Jsou mezi námi, aneb typologie PUBG hráčů

1

PUBG je hra otevřená a rozmanitá. Na prostoru rozlehlé mapy nabízí celou řadu cest k vítězství a každý se po nich vydává svým vlastním způsobem. I tak se ale dají vypozorovat jisté typy hráčů. Někdy je spojuje jen nějaký drobný zlozvyk, někdy je to promyšlená taktika, někteří dokonce i vyloženě kazí hru ostatním. Pojďme se společně podívat, jaké typy můžete na vražedném ostrově potkat. A schválně, jestli se v některém z nich sami poznáte.

  • Sólista

Samozřejmě, většinou hraje prostě solo hru, ale dost často se tenhle hráč vyskytne i ve hře na týmy. Poznáte ho snadn, je to ten co ho nevidíte, protože se zrovna na vlastní pěst vydal někam za kopec, do vedlejší vesničky. A zpravidla o tom nikomu neřekne, prostě se vypaří od ostatních a jde si svojí cestou.

  • Vyptávač

“Hele kluci, jaký náboje jsou do toho SCAR?”, “Co je lepší? Lovecká brokovnice nebo kuše?”, “Nevíte, jak moc mě vyléčí velká lékárnička?”, “Hele co všechno se dá přidělat k Vectoru?” … Že vám to něco připomíná? Nejste sami. Proč si to prostě nemůžou přečíst, většinou je to rovnou ve hře napsaný!

  • Hrdina

Hledání zbraní je pro sraby, není čas ztrácet čas! Pravidelně skáče z letadla s tou největší skupinou hráčů a pokud někoho neumlátí pěstí v první minutě hry a nebo během toho nezemře, tak to pro něj není žádná zábava. Opatrnost je sprosté slovo a plížení necháme tomu plešounovi s čárovým kódem na zátylku. S oblibou střílí po všem, co se v dálkce pohne, nebere v úvahu zda má nebo nemá výhodnou pozici.

  • Vysavač

Stojíte v domě, v klidu si třídíte inventář a najednou kolem prosviští spoluhráč, který původně šel úplně do jiné budovy. Tam to ale už dávno má vysbírané, v té další taky a vedle taky. Bere všechno, nic po něm nezůstává. V tom lepším případě pak nepotřebné věci někdy rozdá ostatním, v tom horším je prostě zahodí a ani o tom nikomu neřekne.

  • Srabík

Přesný opak hrdiny. Jak vidí soupeře, jdou na něj mdloby. Hlavně na sebe neupozorňovat. Jeho nejlepším kamarádem je 8x scope, kterým pečlivě kontroluje dveře každé budovy. Pokud jsou nějaké otevřené, tak nemáte moc šancí ho donutit, aby do té budovy vstoupil, protože co když tam někdo čeká! Často také úzkostlivě sleduje kruh. Jak se ocitne mimo oblast, do které se herní zóna v příští fázi smrskne, vyrazí mu na čele studený pot a není v klidu, dokud se nedostane bezpečně doprostřed kruhu. A vůbec nevadí, že se kruh začne zmenšovat až za tři minuty, za to riziko to nestojí!

  • Generál

Potřeboval by občas připomenout, že je to jenom hra. Neustále plánuje další postup, můžete se spolehnout, že na mapě vždy najdete jeho marker. Někteří extrémní jedinci tohoto druhu dokonce rozdělují svým spoluhráčům role, zkouší jim přikazovat, jakou si mají najít zbraň a komandují, aby se sakra sniper konečně přesunul na ochoz té věže, protože jinak ostatní nebudou mít krytí! Někdy se najde i nějaký zneuznaný zelený mozek, který do voice chatu štěká rozkazy v korektní vojenské terminologii.

Víte ještě o nějakých hráčských stereotypech? Našli jste se v nějakém? Máte prostor v komentářích!

Jsou mezi námi, aneb typologie PUBG hráčů
Ohodnoťte tento článek!
3.38 (67.5%) 8 hlas/ů

1 KOMENTÁŘ

  1. Zlé pomenovanie na Vysávač: LootMajster je origoš a jedného takého v skupine máme, prehadzuješ si zbrane a on príde k tebe a vidí tam že bereš loot a hneď ti to všetko pochabre a ešte ti aj popi..č..je že si pomaly 😀

Comments are closed.