Otázky a odpovědi vývojářů (díl 8.)

1

Vývojáři odpovídají na zajímavé otázky herní komunity.

Změníte způsob, jakým fungují vícehlavňové zbraně? Například dvojče ráže 30 mm u vozidla Terminator?

 • V současné době je pro nás nejdůležitější opravit kritické chyby, pak se budeme zabývat i tímto mechanismem. Například plánujeme řešit situaci, kdy rakety odpalované z vícenásobného odpalovacího zařízení, někdy narazí na různé překážky. Je to způsobené uspořádáním tohoto odpalovacího zařízení. Samozřejmě jsou v plánu i změny týkající se vícehlavňových zbraňových systémů.

Vrátí se dělostřelectvo do PvP?

 • Určitě chceme s touto třídou i nadále experimentovat tak, aby se stala již dříve oznámenou podpůrnou jednotkou. Jedná se však o dlouhodobý plán, musíme provést ještě hodně testů a nashromáždit názory a reakce hráčské komunity, než se rozhodneme tuto třídu vrátit zpět do regulérního PvP.

Umožníte v PvP volbu dalšího obtížnostního stupně, například „Insane“?

 • Ano, plánujeme do režimu PvE přidat těžší obtížnost. Po aktualizaci 0.19 se stal PvE režim trochu těžší, což vyplývá nejen ze statistik, ale i ze zpětné vazby. Chtěli bychom, aby se obtížnost Insane více odlišovala od stávajících stupňů. Nechceme to provádět pouze vylepšením botů a jejich častějším nasazováním, ale například tím, že hráči budou bojovat proti nekonečným vlnám silných nepřátel nebo přidáním některých vychytávek z režimu GLOPS, například bunkry, nálety apod. O našich plánech Vám řekneme více později.

Jste spokojeni s cenou munice?

 • V aktualizaci 0.20 bude cena munice snížena. Našim cílem je dosáhnout stejné úrovně příjmů, tedy pokud zahrajete dobře, jako v aktualizaci 0.18. Vlivem těchto změn by hlavně špatní a AFK hráči měli skutečně pocítit pokles svých příjmů za bitvu (tyto příjmy ale nikdy nespadnou do záporných čísel – nezohledňuje se spotřební materiál, pouze munice).

Co třída AFV, dočká se nějakého vylepšení?

 • Ano, budeme pracovat na změnách u automatických kanónů a na zvýšení průzkumné role této třídy vozidel.

Zavedete nějaké změny ohledně systému detekce protivníka?

 • Prvním krokem bude úprava chování křovin (stromy nebo křoviny bez listí nebudou poskytovat bonus k maskování a velikost tohoto bonusu bude záviset na typu zeleně), detekce vozidel v PvE a další opravy chyb.

Zavedete do hry funkci nočního vidění?

 • Tuto funkci zvažujeme přidat do nočních misí, ale je to součást našich dlouhodobých plánů. Je velmi pravděpodobné, že se poprvé objeví v PvE.

Přidáte do hry i třídu samohybných minometů?

 • To záleží na tom, co provedeme s dělostřelectvem.

Proč jste změnili mechanismus výbuchu munice? Co se stalo s tím starým?

 • Nový systém lépe reprezentuje současný stav u moderních vozidel, která mají munici oddělenou od prostoru posádky, a ta je vyrobena z bezpečnější náplně. Starý systém však plánujeme vrátit vozidlům nižších tříd, které neměly prostředky, které by zabránily těmto katastrofickým výbuchům.

Zvýšíte přesnost a pancéřování u vozidel deváté a desáté úrovně?

 • Přesnost se zvýší, ale jen u některých vozidel. Plány ohledně pancéřování máme, ale rozhodně se nechceme vracet ke starému modelu. Některá vozidla budou lépe pancéřovaná než nyní a některá méně. Nejdůležitější bude hodnota průbojnosti vypálené munice – vyšší průbojnost zajistí hráčům probití místa, které se slabším projektilem probít nešlo.

Zlepšíte systém automatických postihů? Hráči jsou postihováni i za náhodnou střelbu do spojence, který jim omylem zkříží cestu. Je to celkem nespravedlivé.

 • Chceme zavést určitá vylepšení, aby systém lépe vyhodnotil, zda byl zásah úmyslný či nikoliv.

Můžeme očekávat návrat některých aktivních schopností (u LT – dočasné zrychlení), které existovaly před Balancem 2.0?

 • Lehké tanky takové zrychlení nepotřebují. Jsou rychlé, pohyblivé a dosahují velké přesnosti střelby za pohybu. Pokud jde o stíhače, tak ty v současné době řešíme.

Abrams nikdy neměl zásobník, proč ho má ve hře?

 • Existoval návrh vybavit tank Abrams automatickým nabíjecím mechanismem zvaným Fastdraw. Tento mechanismus se skládal ze dvou oddělených bubnů s municí a celý systém byl elektricky napájený. Nějaké změny v plánu máme, například dáme hráči možnost volby mezi 120mm dělem s vysokým poškozením za minutu, verze se zásobníkem, a 140mm dělo bez zásobníku.

Po aktualizaci 0.20 stabilita herního klienta klesla. Proč to tak je?

 • Stabilita herního klienta se od aplikace aktualizace 0.20 výrazně zlepšila (RU server). Ale jako vždy je jakákoliv zpětná vazba v sekci hlášení chyb vítaná.

Proč mají všechny tanky prakticky stejné pancéřování?

 • Nemají – tankové pancéřování reaguje naprosto odlišně na různé typy munice napříč všemi vozidly, a to jak hodnotami, tak statistikami (množství zásahů, které proniknou na stejné úrovni vozidel, se mohou výrazně lišit – od 25 % do 65 %). Co se týče zásahů do míst mezi věží a korbou vozidla nebo do spodního plátu, tak to mají obecně všechna vozidla (stejné slabiny naleznete i v armádních trenažérech nebo ultra-realistických počítačových hrách). Abychom však učinili hratelnost rozmanitější, plánujeme jisté změny v porovnání s realitou.

Kdy zlepšíte herní fyziku tak, že budeme moct obrátit vozidlo na střechu?

 • Na fyzice stále pracujeme. Určitě chceme upravit chování kolových vozidel. Pokud jde o možnost převrácení vozidla, tuto funkci herní engine umožňuje, ale my jsme jí vypnuli, aby byla hra pohodlnější. Je možné, že se k tomuto tématu ještě vrátíme.

Kdy můžeme očekávat další vozidla desáté úrovně?

 • S novými liniemi vozidel.

Zmenšíte bitevním tankům dohled?

 • Ne, nechceme se vrátit do období, ve kterém byla tato třída vozidel úplně slepá. Můžeme si hrát s parametry maskování u vozidel, která to potřebují, ale nechceme mít ve hře záměrně slepou třídu.

Před Balancem 2.0 hra přitahovala hráče, kteří měli rádi „pixel hunting“. Ten byl nyní odstraněn – co chcete udělat nyní, abyste nalákali nové hráče?

 • To určitě ne. „Pixel Hunting“ nebyl důvodem, proč hráči hráli Armored Warfare. Chceme vytvořit zajímavou, taktickou hru nabízející variabilní hratelnost – k tomuto cíli budeme směřovat a podle toho přidávat nový obsah (mapy, vozidla atd.)

Maté nějaké informace nebo plány ohledně režimu Klanových válek?

 • Na podobném režimu pracujeme, ale po aktualizaci 0.19 máme mnoho jiných, důležitějších věcí, kterými se musíme zabývat (oprava chyb a ladění). Tento režim určitě bude, ale nejdříve musíme opravit všechny chyby.

Jaký je důvod k omezení na pouze tři typy vezené munice?

 • Plánujeme počet slotů zvýšit na čtyři. To je přijatelný kompromis – je pouze malé množství vozidel, která mají možnost využívat pět typů munice, a my nechceme, aby byl pátý slot většinu času prázdný.

Kdy přidáte do hry více tanků řady Merkava a třeba jihoamerické tanky?

 • Merkavy jsou plánovány jako součást izraelské linie. Tato linie je již ve vývoji a může se ve hře objevit na konci tohoto roku. Jihoamerické tanky zatím v plánu nemáme.

Proč mají v PvE LT boti tak vysokou přesnost?

 • AI protivníci jsou navrženi tak, že nestřílejí s plným doměřením, ale tzv. od boku – kdyby skutečně doměřovali, byl by souboj s nimi velmi těžký a otravný, což by vedlo k obviňování z podvádění. Lehké tanky jsou obecně vozidly s největší přesností za pohybu, což znamená, že budou přesné i ve střelbě od boku. To je však vyváženo tím, že proti bitevním tankům je mnohem jednodušší je prostřelit.

Kdy se dočkáme bitevního tanku Oplot?

 • Tank Oplot bude součástí rozšiřující linie vozidel T-80, proto se ho možná dočkáme už tento rok.

Bude možné získat z odměnových beden i speciální kamufláže? A co historické kamufláže?

 • Ano, chceme do hry přidat další typy kamufláží. Zároveň chceme umožnit jejich získání pomocí beden. To všechno bude součástí přepracovaného systému odměňování.

Dočkáme se i maskovacích sítí?

 • Tato funkce je velmi složitá – v zásadě bychom museli přepracovat všechna vozidla, abychom to umožnili. Technicky je možné síť umístit na vozidlo, které jí bude mít už od základu (odměnové tanky), ale pokud jde o možnost jejího umístění na všechna vozidla, máme nyní mnohem důležitější věci na práci – zlepšit stávající kvalitu modelů a představit nové stroje.

Čím je středoevropská linie AFV/TD tak jedinečná?

 • Tomu se budeme věnovat v samostatném článku. Chystáme se představit samonaváděcí raketový systém Spike, který tato větev používá tak, aby zohledňoval jeho skutečné bojové schopnosti.

Chystáte se změnit systém poškození s ohledem na zvolenou munici? Současná podoba moc nefunguje.

 • Opět se tomuto tématu budeme věnovat v samostatném článku.

Zlevníte Retrofity?

 • Vylepšení ekonomiky hry jsme už oznámili. V blízké budoucnosti neplánujeme žádné radikální snížení cen Retrofitů, ale můžeme se mrknout na statistiky.

Proběhne změna režimu PvE tak, aby hráč musel splnit tři mise po sobě, jako tomu bylo ve verzi, která byla součástí předběžného přístupu (Early Access)?

 • Myslíme si, že by to mohlo být součástí vyšších obtížnosti PvE.

Změníte uživatelské prostředí, představené ve verzi 0.20 na něco známějšího a pohodlnějšího?

 • To je dobrá otázka – ve skutečnosti jste si na ní už odpověděl. Existují dva typy potíží s garáží představené ve verzi 0.20, se kterými se hráči potýkají. Pro někoho jsou to změny, na které si rychle zvykne. Za druhé, některé prvky jsou stále nedokončené. Tyto části budeme řešit už brzy. Hlavní problém je v tom, že si hráči už příliš zvykli na staré rozhraní – to je zřejmé ze zpětné vazby. Jedním příkladem může být okno detailních informací o vozidle, i když tyto informace jsou už k nalezení na základní obrazovce. Momentálně se nacházíme v přechodové fázi, kdy si hráči musí na nové rozhraní zvyknout – víme, že to není snadné, ale tyto úpravy jsou nutné. Nové uživatelské prostředí je nejen přehlednější pro nové hráče, ale také vytváří základ pro budoucí vylepšení.

Budete snižovat ztrátu přesnosti automatických kanónů při střelbě dávkou?

 • U některých moderních systémů, ano.

Umožníte hráčům měnit zaměřovací kříže dle vlastní představy?

 • V blízké budoucnosti nechceme měnit uživatelské rozhraní v bojové části hry, ale je možné, že uvedeme nějaké rozšířené možnosti, jak si ho lépe přizpůsobit, a chceme podporovat uživatelsky vytvořené herní rozhraní (UI módy).

Můžeme se těšit na funkci „Armor Inspektora“?

 • Pracujeme na ní, ale momentálně nevíme, kdy bude hotová.

Autor: Ashadak, kterému tímto velké díky.

Otázky a odpovědi vývojářů (díl 8.)
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

1 KOMENTÁŘ

 1. Zajímavý je fakt, že ti programátoři mají s tou hrou jiné zkušenosti než hráči. Čím to asi bude? Asi počtem odehraných bitev…

Comments are closed.