Popularita PUBG i žánru Battle Royale nenechá spát nejednomu konkurenčnímu vývojářovi. Proto právě teď začíná vznikat ohromné kvantum napodobenin, snažících se peněžně vytěžit z tohoto žánru maximum. V tomto článku si povíme o těch v současnosti nejznámějších hrách z Battle Royale žánru.

H1Z1: King of the Kill

h1z1_king_of_the_kill___icon_by_blagoicons-da1zca1Dá se říci, že studio Daybreak je první, který režim Battle Royale oficiálně zakomponovalo do své hry (H1Z1) a dokonce vydalo jako standalone hru s názvem H1Z1: King of the Kill. V té době ještě ve studiu pracoval Brendan „Playerunknown“ Greene, který se po sléze vydal pracovat a řídit svůj vlastní projekt na bázi Battle Royale modifikace Army 2 i Army 3.

 

H1Z1 jako hra je velmi arkádová a to ani není divu, protože v té době byla mířená na hráče (v té době velmi populární) hry Counter Strike: Global Offensive. Bohužel od vydání PUBG, H1Z1 každým dnem pomalu ztrácí hráče a umírá. Je možné, že za několik let se na hru úplně zapomene a PUBG se bude udávat jako první Battle Royale hra.

Fortnite: Battle Royale

Battle_royale_logo

Studio Epic Games na rozdíl od všech konkurentů vsadilo na Free-to-Play taktiku, která se dá prozatím považovat za úspěšnou. Stejně jako u H1Z1 tu Battle Royale mód byl přidán až následně a s původní hrou účelově nemá žádnou spojitost. Avšak nutno podotknout, že vydání bylo zamýšleno jako jasná konkurence PUBG. Hra si našla mnoho svých příznivců pravděpodobně dobře zvládnutou propagací skrz komunitu různých známějších kanálů na YouTube i na Twitchi.

Hra je postavená na stejném enginu jako PUBG, přičemž Epic Games jsou vlastníkem tohoto enginu. Jedná se o klasickou arkádovou hru pro pobavení a nějakého pořádného e-sportu se zde pravděpodobně nedočkáme. V redakci jsme jí už jednou vyzkoušeli, naše dojmy si můžete přečíst zde.

Islands of Nyne: Battle Royale

C8Ck7bWUwAAwdbDVcelku nové studio Define Human Studios se do vytváření této hry vrhlo už v roce 2015, kdy po jednom roce museli z finančních důvodů zamířit na server Kickstarter, kde těsně vybrali požadovanou částku. Právě nyní při zakoupení předobjednávky máte možnost hru testovat. Smutné je, že beta testing vcelku zaspal dobu a dostat se teď na trh mezi tak rozjeté konkurenční tituly nebude určitě jednoduché.

Hra samotná nabízí slibnou grafiku, ale trpí velkým nedostatkem v podobě nezvládnuté optimalizace. Zbraně i jejich vybavení jsou stejné jako v PUBG, zajímavým prvkem ve hře je geniálně vytvořený inventář, který vám ukazuje všechny prvky tzv. real-time, což znamená, že si můžete přidat vybavení přímo na zbraň a ne na její ikonku.

Paladins: Battlegrounds

500px-PaladinsBattlegroundsLogoS touto hrou přichází na trh Hi-Rez Studios, jenž modifikuje svojí původní hru Paladins (přímá konkurence Overwatche) na větší mapu a přináší tak na trh s Battle Royale hrami zajímavý koncept hrdinů, které mají své vlastní unikátní schopnosti.

Jelikož hra ještě není vydaná, nevíme co přesně ve hře bude, ale z pre-alphy jsme mohli postřehnout pár věcí: ve skupině s vámi může být healer, pro přepravu na delší vzdálenost poslouží koně (použitím spellu si ho vyvoláte), pokud vás někdo knockne – stanete se slepicí.

Europa

201008_60094949Tentokrát tu máme napodobeninu od čínského studia Tencent. Samotná společnost se řadí mezi největší internetové společnosti světa, vyvíjí různé aplikace a webové stránky, které jsou v Číně velmi populární.

 

Hra samotná nabídne rozbitelnou část prostředí, noční osvětlení, unikátní vybavení, zajímavá vozidla a pravděpodobně pouze pohled z třetí osoby. Zatím nevíme jestli se hra bude provozovat i v Evropě nebo to bude jen čínská exkluzivita.

Stand out: Battle royale VR

thumbJako poslední tu máme specialitu na virtuální realitu (v této době Oculus Rift, HTC Vive a Windows mixed reality) od studia Raptor Lab. Jedná se o zcela přetvořené PUBG do VR.

 

Ve hře můžete dělat prakticky úplně všechno co v PUBG, až na vylepšování zbraní různými modifikacemi, ale to ve VR absolutně nevadí. Mít HTC Vive, tak na té hře ujíždím každý den.

Přehled největších konkurentů pro PUBG – některé můžete hrát zdarma!
Ohodnoťte tento článek!
3.44 (68.89%) 9 hlas/ů

2 KOMENTÁŘŮ

  1. musel sem ten nadpis cist aspon 3x aby mi to davalo aspon trochu smysl. co treba: PUBG celosvetove dominuje na hernim poli royal battle FPS. Presto ma zajimave konkurenty. Podivej te se jake. Pokud bych chtel kratky titulek: Konkurenti pro PUBG? Ano, tady jsou:… napr.

    • Máte úplnou pravdu, v administraci zůstal pracovní název článku a bohužel se dostal ven. Už je to opraveno, děkujeme.

Comments are closed.