Velmi úspěšná multiplayerová akce PlayerUnknown’s Battlegrounds obdržela včera aktualizaci, která hru posunula do kýžené verze 1.0. Kromě změn velkých se hráči dočkali i úprav spíše kosmetického charakteru. Některé přidané novinky ale opravdu potěší a notně prospějí celkovému zážitku ze hry.

Tým Bluehole Entertainment totiž nedávno oznámil partnerství s jihokorejskou společností Minkonet a s její pomocí do hry přidali 3D replaye i takzvanou killcam. Jak jsme slibovali ve včerejším článku, dnes se na tyto nové funkce podíváme trochu detailněji.

“Odkud mě sakra zabil?!”

Na jednu z poměrně častých otázek nyní konečně budeme dostávat odpověď. Možnost si prohlédnout posledních pár sekund svého virtuálního života očima vraha je v online střílečkách věc poměrně častá a konkrétně v PUBG se hodí dvojnásob. Asi každému se občas stane, že zaklepe bačkorami dřív, než stihne útočníka lokalizovat a teď si budeme moci prohlédnout, kde že se ten syčák schovával a jakým způsobem jsme se mu vlastně ocitli na mušce. V týmové hře samozřejmě musíme vydržet, dokud ze hry nevypadne celý tým, abychom nemohli našim přeživším kumpánům protivníkovu polohu vyzradit. Killcam často pobaví, ale i poučí – příště už si na tom místě dáte pozor a budete vědět, odkud může přijít nebezpečí.

“Hele, sleduj tohle!”

Replaye jsou oproti tomu funkce převážně sloužící k zábavě. Hra automaticky ukládá veškeré dění ve vzálenosti 1 km od hráče a následně je při přehrávání možné libovolně manipulovat s kamerou, zrychlovat a zpomalovat čas a prohlížet si akci pohledem jiných hráčů. Nic vám tak nebrání si ze svého dobrodružství s trochou snahy (a s externím programem na editaci videa) sestříhat opravdu povedený klip. Jako třeba Sabotage nad tímto odstavcem.

Pokud je nahrávací funkce zapnutá, hra sama od sebe “skladuje” nahrávky posledních 20 kol. Mějte však na paměti, že nahrávání i killcam si pro sebe uzurpuje část výkonu počítače. Killcam a nahrávky pak mohou posloužit i jako skvělý nástroj na usvědčení cheaterů. Nejen že máte vše automaticky zaznemenané, ale můžete si celou situaci prohlížet ze všech stran a pohledů. Cheateři pak jistě budou před spravedlností zdrhat stejně zoufale a neúspěšně, jako pánové tady na videu!

PUBG 1.0 přináší i killcam a opakované záběry
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 2 hlas/ů