PUBG má zatím v Číně zelenou, ale musí přistoupit na pár úprav

1

Tencent Holdings Ltd vyhrál souboj o práva na oficiální vydání PUBG v Číně a domluvil se s vládou na několika kompromisech. Ty bude muset do hry společně s autory implementovat

Před časem jsme se dozvěděli, že se čínská vláda začíná poměrně mračit na celosvětový úspěch PUBG. Ten obrovskou měrou zasahuje i obyvatele nejlidnatější země na planetě. Oficiálně tam však hra stále nevyšla a Číňané tak museli hrát na zahraničních serverech. A jak jistě víte, tam často dělali trochu neplechu. Proticheaterská služba BattlEye několikrát na Twitteru nepřímo potvrdila, že většina přistižených cheaterů ve hře pochází právě z Číny.

A dost!

Tomu by však teď konečně mohl být konec a Čína by měla dostat vlastní servery, na kterých poběží lehce upravená verze hry. Konkrétní změny zatím neznáme, ale podle tiskového vyjádření by měly vést k tomu, aby hra lépe odpovídala “socialistickým hodnotám a tradicím čínské kultury a morálky”. Těžko odhadovat, jestli se bude jednat o několik kosmetických změn například ve formulaci herních textů (PUBG dostane kompletní lokalizaci), nebo se dočkáme radikálnějších úprav. Třeba v podobě omezení solo režimu, aby se zdůraznila týmovost. Nebo by mohl na konci dostat chicken dinner každý, aby si hráči nezáviděli a poseděli u jednoho stolu v družném hovoru o budování socialismu. A třeba se dočkáme i specifikace, co vlastně to chicken dinner znamená. Tipuji M13 – Kuře tajemné chuti.

Zdá se vám to přehnané a nereálné? Pak vězte, že konkurentem Tencentu v souboji o práva na vydání hry byla společnost NetEase Inc. Ta by do hry přidala rudé prapory a hesla jako “Braň bezpečnost národa, braň světový mír!”.

PUBG má zatím v Číně zelenou, ale musí přistoupit na pár úprav
Ohodnoťte tento článek!
4.33 (86.67%) 3 hlas/ů

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.