset proexpit, ale i tak zatím tragédie a hrůza… 😉

     • Já když začal M3Lee, tak jsem jeho pověst znal. A tak mě překvapilo, jaká s ním byl vcelku zábava. Hodně hráčů ho podceňovalo a tak si přijeli pro rychlou smrt 🙂

      To teď Churchill VII, to zatím vypadá na daleko větší tragédii.
      Nikam se s ním nedá dojet včas, věž mu každej prostřelí a kvůli ne-depresi se s ním dá bojovat jen na rovinách.
      Ale neměstská mapa, kde se dá schovat před artilerií a v rovině, kde asi takovou sebrat? 🙂

     • PaulDirac: ještě má Churchill VII tu díru v blatníku (čelní pohled), kam projde úplně všechno?

    • Já už sem rád že jsem na AMX M4 54. 🙂 Po AMX 65t je devítka i desítka výbornou odměnou. 🙂

 5. Churchill Gun Carrier nemá nic dobrého? 6. Tier a topové dělo je z AT 15? Když už nich jiného, tak alespoň to dělo nemá chybu.

 6. Tiger P radosť hrať Tiger II utrpenie…kedysi luxusný tank ale po novom MM tank na smiech…
  Ďalej Indi mne sa s nim hralo veľmi dobre, WN nebol tragický na rozdiel od Tigra….
  ohľadne bezvežových TD tak tým asi odbyli dobré časy….

 7. Začínal jsem WoTko přes Britský těžký tanky. V tý době byl Black Prince a třeba Churchill celkem na pohodu a nebyl s tim problém… dneska samozřejmě trochu jiná doba, jiný konkurenti atd, ALE… Čekal jsem víc “novějších” tanků… TVP VTU jako moje osobní top 1 v žebříčku nejhorších tanků vůbec. Pak bych čekal nový AMX 65t… nehrál jsem ho, ale nevim snad o nikom kdo by to chválil… to už musí trochu něco znamenat… Pak asi nízký low tiery pro pedobeary… DW2 a podobný vykopávky. Osobně co je pod tier 5 zásadně nehraju, protože to není na moje nervy a pedobearing neschvaluju… Mám sice asi 4 tanky na těhle tierech, ale po 2 bitvách si připadám jako někdo kdo si leští ego na botech a pak zas jdu na svoje oblíbený tanky. Taky bych čekal třeba Panther M10 mezi topkou.

  Šok je potom FV215b. Po předělání do HD je to opravdu solidní kousek a i já jsem si to trochu osvojil což je co říct. Pak je šok Leopard. S tím dělem a pohyblivostí bych čekal lepší místo…a vzhledem k tomu, jaký dělo má Churchil GC bych ani tenhle stíhač nedával na první místo. Jo, je to ošklivá kysna (až je krásná) a tvary má jako kredenc, ale dělo je fakt super. Nemá problém s ničim co potká…

  Ale hold public je jinej gang takže chápu ty rozdíly…

   • Bohužel… ale rád si poslechnu názor protistrany. Třeba mi rozšíříš obzory

   • DW2 je to NEJHORSI, s cim se ve wot hrat! Nastesti se to da rychle preexpit.

 8. Z desiatich najhorších tankov je polovica z nemeckého stromu, aj to o niečom svedčí…

  • A to tam ještě pár vyslovených šitů schází (např. Sturer Emil)…

Comments are closed.