WT: Vyacheslav Bulannikov „vedoucí herní návrhář“ odpovídá na vaše otázky!

0

Máme pro vás zajímavý rozhovor, pro změnu z War Thunderu. Občas se hodí mít přehled i o konkurenčních produktech, i když mnohdy není jednoduché přesedlat ze hry kterou máte dobře rozehranou.

Lancetti: Přidáte mapy určené pro moderní bojiště?
Vyacheslav Bulannikov: Některé z našich map byly vytvořeny pro moderní pozemní vozidla a mají výrazný vzhled po druhé světové válce, tj. Mapy Fulda Gap, Cargo Port a Střední východ.

L: Už jste někdy přemýšleli o zavedení strojů z Velké války [WWI] a jak se do hry „vejdou“?
Vyacheslav Bulannikov: Většina pozemních vozidel této doby nebyla určena k boji proti jiným pozemním vozidlům. To je důvod, proč nemají v naší hře moc využití.

L: Jak bude hra vypadat, když vstoupí do fáze letadel 4. generace?
Vyacheslav Bulannikov: Je těžké dát jednoduchou odpověď. Různé aspekty hry se obvykle vyvíjejí nezávisle na sobě. Například grafika se zlepšuje paralelně s vývojem dokončení hry nebo se zavedením nových letadel / funkcí. Někdy existuje spojitost mezi těmito aspekty. Například pro přidání linií nové generace jsme museli zavést nové vizuální efekty (tj. Prandtl – Glauertův efekt) nebo nové systémy (radar, rakety vzduch-vzduch). Abych vám řekl pravdu, myslím, že si dokážete představit, jaké rysy letadel 4. generace pravděpodobně přinese do hry.

L: Budou existovat události „Trvalá konfrontace“ pro bitvy RB pro všechna letadla a „Trvalá konfrontace“ pro tanky?
Vyacheslav Bulannikov: Ne, neplánujeme zahrnout EC do RB bitev pro všechna letadla současně. Na druhé straně plánujeme vyzkoušet události s různými konfiguracemi, včetně historických konfigurací pro realistické EC, ve leteckých i námořních bitvách. Zatím nemohu říci nic o EC v pozemních bitvách.

WarThunderScreenshot2018.12.26-22.21.44.63

L: Přemýšlíte o přidání polského stromu, nebo možná evropského stromu, který by obsahoval polská vozidla a jak by to mohlo vypadat?
Vyacheslav Bulannikov: Je těžké spekulovat. Trvá dlouho, než se vytvoří zcela nový strom národů, a nyní se zaměřujeme na švédský strom pozemních sil. Teoreticky se polská vozidla mohou objevit ve War Thunderu, i když nemůžu říct, kdy a jak přesně.

(Zasahuji do polského stromu. Myslím si, že aktivní úpravy vozidel ve SSSR / US stromu by mohly být dobrým řešením, aby nedošlo k vytvoření druhého čínského stromu. Lopologologicky vysvětlující jednoduchý příklad, T-34-85, přidáváme modifikace „rudy“, a popis tanku a vlajky se mění, jako u výše uvedených, např. Rosomak, v evropském stromu může být něco jako v obrněné válce – Lancetti)

L: Budou mít vozidla NDR oddělené větve v německém stromu?
Vyacheslav Bulannikov: V německém stromě není dostatek vozidel NDR k vytvoření samostatné větve. Větvení také v některých případech nedává smysl. Může být zajímavé to vytvořit na vyšších úrovních a už jsme to udělali s letectvem. Můžeme to udělat pro pozemní síly později, pokud budeme mít dostatek vozide.

L: Proč jsou některá „papírová“ vozidla odstraněna ze hry, zatímco ostatní zůstanou? Pro srovnání, Tiger II 10,5 cm a R2Y2?
Vyacheslav Bulannikov: Ve skutečnosti tato vozidla nebyla „odstraněna“. Byly přemístěny a skryty ve stromu, ale stále jsou k dispozici majitelům. Německo má dost skutečných vozidel, aby je nahradilo, a některé z nich jsou již ve hře. Zatím nemáme náhradní vozidlo za R2Y2, ale v budoucnu to pravděpodobně budeme mít, v tomto okamžiku odstartujeme změny a toto vozidlo skryjeme.

WarThunderScreenshot2020.02.11-12.08.26.39

L: Je v současné době plánován samostatný režim pro bombardéry? V současných realistických bitvách mají bombardéry velmi malé využití v bitvách a často se stávají oběťmi jiných letadel. Kromě toho se často vyskytují situace, kdy jeden tým má na své straně pouze 4 takové „zbytečné“ hráče, zatímco nepřátelský tým má tým plný bojovníků, a jak víme, letecké souboje se často spoléhají na toho, kdo má na jedné straně více kvalitních letadel.
Vyacheslav Bulannikov: Chápeme, že tento problém existuje, ale zatím nemáme dokonalé řešení. Nemá smysl dělit hráče na klasické a letecké bitvy. Není dost hráčů, kteří používají bombardéry na různých úrovních, takže čekací doba ve frontě, v hypotetickém samostatném režimu, by byla příliš dlouhá. Navíc je tento režim opravdu PvE, protože letecké bitvy s jinými bombardéry by byly teoreticky možné, ale ve skutečnosti by to nebylo to, co bychom chtěli. Více se zajímáme o PvP bitvy v naší hře,

Do vzdušných bitev jsme mezitím přidali nové cíle pro bombardéry v Enduring Confrontation. Vysoká tonáž těchto leteckých bomb se někdy u smíšených bitev ukazuje jako velmi účinná. Tím, že jim dají šanci, mohou doslova decimovat pozemní síly.

L: Kdy dostanou bombardéry skutečné cíle k ničení, např. Továrny atd., Nejen kruhy?
Vyacheslav Bulannikov: Do Trvalé konfrontace již byly přidány reálnější a složitější cíle. Například letiště mají čtyři různé zóny. Každý z nich musí být zničen samostatně, což omezuje některé bojové schopnosti soupeřového týmu.

L: Bude možné hru diverzifikovat ve stávajících režimech? Například pokud převzmeme zónu a ponecháme ji po dobu 5 minut, dostaneme podporu ve formě botů (např. Útok stormtroopers na tanky atd.)
Vyacheslav Bulannikov: Zkusili jsme to v klasických náhodných bitvách. Například jsme vydali náhodné mini úkoly, jako například „převzetí kontrolního bodu“ nebo „zničení některých útočných tanků řízených AI“. Nakonec tyto úkoly způsobily určitý zmatek a snížily výraznost bojové situace, aniž by poskytly opravdu zajímavé nové zkušenosti. Takže jsme tuto myšlenku opustili. Ve skutečnosti již existující krátké a intenzivní hraní her generuje dostatek zajímavých výzev a jedinečných bojových situací.

L: Budeme moci ukládat záznamy ze serverů pro vlastní bitvy? Alespoň pro zakladatele relace.
Vyacheslav Bulannikov: Neskladujeme záznamy z vlastních bitev z několika důvodů. Nejprve by některé vlastní mise zabíraly příliš mnoho místa (např. 64 hráčů bojovalo několik hodin). Za druhé, o této funkci moc nevíme.

L: Budou letecké / tankové / námořní bitvy kombinovány na jedné mapě?
Vyacheslav Bulannikov: V obvyklých herních režimech je to nepravděpodobné. Toto však lze provést v některých zvláštních událostech nebo asymetrických herních režimech, jako je například režim světové války.

L: Připravuje vývoj nový grafický engine? Stávající funguje skvěle na starších počítačích, ale grafika postupně stárne.
Vyacheslav Bulannikov: Neustále pracujeme na vylepšení vzhledu hry. Nejnovější aktualizace například poskytla podporu HDR, nový globální světelný systém a také novou simulaci výbuchových jisker, zásahů po kulkách a požárů. Samozřejmě se zde nezastavíme a plánujeme vylepšovat grafiku sem a tam s každou významnou aktualizací War Thunder. 

Zdroj: Rykoszet.info

WT: Vyacheslav Bulannikov „vedoucí herní návrhář“ odpovídá na vaše otázky!
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlas/ů