Taktika: Temple of Anubis

0
Temple of Anubis

Tato mapa je typu Attack. Což znamená ubránit/obsadit 2 body na mapě.

V následujícím textu se pokusím popsat taktiku na tuto mapu, jak za obránce, tak za útočníky. Berte to prosím s rezervou, neboť to píšu ze svých vlastních zkušeností a poznatků.

Bránící tým

Následující sestava dost často vychází:

  • Tank: Reinhardt, Zarya
  • DPS: Soldier: 76
  • Support: Symmetra, Ana, Mercy

Proč 3x support? Protože Symmetra je tak trochu DPS. Poté co jí dali buff, tak je celkem OP. Navíc její teleport/generátor štítů, může i zvrátit průběh hry. Samozřejmě pokud ho umístí šikovně a to například sem:

Teleport

Nepřátelé většinou chodí vpravo (z vašeho pohledu). Takže symmetra tam může pouštět svoje koule, které projdou klidně řadou nepřátel. Nicméně doufejte, že se Reinhardt ve vašem týmu nerozjede proti nim, dokud jsou v té malé komůrce odkud přišli. Jednak je tam k dispozici lékarnička a jednak pokud mají Anu, tak mu vypne heal a Rein nemá šanci přežít.

Soldier: 76 jako DPS. Po jeho buffu se tato sestava hodí, neboť dává celkem slušný dmg. Navíc je dobrý counter proti Pharah.

Dva Healeři: Mercy kvůli ressu, to je jasné. Ana kvůli boostu na Soldiera nebo na Symmetru. Proč na Symmetru? Protože pokud má její Photon Projector úroveň 3 a dostane boost od Any, tak je to VELMI SILNÉ DPS.
TheDejv: Doporučuji si to vyzkoušet s kamarádem v Custom Game, opravdu naboostěná Symmetra je síla 🙂

Pokud 1. bod ztratíte, nemusíte nutně měnit sestavu, pokud to tým nevyžaduje. Případně vyměnit ideálně Symmetru za Mei a Anu za Zena. Mei může v případě nouze celkem slušně zdržovat, dokud nepřijde zbytek týmu. Zenyatta je dobrý na případný útok nepřátel a na vykrytí nepřátelských ultimátek.

Viděl jsem i sestavu, kdy se na 2. bodě jen vyměnila Zarya za Torbjörna. Ono totiž Torbjörnův armor a Symmetřiny štíty dohromady přidají +150 (75 štíty, 75 armor). Pokud Váš tým není úplně blbej, tak to neskutečně pomáhá.

Útočící tým

Na útok není možné napsat ideální sestavu, neboť ideální sestava je adaptivní sestava.

  • Tank: Reinhardt, Roadhog/Zarya
  • DPS: Soldier: 76/Reaper/McCree/Pharah/Widowmaker
  • Support: Ana/Lucio/Zenyatta

Z vašeho pohledu se často chodí doleva, projít za štítem Reinhardta a rovnou do té malé komůrky s lékarničkou. Po cestě můžete narazit na Symmetru, Junkrata nebo cokoliv jiného.

Občas je dobré rozdělit se, třeba aby Phara letěla nad vámi a otravovala jejich supporty. Váš Rein zatím může naběhnout mezi ně, s dobrým healem, lidma co mají DPS a ví co dělat, by neměl být problém je zničit.

Pokud mají Mercy, tak doporučuji soustředit se primárně na ni, neboť může se stát, že zničíte celý tým, přiletí Mercy a všechny ressne.

Po prvním obsazeném bodu, následuje útok na druhý. Pozor na nepřátelskou Mei, může vás po jednom zavírat za zdí.

Opět jděte vlevo a naběhněte přímo na bod, samozřejmě pokud máte nabité ultimátky. Boost on Any se v tomto případě hodí na Reinhardta, který jim dá stun a tým je může dodělat.

Taktika: Temple of Anubis
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů
Sdílejte
Předchozí článekSiege mod v akci
Další článekBitva v Makassarském průlivu
Redaktor hry Overwatch | vášnivý hráč her Overwatch, Factorio, The Division | Programátor/Developer (PHP, CSS, HTML, JS, C#, SQL)