Zatím jsme tady vždycky měli spíše humorné adventury. Mezi českou tvorbou se samozřejmě najde i řada těch vážnějších, ale na ty ještě ani tentokrát nedojde. S Vencou se vydáme do Lhoty, kde se naučíme, jak uspět u žen.  

Konkrétně se budeme bavit o jednom z prvních počinů studia Pterodon. Když se podíváte, co kromě adventur vytvořili, najdete tam také střílečku Vietcong, které se nejen v našich končinách dařilo více než dobře. Vraťme se ale trochu do minulosti. Jejich prvotinu si ale necháme na příště, tentokrát přichází na řadu Venca Záhyb a jeho lov.

7 dní a 7 nocí vyšlo na konci roku 1994 na počítače, ale původně to mělo být trochu jinak. Petr Vochozka, který zajišťoval vydání hry se svou společností Vochozka Trading, plánoval hru vydat o rok dříve na Amigu. Pterodon ale preferoval tehdy vzkvétající PC. Vývoj byl dokončen za pouhých 6 měsíců. Stejně jako Dračí historie má i 7 dní a 7 nocí svoje prvenství. Byla to vůbec první česká hra, která dokázala přehrávat hudbu a zvuky přes zvukové karty Sound Blaster.

286637-01-ceske-hry-krabice-1280x920

Česká vývojářská studia se nejednou inspirovala zahraniční tvorbou a Pterodon se 7 dní a 7 nocí na tom nebyl jinak. Častokrát jste se mohli setkat s tím, že tahle hra je takovou českou verzí adventurní série Leisure Suit Larry od Sierry.

Lhota, hříšná ves

To si vás takhle jednou najme milionář Jonathan Smith, abyste jeho 7 dcer uchránili od stále více a více naléhajících nápadníků. Proč do toho nejít? Vypadá to jako snadná záležitost. To by ale Venca poté nesměl zamířit do místní hospůdky, kde jako vždycky narazil na pravidelného štamgasta Frantu Kořena. Po pár pivech a několika prohozených větách dojde řeč na sázku a přesně tady začíná Vencova výprava za získáním všech sedmi dcer. Takový lubr, o který se s Frantou vsadil, totiž jen tak na zemi ležet nenajdete.

7-dni-a-7-noci-ss37-dni-a-7-noci-ss2

Na splnění sázky má Venca celý týden. Na každou z dcer ale musí jít jinak. Snad není jedna, u které by se nesetkal s problémem. S Hermínou je to složité především kvůli její sexuální orientaci, Filoména zase není úplně královnou krásy, a proto se do ní Vencovi vůbec nechce. Sázka je ale sázka, takže musí udělat všechno proto, aby uspěl u všech sedmi dívek.

S rozumem nejdřív pojdeš

Adventura je to dosti absurdní, což bylo potvrzené i v manuálu přiloženému ke hře. Píše se tam, že s normálním myšlením tady neuspějete, jen ty největší šílenosti vám přinesou ovoce. Tím pádem dochází k opravdu nesmyslným kombinacím předmětů, které ve výsledku končí zkoušením všeho na všechno.

To nejtěžší pro mnoho hráčů ale přišlo až po tom, co se nějakou z dívek podařilo dostat do postele. Pak totiž následovala minihra, kdy jste museli bleskurychle střídavě mačkat tlačítka myši, abyste slečnu také jak se patří uspokojili. Nejedna myš při této minihře padla za vlast. Petr Vochozka po nějaké době prozradil, že trik nebyl v tom tlačítka mačkat co nejrychleji, ale spíše udržovat správný rytmus.

45929_1070 7-dni-a-7-noci-ss4

7 dní a 7 nocí se řadí mezi ty nejvtipnější a nejlechtivější adventury, které se v Česku zrodily. Ono se také není čemu divit, podobných her moc nenajdete ani ve světě. Původně hra vyšla na disketách, na začátku tisíciletí byla vydavatelem uvolněná jako freeware. I dnes si ji tedy můžete zdarma stáhnout. Většinou ale narazíte na cracknuté verze, které jsou cenzurované a neobsahují ani výše popisovanou minihru. I originál se dá najít, například TADY. Při hraní budete muset použít některý z emulátorů a trošku si s ním pohrát, aby vám fungoval zvuk. Na internetu najdete spoustu návodů jak na to, takže kdo se chce vydat do Lhoty, bezpochyby to zvládne.

387390-6zenichua1navic-1024x768

Po téměř 10 letech se na scéně objevil Venca ještě jednou. Tentokrát v titulu 6 ženichů a jeden navíc od studia Enteron (psali jsme o ní zde). Vyšla rovnou jako freeware, takže ani v tomhle případě nebude s jejím sehnáním problém. Adventura je to celkově propracovanější, ale svým příběhem dost odpovídá svému předchůdci. Každá ze Smithových dcer má dítě a Venca za těchto okolností nemá jinou možnost, než každé z nich najít ženicha. Dokáže i tento nelehký úkol splnit? A co takhle kdybyste to zkusili zjistit sami? 6 ženichů a jeden navíc se dá hrát bez problému i dnes, takže vám nic nebrání si tento netradiční zážitek připomenout.

Legendární české adventury – 7 dní a 7 nocí
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

2 KOMENTÁŘŮ

Comments are closed.