Čtyři z tanku a pes slaví 50 let

  14

  Populární polský televizní seriál Čtyři za tanku a pes, který před nějakým časem zavítal i do World of Tanks ve formě prémiového středního tanku 6. úrovně T-34/85 „Rudy“, slaví v těchto dnech 50. výročí svého vzniku. Protože jde o jedny z nejslavnějších tankistů v bývalém východním bloku, asi by se slušelo popřát vše nejlepší a vzhledem k věku tehdejších aktérů tohoto seriálu hlavně hodně zdraví. V článku máte kousek jednoho z dílů, abyste zjistili, o čem to zhruba je.

  Upozorňujeme, že jde o seriál z roku 1964 a navíc z Polska, takže nepoměřujte kvalitou současné válečné produkce. Pokud byste si chtěli seriál stáhnout celý, můžete například na Datator.cz.

  14 KOMENTÁŘŮ

  1. No z dnešního pohledu už je to spíš pohádka, ale jako kluci jsme ten seriál a samozřejmě i knížku hltali 🙂

  2. Seriál jsem viděl jednou, ale knížky jsem četl asi 5x.
   Je to taková srdcovka 🙂

  3. Nedávno jsem se dodíval až k dílu s příjezdem k moři a pak to utnul,budu to muset asi dorazit 🙂

   Ale jedno se musí nechat,Rudy je kus…ehm 🙂

  4. Si představte, jaký to byl výkon, filmovat obrovskejma kamerama uprostřed maličkýho tanku.

  5. Jako dítě jsem to nadšeně sledoval… Marusja byla fakt kočka… po létech jsem si to z nostalgie znovu pustil a nějak jsem to už prostě nedal… Ta scéna, kdy jeden zakopanej T-34 a jedno dělo 45 mm zastaví útok „Tigrů“ mě dojmula a následná scéna, kdy místo aby německé obránce v nějaké pevnůstce při nočním přepadovém útoku prostě postříleli, tak otočej samopaly jako klacky a mlátěj je po hlavičce… No, to byla pro mě konečná. 🙂 Nicméně na hrdinskou scénu v závěru filmu Fury to fakt nemá…

   • Ale aspoň to není vykradené z jiného filmu jako Fury.
    Scéna jak vyšitá z „Zachraňte vojína Rayena“ v podstatě je to prakticky skoro kopie.
    Navíc Fury je hodně špatný film. Těch kiksů co tam je a to hlavně v závěru filmu…. Viz neschopná německá pěchota, co razuje s pancéřovkama, a najednou v dalším záběru už žádné nemají… zajímavé

    • Pokud ti připadala moje ironická poznámka o Fury, že to považuju za dobrej film, tak jsi nepochopil… Ten film je doslova otřesnej… Speciální efekty nejsou všechno a takto sračkoidní scénář opravdu nezachráněj… Ta dementní závěrečná heroická akce je pouze výrazem apelu na průměrný hamburgoidní americký mozek… Jen americkej hrdina by se přece takto neohroženě postavil v jednom tanku nepříteli.

  6. Taky jsem to cetl aspon 5x. Serial si nepamatuju, ale vim, ze jako decka jsme se na to divali. Ted nedavno jsem to zkousel sledovat a taky jsem to nedal. Holt je televizni tvorba uz nekde jinde. (a ne, Ulici ani Ordinaci fakt nemyslim 🙂 )

  7. Tímto přeji „všechno NEJlepší“ a zároveň je mi upřímně líto – že opět ve prospěch WOT (vůbec a ani trochu se nestydí toto/tuto skvělou klasiku využívat ke svým hanebným potřebám).

  Comments are closed.