PUBG 1.0 vychází, další novinky jsou v přípravě

1

Dlouhé čekání je u konce. V posledních dnech si velkou část pozornosti pro sebe strhával rozporuplný start PUBG na konzolích, ale dnes ráno se do záře reflektorů vrací opět PUBG na své původní platformě. Jedna dlouhá fáze early access vývoje končí a s dnešní patchem 1.0 se PUBG pokládá za oficiálně vydanou hru. Pojďme se podívat, co vše nám tento patch přináší.

Největší změnou je samozřejmě ostrý start nové mapy. Na Miramar už jsme se podívali v samostatném rozboru a nyní si na něm budeme moci konečně zahrát i mimo testovací servery. Druhou velkou novinkou je i přidání možnosti si nechat nahrát 3D opakované záběry a takzvaná killcam – možnost si zpětně přehrát svoji smrt z pohledu hráče který vás dostal. O obou prvcích se více rozepíšeme zítra.

Nová mapa s sebou přináší i exkluzivní zbraně a vozidla, která budou k nalezení právě jen na Miramaru. Jedná se o revolver R45, pušku Winchester 94 a upilovanou brokovnici. Na nové kusy se jistě podíváme i v našem zbraňovém koutku. Co se dopravních prostředků týče, vyzkoušíme si vozidla inspirovaná Fordem Rhino, Volkswagen Vanem a jako bonus vodní skútr.

Samozřejmě se ve hře objeví, na testovacích serverech již hojně využívaný, systém přelézání překážek (přeci jen, Miramar by měl být mnohem členitější) a dočkáme se i přepracovaných zvuků. Zajímavé je přidání zvuku padající bomby v červené zóně, takže do budoucna lépe rozeznáme kdy je ještě bezpečné pobíhat venku a kdy už je radno zalézt do nejbližší budovy. Novinkou je i lehce upravené rozdělení zásahových zón na postavě hráče. Krk nyní bude trochu víc chráněný.

Co dál?

Vydáním verze 1.0 však práce na hře nekončí. Vývojáři mají stále v rukávu spoustu vylepšení do budoucna. Poměrně zajímavým slibem je aktuálně chystaná možnost volby mapy i denní doby, která dorazí do dokončené PC verze hry v nejbližší době. Původní záměr omezit možnosti volby přitom prý dle vývojářů vzešel ze samotné myšlenky na hru o přežití – hráči si zkrátka měli umět poradit se vším. Nicméně z tohoto rozhodnutí nakonec přeci jen sejde.

V příspěvku na Steamu slibují tvůrci změny přinést co možná nejrychleji, ke konkrétnímu datu se však ještě nijak nezavazují. Jedním z důvodů pro změnu v přístupu je pak údajně navrch ještě fakt, že řada hráčů standardně opouští čerstvě odstartovaný zápas jen proto, že nechtějí hrát na té či oné mapě či za daného počasí. A to mimo jiné například i z toho důvodu, že každá mapa vyžaduje odlišný přístup a dá se tedy považovat za samostatný režim.

 

PUBG 1.0 vychází, další novinky jsou v přípravě
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.