Overwatch v mobilu? V Číně je možné všechno

1

V Číně na autorská práva zkrátka kašlou. Proto není žádným překvapením, že se terčem tamějšího plagiátorství staly i slavnější hry, hlavně ty ze Západu jako Hearthstone, Dota 2, World of Tanks, Team Fortress 2, atd. Čínskému hledáčku se tentokrát nevyhnul ani Overwatch.

V polovině května, na herní veletrhu v čínském Šen-čenu, byla poprvé představena mobilní střílečka jménem Legend of Titan (泰坦传奇). Ta se až nezdravě podobala novodobé střílečce od Blizzardu.

V Číně je podobné vykrádání různých děl bohužel normální, a proto tento krok u místních hráčů nevyvolal žádné výrazné reakce. Někdo však nahrál gameplay video z veletrhu i na západní stránky – herní kalamita začala.

Ještě před únikem videa vývojáři na akci hlásali, že půjde o první mobilní hru, která kombinuje MOBA a FPS žánr. Jakmile se video objevilo internetu a lavina kritiky nabírala čím dál tím větší rozměr, zařadili raději zpátečku.

Teď však tvrdí, že nikoho nekopírují. Prý se jednalo čistě o předpřipravenou demonstraci na zmiňovaný veletrh. Chtěli údajně ukázat pouze mechaniku hry, vizuální stránku neřešili. Momentálně pracují na „původní“ verzi, které byla samozřejmě v plánu od začátku. Jakékoli náhledy či ukázky však neukázali.

Jako nevím, jak to vidíte vy, ale já mám pocit, že nám tady někdo pěkně kecá. Přesto bych si tu jejich hru určitě vyzkoušel, takový Overwatch na telefonu se přeci jen tak nevidí, že jo.

Ohodnoťte tento článek!

1 KOMENTÁŘ

Comments are closed.