Videoherní kalendárium – co všechno se stalo ve světě her 19.1.

1

Vítejte u dalšího kalendária! Říkáte si, že je čas na nějaké opravdu známé jméno? Dnes tu máme rovnou dvě videoherní a pár hudebních. A převládají konzole od té firmy, která předevčírem představila lepenkové skládačky.

1987 – Začínáme opravdu ve velkém stylu. 19.1.1987 je totiž to datum, kdy se na pultech amerických obchodů objevila NES cartridge s nápisem The Legend of Zelda. I na západě tak začal příběh jedné z nejslavnějších sérií vůbec (japonští vlastníci Famicomu si tu slavnou znělku mohli broukat už od 21. února 1986). Dnes, o 31 let později, už dokonce i většina lidí ví, že Zelda není ten zelený panáček za kterého se hraje.

1996 – A u japonských her na konzole od Nintenda zůstaneme i nadále. Máme tu totiž Tekichuu Keiba Juku (“Sure Thing Racing Coach”) a Isozuri: Ritou Hen (“Rock Fishing: Island Edition”) na Super Famicom (SNES). Hra o dostizích, kde nemalou roli hraje sázení a graficky pěkně zpracovaný simulátor rybaření, byla to skvělá doba!

2000 Oddworld: Adventures 2. Mudokon jménem Abe je postavička známá asi všem, kdo na přelomu tisíciletí alespoň trochu zavadili o hry. Jeho původním domovem bylo PC a PlayStation, ale podíval se i na handheldy. Oddworld: Adventures 2 vyšlo na GameBoy Color a jedná se o trochu osekanou verzi Abe’s Exodus.

2005 – A na závěr tu je Karmaflow: The Rock Opera Videogame. Ano, rocková opera, na kterou je naroubovaná videohra. Nutno ale uznat, že hudební obsazení je parádní. Najdeme tu opravdu velká jména rockové a metalové scény. Například Simone Simmons (Epica), Dani Filth a Lindsay Schoolcraft(Cradle of Filth), Tony Kakko (Sonata Arctica), Ruud Jolie (Within Temptation), nebo Marc Hudson (Dragonforce). Koukněte se sami, tohle asi jen tak jinde neuvidíte.

 

Videoherní kalendárium – co všechno se stalo ve světě her 19.1.
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.