Gaijin zavřel vrátka nejslavnějšímu Youtube kanálu?

10
http://saroshchinoy.blogspot.cz/

Gaijin (vývojář hry War Thunder) zablokoval nejslavnější Youtube fanouškovský kanál s War Thunder tématikou (jmenoval se „alconafter“ a měl přes 900 videí a 140 000 odběratelů).

Vlastník kanálu Kirill Federov prozradil, že Gaijin tohoto docílil po několika stížnostech na jeho videa. Konflikt mezi ním a Gaijinem začal už dávno předem, a to, když jeden z jeho kolegů organizoval protest s názvem „flashmob“. Tento protest měl být proti „pay to win“ praktikám Gaijina v roce 2013. Toto vyústilo v odstranění jeho novinářského účtu a ke konci komunikace.

gaijin_logo_black
https://cs.wikipedia.org/wiki/Gaijin_Entertainment

Tento protest také způsobil ban za každé zmínění Youtube kanálu na fórum. Youtuber spekuluje o skutečných důvodech:

„Žádná firma, která vytváří hry, mi nikdy nic nezaplatila. Ale poslední rok jsem začal dělat videa z her World of Tanks a Armored Warfare. V tomto momentě jsem byl nejlepší blogger Armored Warfare (50 000 až 150 000 zhlédnutí za video). Samozřejmě mi dali i novinářský účty, pomáhali mi a diskutovali se mnou. Nedávno jsem se dozvěděl, že historický konzultant byl vyhozen z War Thunderu. Rozhodl jsem se, že budu streamovat WT s ním, protože lidem, kteří mě sledují, by mohlo přijít zajímavé to, co on řekne.”

Youtuber doufá, že brzy dostane zpět přístup ke svému kanálu.

Lord_of_lemra_CZ: Tohle mluví za vše, Gaijin se akorát snaží cenzurovat všechny negativní ohlasy, které by mohly WT zničit. 

Gaijin zavřel vrátka nejslavnějšímu Youtube kanálu?
Ohodnoťte tento článek!
4.27 (85.45%) 11 hlas/ů

10 KOMENTÁŘŮ

 1. tohle je podle me zcela normalni ze si Gaijin i WG chrani sve zajmy nevim co nechapete 😀 ….. dela to kazda firma se zdravym rozumem.

  je ale na vas jestli na to zapomenete nebo ne az zas budete neco kupovat v premiovem obchode to je zas jen a jen na vas 😀 …

  pokud jim business pokvete budou na vas kaslat a takhle se chovat. firma ktera si uvedomi ze ty penizky nemusi mit pokud nevyresi problemy ty problemy odstrani …. jinou dojnou kravu nemaji takze budou muset …. teda pokud tam zase nekdo neco nekoupi ze jo 😀

 2. ode me ma WG ban na nakup v eshopu uz nejaky ten patek dokud nevznikne EU3, neprestanou prodavat OP premiaky (nezda se mi fer ze majitel IS6 se ted uz na tank muze tak akorat divat v garazi protoze i s goldem neprobije radu novych HT), a dokud nezlepsi ekonomiku hry …. (nezda se mi OK s premiovym uctem v WoWs s 9tier lodi zvitezit, dat dva killy, nastrilet vic nez vlastni HP a byt 26000 v zaporu po bitve :D) … a rada dalsich veci …

  • Nevim jak IS 6, ale např 112 kterou mam dlouho take silne trpi proti nýnějším premiakum.. O cene munice ani nemluvim..

 3. Tady si někdo nedohledává informace, že ano a nebo se snaží mermomocí očernit Gaijin/->War Thunder. 😉
  Protože kauza alconafter je cca 1 rok stará a dopadla takto:
  CEO Gaijinu vyhodil danou osobu která byla za smazání videa zodpovědná a veřejně se omluvil viz:
  https://www.reddit.com/r/Warthunder/comments/3ece63/after_8_years_pavel_kulikov_was_fired_after/
  pro ty co nechtějí číst odkaz
  Tak ano kanál alconafter byl smazán ale byl obnoven a CEO se omluvil za neautorizovanou akci jednoho zaměstnance který byl vyhozen. Kanál alconafter:
  https://www.youtube.com/user/alconafter/videos

  A toto býval tak seriózní portál. 🙁

  • A toto býval tak seriózní portál…
   Za Carramby? Tak, určitě…! 😀

   • No tak aspoň si autoři necucal z prstu LŽIVÉ články. A toto je LŽIVÝ článek který kompletně překrucuje informace. Je zajímavé, že se tu tento článek objevil po aféře s Fochem. A koronu tomu přidává komentář autora. 😉

   • Možná by redakce měla více kontrolovat co se na webu objevuje. A autoři nepapouškovat jiné stránky/články (které jsou navíc z roku 2015) 😉

 4. Musíme si uvědomit odkud je Gaijin, je z matičky rus:
  1. ve hře se vyskytují cheateři ale Gaihnis otom nechtěj slišet a tak vám daj ban zato že nahlásíte takového ráče co má cheaty
  2. cenzurujou každej negativní článek na forech a cíleně se snaží banovat jakejkoliv pokus o pošpinění jejich” dokonalé hry”
  3. ze hry odešlo spousta hráčů kvůli naprosté nefunkčnosti munice “krom té ruské že ” pač od amíků po brity munice nefunguje, příklad: tank dejme americký M103 zasáhne tank T54 do munice a tank by měl explodovat že, ale hra řekne že munice neexploduje a namísto toho vás tenhle tank dá na 1 ránu.

  • 1) LEŽ – nebo to dokaž 😀
   2) LEŽ – nebo to dokaž 😀
   3) O tomto se dá spekulovat ale jako někdo kdo hraje jen za US nebo UK to mohu jen vyvrátit.
   Mohu se zeptat jak se ve hře jmenuješ? Abych mohl vidět na kolika hrách s M103 svůj názor zakládáte.

  • Kalin: Říct, že funguje jen ruská munice může jen ignorant, co nerozumí mechanice munice. Když se ti nelíbí, jak ta munice funguje, tak řekni,i že se ti nelíbí jak funguje, na to máš plné právo. Ale nemel tady blbiny o tom, že ta munice nefunguje, funguje přesně tak, jak Gaijin řekl že fungovat bude, když se s tím nedokážeš smířit, tak radši sklapni nebo budeš za debila.

Comments are closed.