Proč je PUBG tak populární hra?

2
zdroj: forums.playbattlegrounds.com

Z ničeho nic se vyskytla, nikdo o ní nic nevěděl, ani jí nijak nesledoval, ale přitom ho uchvátila. Jak? Tento titul prozatím můžeme nazývat jako koncept všeho dobrého. Jsou zde skvělé mechaniky pro ty, kteří se chtějí ve hře nějak odlišit, ale přitom ji můžete vyhrát klidně i na první pokus. V čem spočívá to kouzlo?

Jednoduchost – ano, to tu hru dělá krásnou, ať jste staříci nebo děti, stejně tu hru po pár zápasech celkově pochopíte a najdete si v ní svojí vlastní zálibu. Můžete campit, běhat jako v multiplayeru hry Call of Duty, nebo se prostě jen držet stranou a hrát si na nějakého hnusného hada, který se dostane všude. Každý hned pochopí, co má dělat: vzít bouchačku a jít někoho rozstřílet. Nevadí, že neznáte mezinárodní jazyk, nábojnice mají ráže napsané číslicemi, což snad každý přečte i bez znalosti anglického jazyka. Vidíte zaměřovač. Kam byste ho asi dal? No jasně, do toho prázdného políčka tam nahoře nad zbraní. Tím vším chci říct, že hra je prostě stavěná a dělaná na hardcore hraní i na nějakou tu občasnou srandu s kamarády. Prostě v jednoduchosti je krása.

zdroj: lolzteam.net
zdroj: lolzteam.net

Neuvěřitelná volnost je také velkým prvkem, který člověka prostě uchvátí. Nikdo vás nedrží za ručičky, ani vás nikdo neprovází znuděným tutoriálem, který vyjde časově na půl dne. Základ tohoto celého povzbuzení hry stojí na Twitchi a jeho různojazykových streamech. Nebudu lhát, taky mě k tomu přivedl z poloviny stream. Touha a samotný zážitek být první ze sta hráčů v dané hře je prostě k nezaplacení. Už jen když se dostanete do nepříjemné situace a jste v TOP deseti hráčích. To pak tluče srdíčko a nervy jsou na pochodu. Za dlouholetého hráče World of Tanks musím říci, že jsem tento pocit u jmenované hry ještě nezažil.

Jako každá hra také dokáže naštvat, ale z 98% to není vina hry. Každou aktualizací se toto procento zvyšuje, jelikož přibývá strašně moc oprav. Některé velmi známe chyby tu stále ještě jsou, ale vývojáři usilovně pracují na jejich opravení.

A to nás vede k dalšímu plusovému bodu této hry a to je naslouchání komunitě. Žádné zbytečné doprošování, žádné nesmyslné přídavky do hry. Vše si sama komunita odhlasuje a tak to i zůstane, když někdo dostane skvělý nápad, jako byly servery z prvního pohledu, tak není problém upřednostnit vývoj této nové funkce před naplánovanými zbytečnostmi. A to je jednání pravého herního studia! Tímto chválím i Bluehole za poskytnutí volnosti v těchto ohledech.

Proč je PUBG tak populární hra?
Ohodnoťte tento článek!
4.93 (98.67%) 15 hlas/ů

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Tip na clanek k pubg: mozna by neskodilo napsat jak se da hra poridit a hlavne kde, ze neni jenom na steamu a i jinde a ze se da sehnat levneji ale zase na jednom webu ze byl nejakej ojeb s klicama a ze museli vracet penize.

    A pak byl gamescom a byla moznost si koupit spesl kontejnery s hogo fogo vecickama, ktery se pak daly se ziskem prodat.

    • tohle je slozitejsi, kdyz napiseme o jinem nez offi prodeji, tak kdyby meli prusvih, tak v tom jedeme s nima ze je propagujeme

Comments are closed.