Klasické realtime strategie jsou v posledních letech velmi ohrožený druh. Na jejich místo se natlačily MOBA hry, ve kterých sice také klikáte na jednotky a posouváte je po mapě. S budováním základny, stavbou jednotek a posíláním je na nepřítele však mají jen pramálo společného. Jistě všichni znáte sérii Command & Conquer, která se na svět podívala v roce 1995. Tento pokračovatel klasiky Dune 2 se stala synonymem pro skvělou realtime strategii a v podstatě ustanovila základní stavební kameny celého žánru. Umístit základní budovu – rozjet těžbu – podniknout první nesmělé krůčky po mapě – převálcovat protivníka tanky. Dělali jsme to, v různých obměnách, snad v každé pořádné realtime strategii.

Jak na to

Možná, že také patříte mezi ty, kteří by si rádi tyto časy připomněli. Jenže nové hry v tomto žánru nevychází – co s tím? Díky velmi aktivní hráčské komunitě a vstřícnosti firmy Electronic Arts je to snadnější, než kdy dříve. První díl série byl totiž, společně s datadiskem, uvolněn zcela zdarma ke stažení. To by samo o sobě byl důvod k radosti, jenže, jak už jsme psali, hra vyšla v roce 1995, kdy ve světě stále frčel operační systém MS DOS, ti movitější měli Windows 95. Lze hru spustit pohodlně i v roce 2018? Naštěstí ano.

Díky nadšencům ze stránky CnCNet.org je možné si stáhnout instalační soubor jak singleplayerové kampaně, tak samostatného multiplayeru, který je nyní možné hrát pohodlně online. Hra je plně optimalizovaná pro Windows 7, Windows 8, Windows 10, Mac OS i Linux. Stačí stáhnout, nainstalovat a okamžitě můžete hrát.

Stahujte první díl série Command & Conquer zde.

A pokud si chcete sérii Command & Conquer připomenout nikoliv skrz samotné hraní, ale postačí vám pouze úvodní filmeček (který by vás možná na ono stažení mohl nalákat), můžete se mrknout zde.

Zavzpomínejte na sérii Command & Conquer a stahujte první díl zdarma!
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 8 hlas/ů