Je Fortnite: Battle Royale konkurence pro PUBG? Dojmy z vlastního testování!

9

Všichni fanoušci her o přežití by měli právě teď zpozornět. Před nějakou dobou jsem zaslechl informace o nové hře Fortnite, která by měla být obrovskou konkurencí pro PLAYERUNKNOWN’S Battlegrounds. Po shlédnutí několika videí jsem byl na hru náležitě navnazen a sám jsem si ji vyzkoušel.

Pozitivum je to, že režim Battle Royale, který je přesně to PvP podobné PUBG, je zcela zdarma, tudíž není třeba nic platit – stačí stáhnout a hrát. Naopak PvE režim, který je bitvou proti nemrtvým AI zombíkům v základní verzi Fortnite, si musíte zaplatit. Nicméně i ten by měl být příští rok zdarma.

Battle Royale

Co si ale o Fortnite: Battle Royale myslím já? Zpočátku jsem si říkal, že malovaná grafika pro malé děti bude bezva. No, po několika hrách si to již tak úplně nemyslím. Vcelku mi vadí to, že mohu projít houští bez toho, aniž bych ho musel rozstřílet (pokud to jde) nebo obejít. Vyskočení z autobusu a následný let s padákem je v pohodě. Nicméně skočit na střechu, kterou je nutno rozbít, abych se do domu propadl a mohl ho prohledat, mi přijde kapku přitažené za vlasy. Pravdou je, že hra je i stavěcí. Můžete před sebou postavit zeď na ochranu, přes kterou pak můžete střílet a mnoho dalších vychytávek. Takže rozbíjení čehokoli se dá asi pochopit.

Souboje a přestřelky jsou dle mého dost dětské. Přece jen bych rád viděl ve hře nějaké to zranění, kulhání, pád mrtvoly. To zde prostě není. Když někoho zastřelíte, tak spolu se smrtelným úderem prostě zmizí (včetně vás, když jste zabiti) a na místě, kde by měla být mrtvola, se objeví nasbírané vybavení mrtvého cíle.

Koncept hry je jinak stejný jako v PUBG. Postupem času zamořuje ostrov plyn, před kterým je potřeba utíkat na čím dál menší prostranství, až nakonec zůstanete sami a (pokud možno) vyhrajete. Myslím, že hře chybí keře, trávy a rozmanité prostředí, které by učinilo celou herní lokaci zajímavější a bohatší. Pokud se ale nudíte a nemáte koupené PUBG, můžete tuto hru v klídku otestovat. Nainstalovaná je za 15 minut a je zdarma. Právě díky tomu je ve hře dostatečný počet hráčů, abyste na bitvy čekali maximálně 2-3 minuty.

Je Fortnite: Battle Royale konkurence pro PUBG? Dojmy z vlastního testování!
Ohodnoťte tento článek!
3.33 (66.67%) 15 hlas/ů

9 KOMENTÁŘŮ

 1. Vůbec to není hrozba, fortnite má být free2play, když najedu na oficiální web, chtějí abych si hru koupil, asi bude něco špatně, už ne zaplatím za předběžný přístup ani korunu a už vůbec ne za hru která je oznámena jako f2p, kort za hru co neumí přijít s vlastním napaden, dopadne to jako call of duty ww2 kdy za pár měsíců po tom neštěkne ani pes

 2. Popravdě, dnešní hry už stojí za prd. Možná už ani to ne. Když to vezmu kolem a kolem, většinu ovládá vivendi který nechávají určité společnosti pracovat na hrách které společnostem nejvíce vidělaly ještě než je vivendi odkoupilo. Nové Call of Duty je třeba hrozně rychle, nepřehledné, opět figurují bedny. Tudíž se opět dostáváme na formu pay to win. Nové Star Wars se má zaměřit především na single player. Většina lidí očekává že SP bude trvat 20-60 herních hodin cca, ale ve Star Wars je asi okolo 5 hodin což 1500 za 5 hodin hraní, no tak trošku drahé a abych nezapomněl, tím pádem seasson pass zdarma je nějak k ničemu a opět bedny. Nový Assassins creed nám vydal sběratelské edice pouze pro PS4 a XboxOne, PC zřejmě neexistuje. Dokonce ani podpora a ani dotazy kladené na všechny možné sekce Ubisoftu proč není a nebude, byly typu mlčení a předstírání mrtvého brouka. Opravdu se v dnešní době snaží téměř veškeré hry přiživit na slávě a výdělku jiných společností. Už jen to že napíšete do titulku jestli je Fortnite konkurence, dělá Fortnite reklamu. Určitě se najde někdo, kdo si radši hru zkusí než aby si přečetl recenze. Prý i GTA V má vlastní battle royal mód. Fortnite taky měla být jen survival hra kde se postaví pevnost s pastmi a snaží se přežít, najednou to má “příživnickej mód” battle royal. Záhy bude tento mód i v minecraftu, cs:go, které kvůli PUBG ztratilo spoustu hráčů. Je příliš otázek, ale nikdo je nedokáže zodpovědět. Omlouvám se že jsem utekl trošku od tématu, vivendi nemá nic společného s tímto módem jen nutí aby se vyráběli jen hry co se nejvíc prodávají, ale žádný nový žánr nic. Jen jsem chtěl trošku poukázat, že bohužel tento problém nemá jen Fortnite, nikdo nepřijde se svým vlastním originálním nápadem.

  • Současné hry jsou naopak výborné, problém bych viděl, že ty spíš nedohlédneš za ty obří prázdné produkce a nehledáš jinde. Všechny tebou jmenované hry jsou blockbustery ve kterých se točí nechutné částky a tudíž jsou dělané na jistotu (to stejné u filmu, hudby, atd…)

   Jenže ten výběr je v současnosti i “pod radarem” a věř mi, že jich je spousta a jsou kvalitní. Rozhodně nad tím nelámej hůl…

  • Jujda, snad nechceš říct, že snad ty hry dělají pro peníze?! To by bylo závažné obvinění!

  • tak to je jasne, ale kdyz clovek ingnoruje mainstream, tak objevi uzasne klenoty

 3. Ako toto je čo za porovnanie? Ty ideš porovnávať na základe toho, že sa ti to len nepáči a je to hnusné, možno by do toho bolo potrebné dať aj objektivitu, lebo v tomto ti úplne chýba.
  Keď ale chceš písať takýto článok, tak to píš ako názor a ako porovnanie, lebo toto je len tvoj názor a zavádzaš ľudí, ktorí hľadajú porovnanie..

 4. Hloupejsi recenzi jsi ještě nenapsal jestli se tomu dá říkat recenze když to je v kolonce návod 😉 to je jak kdyby psal malý lolkar recenzi na dotu a vybreci se na ni 😉 tohle téma radši prenech někomu kdo bude více pověřený a ne další s prominutím “lajk” co se snaží vybrecet názor do světa. Pubg je trapné s grafikou a dalšími funkcemi a také to nikomu necpu protože každému se líbí něco jiného já rád borim struktury a stavím a mám rád cartoon prostředí to je na každém čemu dá přednost a myslím si že je to jedině dobře že je z čeho vybírat

  • Ja jsem neřekl že hru nehraji, ba naopak, pouštím ji každý den, nicméně tomu stavění jsem ještě na chuť nepřišel. Přijde mi, že ve chvíli když neco postavím, tak na sebe jen upozorním, ale zas jako past je to super … stačí postavit nějakou stavbu, ktera ma ukryty a z povzdali ji sledovat, než se někdo přijde podivat, jestli se v ní někdo neschovává …

   • To máš pravdu záleží na. Situaci a na tom co z toho chceš vytěžit 🙂

Comments are closed.