Overwatch dosáhl hranice 30 miliónů registrovaných hráčů

0

Blizzard slaví. Americký herní gigant se nedávno pochlubil úctyhodnými čísly své týmové FPS střílečky Overwatch. Ještě na začátku roku se do online soubojů této hry připojovalo asi 25 miliónů hráčů, což nadšené tvůrce vedlo k ještě odvážnějším cílům pro tento rok. Společnost naplánovala, že počet hráčů navýší během roku 2017 o dalších asi 5 miliónů lidí, ale stačily pouhé tři měsíce, a Blizzard musí své strategie opět přepracovávat. Hra prostě roste ohromujícím tempem a kulatou hranici 30 miliónů pokořila v rekordním čase.

Overwatch dělá svým tvůrcům radost od samého počátku. Je to až k nevíře, protože vývojáři svůj herní klenot buď poměrně výrazně podhodnocují, nebo hra jednoduše cupuje všechny tabulkové předpoklady. Od květnového vydání v roce 2016 fanouškovská základna roste strmě vzhůru.

Koukněte na první kino upoutávku hry Overwatch:

Důvod úspěchu však není příliš velkým tajemstvím. Overwatch se těší kvalitní a hlavně trvalé podpoře ze strany celé firmy. Navíc téměř nic nenaznačuje tomu, že by Blizzard přestal své nové IP dál opečovávat. Není k tomu důvod. Hra svou žánrovou konkurenci prakticky válcuje, a do mysli se tak vkrádá vzpomínka, jak kritici v raných článcích označovali Overwatch za krok vedle.

Navzdory mýlícím se kritikům, na hře se prakticky pořád pracuje. Díky tomu jsme se minulý měsíc dočkali robotické hrdinka Orisy a před pár dny tvůrci naznačili i to, že tento rok chystají tři zcela nové mapy. A mimo to, nesmíme opomenout, že až do 1. května stále probíhá event s názvem Uprising, díky kterému lze získat celou řadu unikátních věcí. Po jeho skočení se hra vrátí do „starých“ kolejí.

Overwatch dosáhl hranice 30 miliónů registrovaných hráčů
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů