Videoherní kalendárium – co všechno se stalo ve světě her 16.1.

0

Vítejte u druhého dílu výletu do minulosti! Stejně jako včera aktivujeme naši vnitřní Saskii a podíváme se, jak moc plodné je datum 16.1. ve videoherní historii. Spoiler: moc se toho nestalo, je vidět, že slabší začátek roku je již dlouholetou tradicí.

2001Mario Tennis na GameBoy Color. Zrovna nedávno byl ohlášen nový díl dobrodružství kníratého chlapíka na tenisových kurtech, takže si zatím můžete čekání ukrátit u toho původního Mario tenisu, který vyšel v roce 2000 na N64 a o rok později se podíval i na GBC.

2002 – Guy Roux Manager 2002 na PS2. Svět byl před nastolením totální dominance Football Manageru poměrně bohatý na různé “simulátory” fotbalového trenéra. Občas tedy i poměrně obskurní. Tomuto propůjčil svoji tvář slavný francouz Guy Roux a pokud se vám zdá, že jste o té hře nikdy neslyšeli, možná vám napoví, že ji vydával Ubisoft a v UK je známá pod názvem Alex Ferguson’s Player Manager.

2003Resident Evil 2 vyšel na GameCube v USA. Že na konzolích od Nintenda jsou jen hry pro děti? Haha!

2004Gold Miner Joe. Zcela zásadní titul herní historie, který ovlivnil celou generaci PC hráčů. Ne, to jsem si vlastně s něčím spletl, tohle je nějaká hopsačka s horníkem, o které jsem nikdy neslyšel. Ale v UK ten den vyšla i GameBoy verze NfS: Underground a PS2 verze Road Rage 3!

2007 – Tady už je to trochu zajímavější, vychází totiž World of Warcraft: The Burning Crusade, první datadisk pro nejúspěšnější MMORPG ve známém vesmíru. Svědčí o tom i fakt, že se Burning Crusade stal nejprodávanější “hrou” roku. Hráči se nyní mohli dostat až na level 70 a zahrát si za dvě nové rasy – Blood elfy a Draenei. Pro ty z vás, kteří MMO moc neholdují tu máme také jednu věc – Phoenix Wright: Ace Attorney – Justice For All. Druhé dobrodružství anime právníka vyšlo původně na Nintendu DS, ale časem se ho dočkali hráči na všech možnných platformách, včeta PC a mobilních telefonů.

2008Savage 2: A Tortured Soul je zajímavý mix online akce a realtime strategie. Podobně jako první díl (Savage: The Battle for Newerth) byl ve své době poměrně dobře hodnocený, ale dnes je to spíš záležitost pro fajnšmekry.

2012 – Vzpomínáte na takovou tu dobu, kdy hrozně frčely hidden object hry? Tak přesně tehdy vyšlo také Sea Legends: Phantasmal Light. A zhruba v podobné době se na něj i zapomnělo.

 

Ohodnoťte tento článek!