Genjiho meč od kovářských mistrů

0

První zbraň z Overwatche od kovářských mistrů na youtube kanále AWE me (MAN AT ARMS) – Genjiho meč a hvězdice.

Kdo jsou tvůrci?

Youtube kanál AWE me se z větší části zaměřuje na výrobu zbraní nablízko ze skutečných přírodních materiálů. Další část kanálu jsou detailní napodobeniny cosplay záležitostí. To co nás zajímá, jsou tvůrci kteří mají pod palcem zbraně – Man at Arms: reforged – jak si říkají. Mají za sebou spoustu šílených zbraní. Od jehly Aryi Stark, až po rotomeč (chainsword) z W40K. Dokonce mají zkušenosti s tradiční výrobou samurajských mečů, což se při výrobě Genjiho meče jistě hodilo.

Historie použité techniky

Pro výrobu Genjiho meče se Ilya Alekseyev (mistr mečíř/zbrojíř a rytec) z Man at Arms: reforged rozhodl použít tradiční, ale přesto relativně moderní techniku. Před začátkem války prudce vzrostla poptávka po samurajských mečích. Kvůli nedostatku zručných kovářů a dlouho trvající výrobě, se tak vymyslel nový způsob výroby mečů. V září 1937 dostala železniční společnost Mantetsu povolení od vlády k výrobě mečů za použití nové techniky Moro-Zutsumi. Při této technice se používá ocel Mantetsu, která byla vytvořena speciálně pro výrobu samurajských mečů.

Genjiho meč

K výrobě Genjiho meče byla použita stejná technika, neboť se jedná o tradiční a zároveň moderní metodu. Přesně tyto dvě věci Genji splňuje (robocop + samuraj). Způsob jakým je tělo meče vytvořeno tkví v tom, že se do středu jednoho kusu mandžuské oceli zarazí tyčka z ohebné Mantetsu oceli. Při pozdějším kování meče pomocí silových kladiv (power-hammers), tato ohebná ocel zajišťuje symetrii meče, které se kdysi dosahovalo pomocí oceli Tamahagane. Ta byla na výrobu ale časově náročná a složitá.

Genjiho mečJakmile se Ilya dostal do fáze, kdy měl již vykované tělo meče, usekl část z jeho konce, aby vytvořil špičku. Tuto špičku následně z druhé strany zkoval, aby ohebná ocel uvnitř vytvořila dokonalou symetrii. Postupně vytvořil čepel.

hgjujuJakmile byla čepel vyleštěna, Ilya potřel těžiště jílem, aby po následném kalení v oleji nepraskla. Po nejtěžší části Genjiho meče (výroba čepele) přichází o něco lehčí část – vytvoření futuristické rukojeti a připojení zelených LED-diod k čepeli. Vše podle originálu.

fcdsedeed

Čestmír Novák – Malá třešnička na dortu je výroba Genjiho vrhacích hvězdic. No… posuďte sami a podívejte se na video, jak celý koncept dopadl. Za mě řeknu pouze… kéž bych měl takový meč doma.

Ohodnoťte tento článek!