Xbox One verze PUBG má čtyři miliony hráčů a stále se zlepšuje

0

On-line akce Playerunknown’s Battlegrounds zamířila na Xbox teprve v prosinci, početné publikum si však získala prakticky okamžitě. To aktuálně, měsíc a pár dní po vydání znamená již více než 4 miliony hráčů. Každý z nich navíc dostane 30 000 bodů jako poděkování.

Ačkoli se tedy hra stále ještě oficiálně nalézá ve verzi předběžného přístupu, tak si i přesto v krátké době dokázala zajistit publikum větší, než jaké mohou jiné tituly získat za celou svoji životnost. Ostatně jen během prvních 48 hodin dokázalo konzolové PUBG přilákat více než milion hráčů.

Ti ale záhy zjistili, že k dokonalosti této verzi stále ještě něco chybí, ale tým Bluehole a pravidelně přináší nové úpravy a opravy.

Upravené ovládání a nekonečný boj za stabilitu

Ty nemají pouze technický charakter, ale přinášejí i několik úprav týkajících se celkové optimalizace ovládání na gamepadu, které je mnohým hráčům stále trnem v oku. Nelíbilo se jim hlavně zaměřování skrz mířidla pomocí klepnutí na levý trigger, kdy jeho podržení znamenalo střelbu od boku. V jednom z updatů vývojáři přidali možnost výběru mezi dvěma schématy ovládání a v tom novém se práce s mířidly více blíží tomu, čemu jsme navyklí z ostatních stříleček. Střelba od boku se přesunula na levý LB.

Další častou výtkou bylo zařazení pistole mezi “velké” zbraně, takže při prohazování pušek musel hráč vždy přepínat i přes pistoli, což ve vypjatých situacích dokázalo občas významně zdržet a řada hráčů si zvykla pistoli po začátku hry úplně zahazovat. Nyní již nemusí, protože se přesunula mezi zbraně na blízko, takže se vybírá pomocí D-padu.Poslední patch přinesl i možnost automatického běhu, kdy se po dvojitém stisknutí levé páčky postava sama rozběhne a není nutné páčku stále držet, stačí jen zatáček a rozhlížet se.

Samozřejmě přibývají i opravy technických chyb, ale v tomto ohledu práce postupují poněkuj pomaleji, než by si řada hráčů přála. Do hry sice přistála možnost hrát celý zápas v režimu z pohledu první osoby, ale kvůli nestabilnímu frameratu a input lagu není tento mód tak oblíbený jako na počítačích. Pády hry do dashboardu jsou rovněž pro většinu hráčů, zejména na původním Xboxu, stále denním chlebem, nicméně byl alespoň opraven problém který způsoboval že po pádu hry a opětovném načtení nedostal hráč Battle points získané v daném zápase.

Celková nálada mezi Xbox komunitou je ale rozhodně lepší než po vydání. Fanoušci totiž vidí, že Bluehole přistupuje k celému problému zodpovědně a i když se ty největší potíže zatím vyřešit nepodařilo, pravidelné patche každý týden jsou vždy příjemným krokem vpřed a signálem, že se jednou třeba dočkáme.

 

 

Xbox One verze PUBG má čtyři miliony hráčů a stále se zlepšuje
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů