Jaké jsou vaše 4 hry na které nejraději vzpomínáte?

13

Nostalgie je krásná věc. Většina z vás už za sebou má přece jen nějaký ten odžitý rok a tím pádem má nárok dojímat se u vzpomínek na skvělé tituly z minulosti. Právě teď na Twitteru pod hashtagem #GameStruck4 probíhá hromadné dojímání nad tituly, které vám z nějakého důvodu uvízly v paměti. Klidně to mohl být důvod hodně osobní a specifický, všechno se počítá.

Moje čtyřka (se špatným hashtagem) ze začátku tohoto tisíciletí vypadá takto. Kdo pozná všechny hry z obrázků, tak má bonusový bod navíc.

Další redaktor Excaliburu, Tomáš Urbánek, to pojal trochu osobněji.

A co takhle zabrousit do devadesátých let a vytáhnout z nich nějakou tu obskurní strategii? O Earth 2140 chystáme vzpomínkový článek.

Jaké by byly vaše čtyři hry, na něž nejraději vzpomínáte a máte k nim nějakou velmi konkrétní příhodu? Podělte se s námi v komentářích!

Jaké jsou vaše 4 hry na které nejraději vzpomínáte?
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

13 KOMENTÁŘŮ

 1. Dune 2, Ufo Enemy Unknown, Another world, ale nejhezčí vzpomínky mám na Liero, kdy jsme se s bratrem mačkali u jedné klávesnice, před monitorem svislý karton ať nevidí jeden druhého a válčili proti sobě s červy.

 2. Moje AoE2, Blitzkrieg, Il2 Sturmovik, Return to castle Wolfenstein 🙂

 3. No tak to je těžký…Jak mám sakra vybrat čtyři hry z těch mnoha, které mi prošli pazourama.Páni a kluci je mi jenom třicetpět let a můj první “comp” byl Didaktic gama a to mi bylo šest let.Od tý doby mám ksicht na monitoru a baví mně to.Časy, kdy hry jako Dizzy anebo Jet set Willy byly pro mne modlou jsou v nenávratnu.Střídali je hry na konzolích(té doby)jako Sonic, Golden Axe apod.A ten pocit poté, vlastnit PC, byl, ani to nejde popsat.Na disketách jsem nosil ze školy pirátské kopie her, třeba Heroes of might and magic, anebo Mortal kombat, a to bylo nervů když byla jedna disketa poškozena…Nosit kompa ke kamarádům jenom proto aby jsme si mohli zahrát po LAN-ku Warcraft bylo famózní(zeptejte se rodičů který dali tehdá za PC 40tis.).Co k tomu říct?Těch her je mnoho a ještě víc a je úžasný sledovat tu scénu toho vývoje.Vážně je to až k neuvěření co se za těch dvacet let mojí herní scény událo ve hrách.Budu rád když Vám všem budou hry dávat radost a za pár let si budem třeba povídat jaké to bylo kdysi a jaké to bude…Zdar pařmeni!

  • Naprosto souhlasím bohužel takových klenotů ve hrách co bejvavalo uz nikdy nebude.Golden Axe,Carmagedon,prvni Worms,Warcraft,StarCraft,prvni Snake u kteryho jsem zevlonil a zevlim dodnes ale na mobilu, Spellforce, Jack Jackrabit, gta atd. I dnes se najdou uzasne hry Serie Dark Souls ,God of War, The Last of Us atd

 4. Steel Panthera:WaW, Championship Manager 2001, UFO:Enemy Unknown, Heroes of Might&Magic

 5. setko hrane cca kol roku 1993 az 97, wolf3d, goblins, f15, f117a, baldurs gate, comander kyyn, abuse, another planet, c and c, doom, syndicate,
  Rott, realms of the chaoz, futbal 96, descent, dungeon master 1 a 2 a velo velo dalsieho.
  A najviac topovka hra, menovalo sa to a Vida a svliekalo da tam volaku babu.

Comments are closed.