O postavě: Zenyatta

0

Zenyatta

Role: Support
Jméno: Tekhartha Zenyatta
Věk:
20
Povolání:
Potulný Guru, Dobrodruh

Základna:
Klášter Shambali, Nepál

Za koho bojuje:
Shambali

Biografie:

Před lety, díky Omnické Krizi, skupina vyhnaných omnických robotů zažila, co znamená duchovní probuzení. Opustili předprogramované životy pro vytvoření komuny hluboko v Himalájích. Po mnoha letech meditace o povaze existence, začali věřit v to, že jsou více než jen umělá inteligence a stejně tak jako lidé mají duši.

Uznáváním spirituální rovnosti se spojili s lidmi a mnichy. Vedeni záhadným robotem známým jako Tekharta Mondatta, léčili rány a zraněné duše způsobené Omnickou Krizí a navrácením lidí a robotů zpět do společné harmonie. Miliony lidí a robotů po celém světě přijali jejich odkaz a tak se z nich stali celosvětové celebrity.

Nicméně jeden mnich, znám jako Zenyatta, nesouhlasil s tímto postupem. Věřil, že způsob napravení problémů mezi lidmi a omniky není v neústupném přesvědčováním o pravdě, ale ve vzájemné interakci.

Nakonec se Zenyatta vydal po své vlastní cestě. Opustil klášter a začal putovat po světě, s cílem pomáhat těm, jenž jsou ochotni překonat své osobní pocity a nedůvěru a najít vniřní klid. Nicméně, pokud to bude nutné, Zenyatta bude bojovat a chránit nevinné jak před omniky, tak před lidmi.


Schopnosti:

Orb of Discord: Připojí červenou kouli na protihráče, které zvyšuje udílené poškození na daném protihráči do doby než koule zmizí nebo dokud je Zenyatta naživu.
Discord
Orb of harmony: Připojí žlutou kouli na spoluhráče, které pomalu vrací životy (healuje) spoluhráče do doby než koule zmizí nebo dokud je Zenyatta naživu.
Harmony
TRANSCENDENCE – ULTIMÁTNÍ SCHOPNOST: Zenyatta postoupí na krátkou chvíli na vyšší stupeň existence. Během této schopnosti nemůže používat zbraně ani dovednosti, nicméně je immunní vůči poškození a automaticky a velmi rychle regeneruje sebe i blízké spoluhráče
Transcendence

Osobní poznatky…

Orb of Discord je velice užitečná věc a celkem solidně se na ní získávají assisty za zabití. Kupříkladu když Reinhardt použije ultimátku a díky ní několik nepřátel srazí k zemi tak pokud na každého právě zabíjeného naházíte tento orb, tak všichni budou skutečně rychle mrtví 🙂

Transcendence – hodí se především na vykrytí nepřátelských ultimátek ( převážně proti Genji, Mei, Reinhardt, Reaper, Roadhog) Pokud se vám podaří vykrýt rovnou nějaké combo (třeba Mei + Reaper) máte skoro jistou Player of the Game 🙂

Přirovnání Zenyatty k asijské kultuře:

 

Ohodnoťte tento článek!