Čínská vláda vydala oficiální vyjádření k PUBG

1

Že v nejlidnatější zemi na světě mají spoustu věcí nastavených trochu jinak, to už jsme si zvykli. Přeci jen se k nám ale občas dostane nějaká zpráva, která nám to obočí zase nadzvedne ještě o kousek výš. O tu poslední se postarala čínská vláda, která se rozhodla prostřednictvím své asociace pro audiovizuální kulturu (China Audio And Video And Numeral Publishing Association) zareagovat na úspěch PUBG a podobných battle royale her.

PUBG je špatné a nikdo by ho neměl hrát

Přesně v tom duchu se celé vyjádření nese. Komisi se samozřejmě nelíbí obvyklé věci jako krev, vraždění a násilí, ale kromě toho srovnává koncept battle royale s nemravnými gladiátorskými zápasy. Jen pro srovnání – Jižní Korea udělila PUGB mírný rating 15+. Co je z našeho pohledu asi nejzajímavější, je pasáž, ve které kritizuje přílišné zaměření na přežití jednotlivce v podobných hrách. Jde to totiž proti čínským morálním principům kolektivismu. Zatím to neznamená, že by battle royale hry snad byly v Číně blízko úplného zákazu. Spíše je toto vyjádření jistým drobným upozorněním na nevhodnost a jakýmsi doporučením pro místní vývojáře, aby podobné hry spíše nedělali. I tak to ale může udělat drobnou čáru přes rozpočet jedné z největších čínských herních společností, Tencent. Ti se totiž podle spekulací v poslední době usilovně snaží vyjednat, aby v Číně fungovaly dedikované PUBG servery. Trochu ironické je, že viceprezident Tencentu zasedá v té komisi, která vládní vyjádření vydala.

Jak to může a nemůže dopadnout?

To asi momentálně zajímá poměrně dost lidí. V současnosti je v Číně totiž ve vývoji údajně přes 30 různých klonů nebo variací na PUBG, jak na počítače, tak na mobilní zařízení. Je možné, že i díky zastoupení a vlivu herních firem v komisi celá bouře utichne po tomto “povinném” zdvyženém ukazováčku a dál se nic dít nebude. Pak je ve hře i vyjednání nějakých kompromisů, kdy by pak v Číně vycházely upravené verze battle royale her. Extrémní variantou je samozřejmě i úplný zákaz tohoto typu her. A na internetu už se objevují posměšné hlasy, že by to z velké části vyřešilo problém s cheatery v Battlegrounds.

 

Čínská vláda vydala oficiální vyjádření k PUBG
Ohodnoťte tento článek!
4.14 (82.86%) 7 hlas/ů

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.