PUBG se nejspíše chystá i na mobilní platformy

0

O vstupu PUBG na čínský trh jsme Vás informovali v předchozím článku. Jak již správně předpokládáte, čínský distributor Tencent si přichystal pro fanoušky této oblíbené hry další zajímavé informace. Podle ní totiž vývojáři ze studia Bleuhole chystají pro čínské zákazníky žhavou novinku – port na mobilní platformy. Jedná se jistě o poměrně praktický a zajímavý krok. Zejména s ohledem na fakt, že na čínském trhu již nyní existuje několik mobilních klonů PUBG pro zařízení s operačním systémem Android.

Jako vejce vejci

Jedním z nejznámějších a nejvyužívanějších klonů PUBG pro mobilní platformy je bezpochyby Fortnite Battle Royale od společnosti Epic Game. Svému většímu “sourozenci” se v ledasčem podobá. Je tedy reálné, že tvůrci oficiální verze PUBG se budou některými uživatelsky oblíbenými prvky inspirovat. Popřípadě se budou snažit “dotáhnout” je k dokonalosti a praktičnosti s ohledem na hráče různých věkových kategorií.

Těžko říci, jak si port užijete na malé dotykové obrazovce, a to bez základního herního vybavení, které nám poskytuje běžný stolní počítač – zejména s absencí klávesnice a myši. Dle slov distributora se však hráči nemusejí obávat, jelikož by se tato mobilní verze měla věrně držet PC předlohy a zachovat si shodné základy hry i gameplay. Tescent bohužel zatím neuvedl, kdy bude mobilní verze PUBG dokončena. Dokonce ani zda se dočkají i hráči ze zbytku světa.

Zpřístupnit mobilní port hry hráčům z celého světa by byl patrně celkem logický a rozumný krok. PC verze má na kontě celosvětově již více jak 21 miliónů prodaných kopií v předběžném přístupu a chystá se vstoupit do plné verze. Zároveň se můžete těšit na 12. prosince, kdy se PUBG objeví dokonce na konzoli Xbox One.

PUBG se nejspíše chystá i na mobilní platformy
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů