V Overwatch League padají první tresty

0

Ještě to není ani měsíc, co odstartoval první ročník oficiální Overwatch ligy a už mají někteří z hráčů problémy. I přes to, že se v e-sportovém prostředí už nějakou chvíli pohybují, se některým stále nedaří dodržovat etický kodex. Blizzard to ale nenechává ležet ladem.

Nejčerstvějším provinilcem je člen týmu London Spitfires, který vystupuje pod přezdívkou Profit. Trest si vysloužil za zdvižený prostředníček. Ono by se nic hrozného nestalo, kdyby ho zrovna nesnímala kamera. Toto gesto tak viděli diváci po celém světě. Obecenstvo tím bylo překvapeno mimo jiné proto, že zrovna Profit je jedním z těch zkušenějších hráčů a na profesionální Overwatch scéně se pohybuje už od jejich počátků.

Stalo se to v mezičase, kdy Profit střídal svého spoluhráče a testoval komunikaci s týmem. Hned poté se omlouval s tím, že to v žádném případě nepatřilo divákům ani komentátorům, ale jeho spoluhráčům a trenérskému týmu. To ho ale stejně neospravedlňuje. Jako trest tak dostal pokutu ve výši 1000 dolarů.

Druhý případ se neodehrál při zápase, ale na streamu hráče xQc z týmu Dallas Fuel. Za jeho homofobní chování si od Blizzardu vysloužil stopku na 4 zápasy a pokutu 2000 dolarů. Samotný tým ho ale potrestal ještě razantněji. Byl vyřazen ze soupisky až do konce Stage 1.

daf

Blizzard se k tomu vyjádřil v tom smyslu, že v případě dalších prohřešků se budou tresty stupňovat. Také bude zveřejněn výše zmiňovaný etický kodex, aby se podobných problémů mohl vyvarovat každý.

Overwatch není jedinou hrou, kde mají profesionální hráči problémy. Mezi nejvážnější patří případ z konce minulého roku, kdy byl čínský hráč LoL Vasilli zatčen za domácí násilí, které probíhalo při jeho streamu. Tohle je ale spíše extrém. Nejčastějšími prohřešky pak bývají vulgarity nebo úmyslné odpojení ze hry. Týmy ani samotní hráči ale samozřejmě neodejdou bez trestu.

V Overwatch League padají první tresty
Ohodnoťte tento článek!
3.2 (64%) 5 hlas/ů