Jak být první – auta, motorky a nejlepší pozice na budově

4

Nový den a s tím i nový Jak být první, který se zaměřuje na rady a tipy (někdy i triky) do hry Playerunknown’s battlegrounds. V tomto díle se zaměříme na auta, motorky a nejlepší pozice na budově.

Nejlepší dopravní prostředek?

Když už máte na výběr z několika vozidel, bylo by dobré o nich něco vědět.

BUGGY

Otevřené vozidlo s malým motorem uvnitř a počtem dvou míst. Může jezdit relativně rychle (rychleji než Jeep) a je lehké, což jí dělá dobrou v překonávání překážek a nepřátel. Nevýhoda je zase v chránění vaší postavy, kde vás chrání maximálně sedačka za vámi a pokud jste spolujezdec, tak vás nechrání nic.

buggy_1_new

UAZ

Středně velké vozidlo pro pět lidí, které je uzavřené a tím pádem i bezpečnější než BUGGY. Bezpečnost ale snižuje malá výdrž vozidla proti nábojům a nárazům. Je to off road, takže má výborné chování mimo silnici, ale také obrovskou spotřebu paliva.

6362969449311366236342396

DACIA

Nejrychlejší automobil, který se dá ve hře sehnat, což ji dělá skvělou v přepravě po ostrově. Její hlavní nevýhodou je dobrá viditelnost pro nepřátele, kvůli křiklavým barvám a vysoké hlučnosti.

6362969451626998671885853

MOTORKA

Velmi rychlý dopravní prostředek, což jí dělá velmi smrtícím pro řidiče a oba spolujezdce. Už tu bylo mnoho případů, kdy pád z tohoto monstra ve 140 km/h nikdo nepřežil. Téměř nulová obrana proti nábojům a tím pádem i ochrana svých pasažérů není dobrá pro takto hlučné vozidlo.

6362969461870384562110244

Vystupování z auta v krizové situaci

Jste řidičem auta a spokojeně si jedete krajinou, najednou na vás vybafne nepřítel na levé straně zpoza stromu a vy nemáte dostatečnou rychlost na to, abyste jim ujel. Proto raději zabrzdíte, vystoupíte a začnete střílet, což je chyba, jelikož nemáte před sebou žádné krytí a střílíte na z chráněného nepřítele. Takto moc velkou šanci na přežití mít nebudete. Proto se používá klávesová zkratka Ctrl + 1 nebo + 4. Touto zkratkou se rychle dostanete na sedadlo spolujezdce a můžete vystoupit z vozidla na opačné straně, což vám přidá krytí v podobě celého auta.

Nejlepší pozice je na střeše domu

Ano, udělat něco takového není jen tak jednoduché, ale budete na pozici, na které vás nepřítel zaručeně nebude čekat. Nezaručuji vám, že toto lezení bude dostupné do finální verze hry, jelikož to můžeme nazývat i jako chybu hry. Pokud tuto výpravu budete chtít uskutečnit, nezapomínejte na vylepšený skok pomocí tlačítek mezerník + C, který jsme si ukazovali v jednom z minulých dílů. Osobně jsem to ještě nezkoušel, ale podle informace z více zdrojů to lze použít na všechny domy, které jsou složené z tohoto pořadí: plot/zeď, dveře, střecha.

Jak být první – auta, motorky a nejlepší pozice na budově
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 2 hlas/ů

4 KOMENTÁŘŮ

  1. Takže od teď vždy zkontrolovat střechu baráku, do kterého lezu, a ještě lépe tam pro jistotu hodit granát:) Bo tam bude sedět nejaké jelito, co četlo trnhle článek. Máte na stránkách nějaký čítač počtu zobrazení?

Comments are closed.