9.22: Problémy s pancířem na tancích Objekt 257 & Objekt 705

42

Testy aktualizace 9.22 ve World of Tanks jsou v plném proudu. Hráči během těchto testů nacházejí zajímavé věci, které jsou pravděpodobně chyby, ale prozatím není jisté, jestli nemohou být úmyslné.

Dva nadcházející ruské těžké tanky na tieru IX byly nahlášeny jako problémové. Jejich problém se týká pancíře. Týká se to tanků Objekt 705 a Objekt 257. Zatímco se zdá, že jedna chyba pochází ze supertestu, druhá je spíše případem tvaru pancíře, který bude vytvářet obrovské problémy.

Object 705

Díky pozornému testerovi z gamemodels3d.com jsme byli schopni potvrdit, že problém byl již na Supertestu a z nějakého důvodu se dostal do i do veřejného testu. Problém? Stoková věž je celá kolem dokola pokryta 300 mm pancířem.

Jak se můžete přesvědčit na předchozích obrázcích, problém byl již na Supertestu a protože si jej buď nikdo nevšiml, nebo ho Wargaming zapomněl opravit, tak se se dostal i na veřejný test. Pokud se dostane na live server, bude to velký problém. V současné době, když jdete do hulldownu, nemůže být tento stroj prostřelen a samotný zvládne udržet jednu stranu bojiště. Některé části věže mohou dosahovat až 800 mm, což znemožňuje prostřelení tohoto tanku.

Řekl bych, že by bylo fajn, kdyby těchto 300mm opravili.

Object 257

Zcela nový objekt 257 přichází nahradit T-10 v linii na IS-7, zatímco T-10 se přestěhuje do zbrusu nové mini-větve. Se změnou souhlasím, protože Obj.257 je logičtějším nástupcem IS-3 a udržuje v linii stejný typ herního stylu, který se bude odvíjet od pancíře.

Circonflexes publikoval video, kde vysvětluje důvody, proč je Object 257 problémem, jde hlavně o tvar V.

Se silným pancířem ve tvaru V může objekt 257 odrazit střely jako žádný jiný tank a je téměř nemožné, aby byl zničen nižšími tiery. Pokud bude vozidlo uvedeno do hry v aktuálním stavu, mohlo by se stát, že se stane novým koněm, který zaplaví servery (nejspíše ne). Objekt 252U, známý také jako Defender, má velmi podobný tvar pancíře a je v současné době považován za OP tank na svém tieru. Objekt 257 bere co je dobré na Objektu 252U a tlačí to do extrému.

Podle názoru autora článku má společnost Wargaming dvě možnosti k vyřešení tohoto problému: Nevypustí Objekt 257 v aktualizaci 9.22 a najde si lepší náhradu. Nebo oslabí několik částí pancíře, aby měli tanky nižšího tieru možnost bojovat s tímto strojem. Ale jaké oblasti?

 • Spodní plát, s jeho 140mm a velmi malou velikostí je velmi těžko prostřelitelný tiery VII a VIII.
 • Boční pancíř, se 140mm a 30mm spaced armouru je to příliš silný a navádí hráče k špatné myšlence, že pancíř je plochý. Pancíř by měl být modelován stejným tvarem, avšak bez 30mm představného pancíře a s celkovou hodnotou nižší tloušťky.
 • Boční pancíř věže, zadní část, by měla být oslabena. Momentálně má mezi 240-160mm což je pro nepřítele nízkých tierů problém.

Pevně věříme, že i se změnami bude Wargaming schopen udržet Objekt 257 ve hře. Osobně bych rád viděl tento tank ve hře, ale ne v jeho současné podobě. Na druhou stranu byla by to zábava, a tím, že tento stroj je standartní, není pro WG problém na něj sáhnout.

9.22: Problémy s pancířem na tancích Objekt 257 & Objekt 705
Ohodnoťte tento článek!
4.28 (85.63%) 32 hlas/ů

42 KOMENTÁŘŮ

 1. Problém se stockovou věží O 705 bude vyřešen ve 2. fázi veřejného testu (prohlášení WG).

  • Jojo to jsem již cetl, ale nemohl jsme uz do clanku zasahovat … psali ze si to maj hraci jeste uzit

 2. Stejne zo bylo schvalne, aby platila stale rovnice Ruský tank = jediný dobrý tank na bojišti….

 3. Nevidim v 257 žádný problém, má velké kopule s jen 150mm pancíře (což je na tier 9 směšné), které se táhnou přes celý předek věže. Nádherné weakspoty. To zas když se objeví nějaký tank, který má alespoň trochu pancíře, tak by ho hned chtěl někdo nerfovat. Taky nikde není napsáno, že každý tank musí mít tak slabý weakspot, aby ho probil i o dva tiery nižší tank… Navíc, to by říct o vícero tancích, že je neprobijí tanky o tier-dva níže…

  • Ja ho bohužel ještě netestoval, ale pravdou je, že i když něco vypadá neprůstřelně, tak to vždy někudma proleze 😀 … ale minimálně z počátku by to mohla být zábava ..

   • Mě osobně na testu rozebrali téměř instantně 😀 – pravda samý HEAT, APCR atd. + jsem teda chtěl otestovat ten “Neprůstřelný pancíř” a hrál s tím na hulváta, ale i tak… 😀 PS. navíc IS-3 má “magický boční pancíř, který občas i při 90stupnich sežere neuvěřitelné věci, kolem pene 200 je ze předu problém to probít (do korby, nepočítám horek věže), Is-7 má to samé a zase “magický” představný pancíř) – << nevím, jak kdo, ale já s tierem 6 nezničím IS-3, a s tierem 8 mám problém s IS-7, tak proč bych měl být schopen s nějakým tier 7 probíjet Obj. 257?>>> (vyjma weakspotů of course!) (nepočítejme HEAT, APCR a situace, že je mu vidět spodek pod 90 stupňovým úhlem, dělo s nadstandartní pene na svůj tier atd. 😀 ) – podle mě je to pořádku 😀

  • ja by som s tým nemal problém,keby podobné armory mali aj neruské tanky

 4. Nechci kritizovat, ale neuniklo autorovi to hlavni? Problem designu pancíře spociva především v tom, že nebude možné tank “tracknout” a zároveň mu udělit dmg! protože “hitmodel” je take ve tvaru V. (což je historicky správně, ale pro balanc hry to je hodně špatné a nepřijatelné)samozřejmě boky jsou také až moc silné…ale s předkem zase takovy problem nevidím…

  • No ale to je tak správně ne? Zavěšení nosných kol podvozku přece v reálu nezasahovalo dovnitř korby, volně viselo ve vzduchu a… reálný granát by samozřejmě nepronikl dovnitř, protože ruská kola jsou ze stalinia.

   Neee, dělám si perdel… ve WoT se už dávno na historičnost nehraje, to je jen vábnička na blbce a hloupá děcka. Hitmodel je vysloveně domršený a common test je jednou z možností jak tyhle chyby odstranit.

   • 😀 máš pravdu… k tomu ten common test je .. tak budem věřit, že to dají do pořádku:)
    JJ historičnost v tomhle hernímu formátu nemá své místo.. ale tak marketingově se to slovo využít musí:))

   • Glock17 zabudol som povedac dakujem za tie odkazy na modelářské veci a fotky. Dakujem.

    • Watts1 chapem ako to myslis ze historicnost vo wotku byla iba na zaciatku v bete atd a teraz je to jba marketing, ale ked sa niekdo takto prezentuje v reklame /marketinku ta to je klamava reklama ci?
     Keby ze naferovku wg povie mame daku historicnost u rici su to iba krabicky z menami tankov ok, ale hrajkanie sa na autenticnost a real je neni autenticjy sa mi nepaci amo ze vobec
     .

     • Rozumím co myslíš a valstně i souhlasím:) Nemám dostatečnou právnickou znalost, abych byl schopný posoudit co už je a není klamavá reklama, ale bohužel to tak asi dneska chodí – nejen u WG…)

     • Prezentace her WG má do klamavé reklamy to má hodně, hodně daleko. Pojem klamavá reklama je z hlediska práva složitý problém, a není to tak jednoduché, jak píšete, byť pro právního laika to tak může vypadat. Tím nehájím WG, pouze konstatuji fakt. 🙂

 5. Taky u 257 s tím nemám žádný problém. Naopak-je to těžký tank, tak ať dělá svoji práci. To stejné je to i s Defendrem. Všichni básní o tom jaký je to OP tank, ale hráči, kteří ho mají a hrají s ním, dobře vědí, že to tak jednoznačné není. Když s ním budeš hrát špatně, jsi v garáži dříve než Tiger II. Už jenom proto, že jak se objeví na soupisce, všichni nepřátelé okamžitě po něm jdou. Spoluhráči čumí, nepomůžou, vždyď je to přece ten OP Defender , ale sám se rozhodně neubrání. Nakonec nová linie francouzkých těžáků a po bufu britských těžáků, konečně vrátila zpět do hry těžké tanky jako takové.

 6. mozno troska odbocim ale pamata este niekto jak sa plakalo ze aka je IS-3ka OP…prisli nove osmickove premiaky a ceresnicka defender a uz si nikto nestazuje aka je (teda bola IS-3) 🙂 …defender je urcite nadpriemerny tank ale zase ziaden zazrak a tie osmickove tazke premiaky si su viac menej rovne a kazdy ma svoje specifika…aspon IS-3 dostala rovnejsich superov a odrady ci teamovky nie su full IS-3…k tomu OP defendru toez taky postreh ze neviem ci len ja zle vidim ale zeby ten tank nejak vo velkom behal na publiku sa minevzda…dokonca by som povedal ze je to zriedkavejsi tank nez x inych…v teamovkach a odradoch je to castejsi jav ale tiez max 2-3 na team…nech uz bude obj257 aky bude je to v podstate tranzitny tank pri expeni tak publik sa tym nezahlti aj tak vacsina hracov uz ma IS-7 takze IX si ludia skusia a potom mozno kedy tedy zo srandy vytiahnu…sak to nie je ani premiak aby na nom zarabali

  • Tak on defender se prodával jen chvíli a teď už se ho bojí znovu dát do prodeje. Takže spousta lidí marně čeká, aby si ho koupili. Ti co ho mají dlouho už ho pochopitelně nejezdí tolik. Spíš jich je teda míň v oběhu, než že by nebyl OP. A argument, co píše kolega JoAn výše, že když s ním budeš hrát špatně, tak není OP, to samozřejmě není argument. Ten tank je objektivně lepší než konkurence a kvalita hráče na tom nic nemění. Jsou i jiné OP tanky, ale nejsou tolik blbuvdorné. V tom vidím největší problém defendera. Třeba taková t67 nebo lorka jsou taky OP, ale neodpustí, proto nejsou tak nebzepečné pro balanc hry.

   • WG se ho bojí dát znovu do oběhu?! To je naprostá blbost!! Je to jen obchodní politika. Už letitý hype kolem Type 59 jim přinesl pěkný bonus o loňských vánocích.

    • A právě velmi podobný osud, tedy osud Type 59, teď čeká Defendera. Takže si počkejte, třeba na vás bude letos o Vánocích skákat z bedniček společně s Typem. V obchodě ho rozhodně nečekejte. 🙂

 7. Ruský nacionalisti prostě nesnesou, že ve wg udělali moc silného super conquerora a wz1115a, takže šup hodíme do hry novou větev OP strojů (devítka a desítka), který se postaví do sidescrapu a pak je to neprostřelitelný ani goldama (japonci aspoň jdou). Chce se mi blejt z takových strojů. Ono to bylo vždycky, že ruské stroje jsou prostě nejlepší ale tohle je už opravdu do očí bijcí.

  • Vubec nechapu proc do toho vypatlane cpes politiku, nacionalismus atd… cela hra je postavena na neustalem pokusu o rust , o znenu atd… ne vzdy se to dari, ale tak to je … a v podstste vzdy to akceleruje zisk … a o to jde … mimochodem wg jsou tusim belorusove … a i kdyz chypu ze jdou vstric nejvetsimu zakaznikovi (tedy rusum), tak ty tve rusofobni vylevy jsou dost trapne …

  • Však z Pzkpfw. VII byl taky kde kdo vyjukaný že ho nedokáže prostřelit, pokud neukázal ty plochy na bocích pod věží a teď? Když už Třetí říše má tři HT X tak proč by je nemohlI mít i soudruzi ze SSSR?

  • ak sa ti to nepaci, chod hrat nejaku us picovinu. a pokial sa dobre pamatam,tak wg je z bieloruska, ty mudrak.

   • Jasne. Hned ako niekto vytiahne rusku kartu, tak sa tu zjavi opozicia a musi za vygrcat na americanov, vsak? Ludia Vam musi v tych malych mozgoch fakt kvapkat na karbid.

 8. T10 stačí mít vyzkoumanou, nebo musí být i koupená a v garáži, aby mi zůstala + ten nový tank ???

  • Neumíš si přečíst článek na wg ? No nebudu toxic, musíš mít zakoupenou T10 abys dostal 257. Když máš vyzkoumanou IS7, tak xp posádka atd zůstane na T10. Jestli nemáš IS7 vyzkoumanou tak ti to vše přejde na 257.

   • Tak jestli to je tak velký problém, odpovědět na otázku, na kterou neznám odpověď (a myslím, že se jistě i pár dalších uživatelů najde), tak mě to moc mrzí. Příště mě pošli do prdele rovnou a neztrácej čas 😉

 9. Gormite on má pravdu, trochu nadhledu a víc přemýšlení, snad příště ti to vyjde..

 10. to autor: pises o Obj.705 a jeho pancieri na vezi, alebo screenshoty su z Obj.257…

 11. Že jim unikla taková chyba ukazuje, že takhle obrovská firma pracuje naprosto amatersky a nebo jsou tam naprostý retardi. Jak jim to mohlo uniknout? Zapoměli???? Rly? Kdyby to bylo jednou, ale Wargaming dělá chyby stále. Měli by se nad sebou zamyslet. Co se týče nové devítky místo T-10, připada mi to jako další defender. Co udělá taková IS-6 proti Defendrovi? Nebo proti nové devítce? Rly?

 12. Tak is6 buff prostě potřebuje – nechápu, proč nyní, když je patch zaměřen na ruské tanky si is6 nevšímají a nesmyslně buffují ruská medka. (a to ruská medka mám téměř všechny – is6 a ruské heavy nikoli)
  Obecně by pro hru bylo lepší, aby balancovali tanky po tierech – vzestupně, nikoli po národech, jak to dělají.
  Ale tady je samozřejmě nutné se na věc podívat z obou pohledů, ne jen z našeho pohledu hráče/uživatele ale i z jejich pohledu obchodního. Pokud budou tanky balancovat – buffovat po národech vyvinou větší tlak na hráče rozjíždět nové “lepší” větve a podobně – konverze zkušeností atd atd atd… čímž budou generovat větší zisk, což je vlastně smyslem toho, proč vůbec tato hra vznikla, takže to je potřeba brát v úvahu při hodnocení jejich práce.

  • Já mám 112ku a je nehratelná proti osmičkám. 175 pene mi stačí na šestky a na sedmičky, ale na osmičky už to nestačí a musím jí v takovém mm jezdit full gold. Měli by zvednout pene a klidně zrušit omezeny mm.

   • Mozils007 nechcem povedat ze 175 je volaka vyhra v jakpotu,ale zo pz smalturmom a 150 pene ne ziadny problem 6ky 7cky a da sa aj nastrielac v 8kach, pre mna vatsi problem bola mobilita ako pene.
    Na premium panter 7tir tiez 150 a bol som velmi casto z osmiskami, a neprehanam ale vdaka mobilite nebolo 150 nic hrozne. 175 na 7tier je krasne by som povedal. Skor kombinacia kriveho dělá a penetracie moze robit problemov. Nech sa rozumieme, nevravim o 113tke ale obecne porovnavam vlastnu skusenost s hodnotou pene na tych tiroch.

   • jako souhlasím – 112 má teda alespoň těch 250 heat pen pokud vím.. takže tam je alespoň ten gold řešení ( i když samozřejmě né ideální – protože očekáváš, že budeš s prémákem vydělávat) IS 6 a její 217 apcr pene – nebo tak nějak nejsem si uplně jistý.. často nestačí ani full gold..si myslím;)
    Ale obecně souhlasím s heavy je to velký problém ten nedostatek penetrace, protože se předpokládá, že budeš bojovat proti heavy na které ti 175 pene prostě nestačí. Takže jediné řešení jezdit proti medkům.. ale to se samozřejmě lípe řekne než udělá.. a není to asi to co od heavy tanku očekáváš. Takže by bez diskuse měli nějakým způsobem začít řešit.
    Naopak třeba u t34-3 (koupil jsem jí někdy před vánoci) mi to příjde uplně v pohodě vybalancované. S medkem jseš +- schopen se dostat tankům do boku atd atd.. takže tam v 175 pene problém nevidím, ale u těch heavy to je velká bída no…

    • Jaj? Ja ze 112 je medko. Ta to beriem zpat. To som zasa dristol soomarinu 🙂 ja jak jazdim iba medka tsk som volaky domocany z henteho

Comments are closed.