WT: Operace loděnice a její nádherné dítě VT1-2

3

V zásadě se Německo, které mělo podvozek ze zrušeného americko-německého projektu MBT / KPZ, známé svým nadšením používat všechny druhy platforem, rozhodlo vytvořit zajímavý stíhač tanků.

Tento stroj bude mít dvě děla o ráži 105 mm, bude čelit hlavně sovětským útočníkům během třetí světové války a bude rychlý. Byly vytvořeny kombinace prací a Kampfpanzer 3, přejmenovaný na VT-Panzer. Projekt byl původně podporován Brity. Nicméně se stáhli. Více se zajímali o tank s pracovní věží a ne o neobvyklý projekt typu stíhače tanků, kterým byl tank VT. Původní verze byla vyzbrojena dvěma 105 mm závitovými děly. Jiný prototyp VT-1-2, který byl vyroben krátce poté, byl modernizován tak, aby mohl nést 120mm výzbroj.

Třetím vylepšením byla modernizace motoru. Modely VT měly poskytovat výhodu nejen díky palebné síle a přesnosti, ale také díky použití motoru a podvozku. Prototypy používaly silnou čelní zbroj pro ochranu a využívaly techniku Wedelkurs, což znamená, že tank se klikatě vyhýbal přímému zásahu. Kromě toho zde byly objeveny během testování některé nevýhody. Po příchodu Leoparda 2 bylo od tohoto projektu upuštěno. Kromě VT 1-1 a 1-2 existoval i třetí projekt s názvem GVT. Nikdy nebyl vyzbrojen ani nevstoupil do výroby. Místo toho byl vybaven pouze laserovými požárními simulátory pro další testování, ale od konstrukce tohoto stroje bylo odstoupeno, stejně jako předchozí verze.

Stroj bude umístěn na VI tieru, bude to vozidlo, které bude mobilní a bude se hrát podobně, jako tomu bylo u IS-7. Zpočátku bude používat střely HEAT-FS, po objevení jednotlivých modifikací, APDS-FS s maximálním průnikem 410 mm. Hráčům je velice známé dělo Rheinmetall L44 120 mm z vozidla, jako je prémiový Leoś L / 44. Agilní, rychlý, a se slušným zrychlením až na 70 km / h. Má vertikální stabilizaci ve dvou rovinách plus nabíjecí zařízení pro levé dělo, takže střelba nebude synchronizována.

WT: Operace loděnice a její nádherné dítě VT1-2
Ohodnoťte tento článek!
4.11 (82.22%) 9 hlas/ů

3 KOMENTÁŘŮ

  1. Ten Google překlad do píči?
    Jaké hladké zbraně?
    To sem raději hoďte anglicky lol

    • Hm, nahrála se tam spatna verze jak mi padl internet, trochu jsem to opravil

  2. Tato verze splnila požadavky sovětských tanků v boji.
    Tahle věta nějak nedává ve článku smysl…. však je to německý projekt

Comments are closed.