Poslouchejte herní podcast Quest – Jak se hrají a archivují staré československé hry?

0

Minulý díl Questu, v němž jste mohli nalézt rozhovor s Danem Vávrou a recenzi hry Kingdom Come: Deliverance, vás evidentně zaujal. Proto budeme v upozorňování na nejnovější díly pokračovat. Ten aktuální se nese ve znamení retra. Nabízí hned dva rozhovory a jedno improvizované making of.

Pozvání k rozhovoru přijal Herní archeolog, který na svém blogu reportuje o všemožných (leckdy i nemožných) českých a slovenských hrách, které poctivě a svědomitě jednu po druhé dohrává. Jak moc náročné to je? A co ho pohání kupředu?

Druhým hostem byl Lubor Kopecký, který se v České republice zabývá archivováním počítačových her pro další generace. Rozhovor se ale stočil i na Luborovu předchozí štaci – vývojáře ve Sleep Teamu. Ten je zodpovědný jednak za hru Bulánci a také za sérii Polda, o níž jsme psali před pár dny. Lubor nabídl osobní pohled na první díl a vzniklo z toho improvizované making of!

Poslouchejte aktuální díl herního podcastu Quest, věnovaný starým počítačovým hrám, nebo si poslechněte některý z předchozích dílů!

Ohodnoťte tento článek!