Type 90: Lightweight přichází do WT

2

Type 90 je japonským bitevním tankem 3. generace, který byl vyvinut koncem 80. let jako náhrada za zastaralý Type 61 a Type 74. Type 90 se objeví ve hře v aktualizaci 1.79.

Vývoj tanku Type 90 začal téměř okamžitě po uvedení Typa 74 do služby, kdy už japonské nejvyšší velení hledalo jeho náhradu. Stěžejním bodem nového tanku měla být schopnost postavit se a porazit nový sovětský bitevní tank T-72. S tím začali japonští inženýři pracovat na prototypu, který byl dokončen v roce 1980. Byly postaveny dva prototypy, které byly v letech 1980-1986 testovány a upravovány.

image
image

Ve hře najdou hráči typ 90 na 6. úrovni v japonském tech. stromu. Ve srovnání se svým předchůdcem je v mnoha ohledech mnohem modernější a dovolí japonským tankistům užít si top-tier bitvy na maximum.

image

Typ 90 byl navržen pro boj s těmi nejpokročilejšími tanky své doby, což znamená, že musí být dobrý nejen ve zničení cílů, ale i v odrážení nepřátelských střel. Pancéřování tanku zepředu je vlastně kombinací pancíře podvozku i věže. Je ale nutné zmínit, že speciální pancéřové bloky, chránící bojový prostor posádky je dost omezený, takže je nutné být neustále čelem k nepříteli. Boční pancíře neodrazí prakticky žádné střely.

image
image

 

 

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘŮ

Comments are closed.