[War Thunder] ZTZ96A

0

ZTZ96A je další vývoj čínského bojového tanku ZTZ96, který se poprvé objevil na veřejnosti na konci roku 2000. ZTZ96A, jako jeden z mnoha zajímavých nových doplňků v aktualizaci 1.97, nabídne čínským velitelům tanků ve hře War Thunder vyspělejší verzi svého současného nejvyššího tanku!

Výhody

  • Zesílené brnění
  • Lepší mobilita
  • Termografie

Nevýhody

  • Větší hmotnost
  • Slabá deprese
  • Pomalá rychlost vzad

Historie:

Vývoj ZTZ96A začal na počátku roku 2000, kdy vyšlo najevo, že zavedení ZTZ99 MBT bude zpožděno kvůli problémům s vývojem. Čínští inženýři proto vyvinuli vylepšenou verzi stávající ZTZ96, aby čelili hrozbě nejmodernějších bojových vozidel jiných zemí, jako jsou USA, Rusko, Japonsko, Korea a Indie.

V rámci vývojových prací byly postaveny dva různé prototypy, z nichž jeden byl vybrán a nakonec uveden do výroby jako ZTZ96A. V případě ZTZ96A se čínští inženýři zabývali dvěma největšími nevýhodami původního ZTZ96A, mobilitou a pancéřováním, a řešili instalaci dalších reaktivních pancéřových částí na přední část věže a trupu a také namontováním výkonnějšího motoru.

ZTZ96A byl poprvé zveřejněn v roce 2006 a sloužil jako základ pro vývoj pokročilejších verzí vozidla. ZTZ96A je stále v provozu a je v současnosti nejpoužívanějším hlavním bojovým tankem v provozu v čínské armádě.

Ve hře War Thunder bude ZTZ96A novým vrcholem MBT ve věku VI čínského stromu vozidel. Stroj vstoupí do hry jako součást připravované aktualizace 1.97. Pro splnění některých nedostatků známých od svého předchůdce ZTZ96, který se ve hře objevil v jedné z předchozích aktualizací, nabídne verze A svým velitelům zvýšenou ochranu pancíře a lepší mobilitu díky přítomnosti dalšího reaktivního balíčku brnění a výkonnějšího motoru!

Nejvýraznějším vizuálním rozdílem od obvyklých ZTZ96A je přítomnost nových bloků brnění na přední části vozidla a na bocích věže. Stejně jako u všech typů reaktivního brnění, i toto přídavné brnění poskytne vozidlu mnohem lepší ochranu před chemickými střelami, zatímco pouze mírně se zvyšuje ochrana proti kinetickým střelám.

Další vylepšení, které není pouhým okem vidět, je vybavení nového ZTZ96A s vylepšeným motorem o výkonu 800 HP. Ve srovnání s obvyklým motorem ZTZ96 s motorem o výkonu 730 HP se ZTZ96A může pochlubit lepším poměrem výkonu a hmotnosti 18,7 HP / t, což se projeví v lepší celkové mobilitě a mírném zvýšení maximální rychlosti a dosahuje rychlosti 59 km / h.

Pokud jde o další atributy ZTZ96A, zejména o palebnou sílu, tankisté by zde neměli očekávat významné změny. ZTZ96A je stále vyzbrojen stejným kulometem 125mm jako jeho bezprostřední předchůdce a má přístup ke stejné sadě munice. Jedním z rozdílů, které jej odlišují od běžných ZTZ96A, je však přítomnost termovize, která v předchozí verzi chyběla. Díky tomu bude detekce cílů výrazně usnadněna, zejména v noci a za špatných povětrnostních podmínek.

ZTZ96A se již blíží k vrcholu čínského stromu pozemních sil ve hře War Thunder a dorazí tam s premiérou připravované aktualizace 1.97 „Viking Fury!“.

Ohodnoťte tento článek!