Jak být první – vybírání pozice (PUBG)

6

Další pokračování ze série článků nazvaná Jak být první, která se zaměřuje na rady a tipy ve hře Playerunknown’s battlegrounds. V dnešním díle se zaměříme na vybírání pozic a vhodném seskočení z letadla.

Kdy a kam z toho letadla vypadnout

Jednoduchá otázka, která vám tkví v hlavě hned po nasednutí do letadla – kam mám skočit? Ideální pozice, na které je hodně kořisti (lootu) a málo lidí neexistuje, pouze pokud hrajete proti botům (a to se mi zatím nestalo). Takže se musíme přizpůsobit tomu, s čím zrovna pracujeme, koukáme kolik je ještě lidí v letadle, kontrolujeme si zóny, nad kterými by bylo bezpečné přistát a musíme značně odhadovat, kam ostatní v letadle poletí (pokud tedy nehrajete stylem YOLO!, to potom leťte rovnou nad Sosnovku). Pokud toto všechno dodržíme, tak se ve většině případech dostaneme na skvělé místo s velkým lootem. Snažte se řídit podle této mapy dobrého lootu:

playerunknowns-battlegrounds-loot-map-1
Zeleně je vyznačená šance na dobrý loot, červeně je vyznačená vysoká šance na armádní loot, fialové body značí vysokou šanci na auto, žlutá značka značí vysokou šanci na zbraň a na červené stopky nedoporučuji jezdit ani chodit.
Pohled z 3. a 1. osoby, jak mezi nimi efektivně přepínat

Využívejte rohy, za které se schováte, připravíte zbraň a ihned po spatření nepřítele můžete střílet předem namíření. Pokud toto nepřítel přežije a stihne se schovat, tak máte několik málo sekund ho zabít před tím, než se vyléčí, při tomto nahánění bych se snažil přepínat mezi 3. a 1. Pohledem. 3. kouknout za roh a 1. pokračovat v pátrání. Nezapomínejte, že když míříte přes pohled z 1. osoby, máte vždy přesnější zbraň, než když míříte přes 3. osobu.

Camp střed nebo chodit se zónou

Tato otázka je jen na hráči, riziko je poměrně stejné. Nikdy nevíte, kdy už ve středu někdo nebude campit, na druhou stranu nevíte, kde budou týpci, co mají stejný nápad a to chodit se zónou. Pokud si chcete trošku více zastřílet, doporučuji chodit se zónou a pozorovat čas. Jezdit autem po 3. – 4. zmenšení zóny opravdu nedoporučuji, auto samotné má velmi hlasitý motor (je jedno jaký je to typ, všechny jsou dost hlasitě slyšet i motorka je dosti hlasitá) a určitě nikdo nechceme, aby se po zabrzdění na nás sesypalo milión hráčů ze všech stran.

Jak být první – vybírání pozice (PUBG)
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (88%) 15 hlas/ů

6 KOMENTÁŘŮ

  1. Nechcete už udělat sólo sekci pro PUBG, jako má třeba WoTko. S tím, jak roste obliba téhle střílečky by to bylo docela žádoucí.A přehlednější:)

    Jinak můžu ostatním PUBG doporučit. Když mě nase.re RNG (spíš NotRNG) v tankách, tak tohle docela zlepší náladu. WG by se podle nich mohlo učit. I když optimalizace je dost hrozná – na svém kompu hraju na nejhorší nastavení. Ale i tak to má supr atmosféru.

  2. No a to je právě špatně. Protože ty další věci v kategorii “Ostatní” mně vůbec nezajímají a jsou úplně o něčem jiném. Tak by bylo fajn využít už hotového filtru tak, aby šla vybrat jen jedna kategorie.Když už musím klikat na tolik bannerů, abych je zavřel, tak klidně aj radši kliknu ještě dvakrát, abych viděl co nového v PUBG.Navíc vám to dá minimalně o jedenkrát víc zobrazeni reklam:) Zvlášť na mobilu je hledání článků k tematu v té směsici “Ostatní” dost vopruz.

  3. Jo, sorry, už sem ten filtr našel. Ale přesně tohle jde vzit jako příklad nepřehlednosti, když je ro dáno jako filtr ve filtru.

Comments are closed.