25. 9. 2016 – Izrael

  44

  Q&A: Izrael – 1.část

  Q: Kdyby jste získali nějaké informace o drážkovaném kanónu 110mm, doporučil by jste jej nejenom pro Merkavu/M48, ale také pro Merkavu I?

  A: Britská 110mm byla plánovaná pro Magach 3 jako alternativa pro Merkavu. Nebyla nikdy zamýšlena pro Merkavu. A 110mm je určitě drážkované dělo, není to jeden z britských projektu hladkých děl, na kterých v té době Britové pracovali.

  Q: Co by jste řekl, jaké budou charakteristické rysy pro izraelská vozidla. Kdyby jste to měl odhadnout, jaký bude jejich herní styl?

  Q: Jak budou izraelské tanky pasovat do současného herního prostředí? Jaký herní styl bude efektivní pro izraelský strom?

  A: Předpokládám, že to bude něco mezi Brity a Američany. Nedovolím si přisoudit těmto tankům nějaký národní rys, hlavně po tom, co WG roztáhl lžící na boty (shoehorning) švédské tanky do něčeho jiného, než by měly být, a neměly by se podobat francouzským těžkým tankům.

  Q: Pokud prototyp Merkavy přijde do hry, nebude to jako FV215b se 105mm dělem, ale s mnohem silnějším předkem (při nějaké zázračné penetraci hrozí poškození motoru) a slabšími boky?

  A: Pancíř na některých místech (věž) bude výborný, ale celkově bude podprůměrný. S Merkavou bude nejlepší být v hull-downu, protože podvozek bude mít hodně představného pancíře, což bude ve hře skvělé proti HEAT munici.

  Q: Jaký potenciál má izraelský strom? Bude mít pouze těžké tanky, střední tanky nebo stíhače nebo více větví?

  Q: Jakou větev může Izrael postavit z prvního do desátého tieru?

  A: Je tady potenciál pro několik větví. Těžká větev zakončena Merkavou a střední zakončená Samovarem. Můžeme mít mini větve 9.-10.tier Sho’t Kal a Megach 3 110mm. Ale zase mají problém s větví artilerií. Se stíhači by naopak problém být neměl.

  Q: Víme o „Super Shermanovi“, který by mohl být někde na tierech 6. – 8., jak bude odlišný od francouzského Shermena?

  Q: Vždy jsem myslel, že M51 „Super Sherman“ je izraelské vozidlo. Proč jej WG dalo do francouzské větvě jako Revalorisé?

  Q: Byl postaven Francouzi a do Izraele prodán?

  A: S M4A1 Revalorisé to WG dost přehnal. Má špatný motor Cummins VT8-460, který používal pouze Izrael, místo historického Continental R-975 radiál. Abychom to trochu osvětlili, Revalorisé Francouzi používali pro testování izraelského M51. Šasi M4A1 použité pro testování bylo standartní a testovali na něm věž FL-10. WG to nějak hluboce nezkoumal a prostě to slepil dohromady. Ve skutečnosti projekt M51 začal v Izraeli až v roce 1961 a Francie byla požádána o pomoc, takže vozidlo by vůbec nemělo být ve francouzském stromě. A nyní k Vaší otázce. M-50 bude tier 7, pravděpodobně pálící APCR jako standartní munici a APDS jako prémiovou, takže se bude hrát podobně jako Panter. M-51 dostane vertikální odpružení podvozku a historický motor Cummins (první M-51 používal starý Continental), takže bude mít lepší skryté statistiky než premiák, protože ten by je měl mít horší než normální vozidlo (viz. Škorpion).

  Q: Mohly by s izraelským stromem přijít do hry nějaké inovativní technologie, podobně jako nastavitelné odpružení u švédských stíhačů?

  A: Nevím o ničem. I když Israel Tal, tvůrce Merkavy, litoval výběru odpružení pro Merkavu. Kdyby mohl něco změnit, vybral by pneumatické odpružení.

  Q: Co bude nejunikátnější vozidlo při uvedení izraelského stromu a jaké vozidlo bude pro hru nejzajímavější?

  Q: Jaké bude nejunikátnější izraelské vozidlo, které bude pasovat do časové linie WoT?

  A: Musím říct Merkava. Je to vozidlo skvělé pro hull-down, ale nesmí být chyceno na pláni. Má slabší pancíř, ale hodně představného pancíře na omezení HEATového spleše.

  Q: Jaký je časový plán jejich uvedení a jak ve srovnání s jinými národy (Itálie, Polsko) ?

  A: Nemám ponětí. Na to by měl odpovídat WG. Zatím ještě nezačali na izraelském stromě vůbec pracovat.

  Q: Existuje mnoho modifikací M4 Shermana pro zvýšení jeho efektivnosti jako je „Super Sherman“ a několik SPG přeměn. Jsou zde nějaké další modifikace, o kterých jsme ještě neslyšeli? Bude verze s věží FL-10, kterou zajal Egypt, vhodná pro prémiové vozidlo?

  Q: Neberouc v úvahu izraelsko-arabské spory, byly by pro tento strom jako prémiové tanky vhodné vozidla okolních arabských zemí, jako Egyptský T-34/100 nebo Sherman w/AMX-13?

  A: Izrael intenzivně spolupracoval na zbraňových systémech s Finskem, příkladem je společnost Soltam. Výsledkem bylo testování finského kanónu 122mm na šasi M4A3E8 jako artilerie. Tento kanón později vedl k finskému kanónu 155mm, který Izrael použil na Soltam M-68. Co se týká Shermena/FL-10, může být využit několika způsoby. Jako prémiák asi není moc vhodný, protože vzhledem ke složení posádky není dobrý na její trénink. Mohl by být použit jako stíhač 7.tieru v Arabské linii stíhačů (byl zakopán a tímto způsobem použit v roce 1956), nebo může být použit jako střední tank 7.tieru vedoucí do linie Tiran s tím, že 8.tier by byl egyptský T-34/100, který nebude použit v linii stíhačů, kdyby jako taková nebyla.

  Sdílejte
  Předchozí článekKonzole: Event – 100 let tanků
  Další článekPotrebuje KV-5 rebalans ?
  Excalibur.cz
  Excalibur.cz - herní magazín od hráčů pro hráče. Denní novinky ze světa online her. Vlastní recenze, oblíbená videa, gameplay, názory. To vše najdete na webu Excalibur.cz.

  44 KOMENTÁŘŮ

   • Vážená redakce, byla byste schopna se naučit česky? Po přečtení první informace je mi opravdu smutno jak je možné prznit náš jazyk. Pro začátek bych Vám doporučil zopakovat si časování slovesa být v kondicionálu.
    Q&A: Izrael – 1.část
    Q: Kdyby jste získali
    Co by jste řekl
    Správně je:
    Kdybyste získali
    Co byste řekl

   • Soucasniky FT17 asi ne. Mozna nejake improvizovane prostredky by mohly byt na nizkych tierech.

  1. Spíš bych bral nějaké informace o ceskoslovenskem stromů kdy a jak se ho chystají rozšířit s TD a SPG by problém nebyl tak fakt nwm kde to vázne :/

   • vyjádření tu bylo nedávno, údajně nejsou podklady/nemáme tanky.. což je blbost, spíš nemá WG zájem. Ve skutečnosti bychom měli problém zaplnit pouze HT (škoda III, Tatra III – které jsou spíš předválečné a předělaný tiger taky není vyloženě originál).

    • S tím Tigerem a jeho originalitou není žádný problém. Stačí se podívat na čínský strom – kopií a jasných fejků je tam víc než dost.

     • Podle mě do toho WG nepůjde, šponujou se s klonama.. a je pravda proč mít ve hře originál tiger, japonský tiger, český tiger. A místo vymyšleného stromu HT v našem stromu.. radši je oželím. Je ale škoda třeba těch TD.

  2. Mohl by být použit jako stíhač 7.tieru v Arabské linii stíhačů (byl zakopán a tímto způsobem použit v roce 1956) – Co že? Arabská linie? Co je to za blbost?

   • Pravdu díš, přecedo. Ve WoT chybí hodně „nádrží“ – já nejvíce postrádám hvězdné křižníky třídy Ptaah, které tvoří jádro IX. flotily Aštara Šerana.

  3. Dneska není Apríl, takže se zeptám. On někdo vážně uvažuje dát do WoT izraelský strom? Izrael vznikl v roce 1948, tedy de facto v době tieru 8 a víc ve WoT. Jejich tanky jsou de facto OP vůči stávajícím, protože kopírovali a vylepšovali co už bylo a nízké dobové tiery nemají. Herní základnu mají nula, takže izraelské tanky nedávají absolutně žádný smysl.

   • Q: Jaký je časový plán jejich uvedení (izraelský strom) a jak ve srovnání s jinými národy (Itálie, Polsko) ?
    A: Nemám ponětí. Na to by měl odpovídat WG. Zatím ještě nezačali na izraelském stromě vůbec pracovat.

    Aha, takže článek o hovně a já jim na to skočil. 🙁

   • Myslíš že nikdo nefandi Izraeli jakožto arabakobijcum? No a Merkava nebo raději něco polského?

  4. Nebyl tu náhodou před časem článek, kde WG na otázku Izraelských tanků dalo jednoznačně zápornou odpověď?
   Kdo pokládá otázky, kdo a za koho odpovídá? Jaký je zdroj článku?
   Nechcete semnou udělat rozhovor na téma Benešovského technologického stromu? Vim o něm vše.

   • Tak odpovědi asi dává ten historik WGčka, nicméně přidání je ny vývojářích

  5. Nedávno tu bylo, že Izrael nebude ve hře. Radši než tohle bych viděl Švýcarsko, Itálii, Švédy co teďka jsou v plánu a doplnit ČSR strom o HT a pak doplnit stávající linie Německa, Ruska, Británie a Francie o nový lajny. Tam bych ukončil přidávání vozidel definitivně a začal přemýšlet o novým enginu. Výhledově 3-4 roky…

   • „Nemám ponětí. Na to by měl odpovídat WG. Zatím ještě nezačali na izraelském stromě vůbec pracovat.“

   • Prosím tě jaké HT chceš dát čechům? Však jsme měli jen Tatra III Škodu III a predelavku tigra co z toho chceš složit?

    • dal bych tam PragaV3S Heavy …. takové 150mm dělo, pene něco kolem 390 s APCR v základu, nabíjení co 5sec, 60km maximálku, …. a jako vždy pancíř kolem 40mm

     🙂

      • Představný ? ne minimálně dvojity klingonsky pancíř a romulanské maskování 🙂

       Ten tank nesmí být spotnut blíže jak 5m a to jedině když vystřelí…..

   • Zapomněl jsi zakalkulovat jednu drobnost, a to že novy engine jim moc peněz WG nepřinese, zatím co nové tanky ano 🙂

   • Na druhou stranu, nedávno tu taky bylo, že maratony se neplánují a vida.

   • Další tanky pro Němce a Rusy? Jako rly? Boha, ty už maj tanků jak nasráno… radši novej stát než další ruskou mrdku do hry….

    • Nejake zajimave ruske medko by se hodilo. Pro zmenu muze mit treba 320 alfu a dobry pancir.

  6. Naco další tanky do hry?? Už ted jich tam je až příliš mnoho….ne děkuji nechci další. Stejně mě nebaví expit stockový tanky s bídnou posádkou.

  Comments are closed.