Blizzcon novinky

0

Blizzcon je za námi a Overwatch dostala spoustu novinek. Kromě všemi očekávané Sombry byla oznámena nová mapa do normální rotace a speciální mapa pro nový herní mód – Arcade. Také byly změněny pravidla quick play módu a to uplatněním limitu jednoho hrdiny v týmu.

Jako první bych ráda napsala něco málo o nové mapě. Nazývá se Oasis a nachází se v oblasti blízkého východu. Tato mapa je inspirována moderní arabskou architekturou. Cílem na Oasis je kontrola bodu. Novinkou pro hráče jump pady podobné těm, které byly použity v Lucioball brawlu. Tyto pady umožní mnoho zajímavých věcí, jednou z nich například použití McCreeho ultimátní schopnosti vysoko nad bodem. Na PTR bude mapa k vyzkoušení v průběhu prosince, nejpozději počátkem příštího roku.

Eco Point: Arctartica je další nová mapa. Je však určena pro speciální účel – hraje se na ní pouze Mystery Duel a 3v3 popsané níže. Tato mapa je blízká hrdince Mei – jde o výzkumnou základnu, na které musela jít do kryostáze na 10 let. Lze zde najít mnohé zajímavosti, hlavně tedy odkazy na hororový film The Thing (Věc).

Další novinkou oznámenou na Blizzconu je Arcade – přepracování dosavadního brawl módu. Některé módy se budou střídat podle oblíbenosti hráčů. Za hraní v arcade lze dostat odměny ve formě lootboxů – každá první výhra v módu vám přidá lootbox. Aby toho nebylo málo, každé tři výhry také dostanete lootbox. Tento je však možné získat pouze třikrát do týdne. V Arcade bude k dispozici několik herních módů:

– Mystery Duel – souboj 1vs1 s náhodným hrdinou na nové mapě vytvořené speciálně pro death match – Eco Point: Arctartica. Oba hráči hrají za stejného hrdinu. Souboj může trvat až devět kol, v každém kole se hraje nový hrdina. Každé kolo je  omezeno časem, pokud trvá dlouho, hra odhalí pozice hráčů, popřípadě souboj skončí remízou. Samotný duel remízou skončit nemůže. V tomto módu není možné hrát za Mercy a Lucia.

– 3v3 – jak název napovídá, jedná se o souboj tří proti třem. Trvá pět kol a hráči mohou vybrat jakoukoliv kombinaci. Opět se hraje na Eco Pointu. Platí stejné časové omezení, jako v mystery duelu.

– No limits – kvůli uplatnění limitu hrdinů v quick play byl vytvořen tento nový mód v Arcade. Jedná se tedy o dosavadní quick play pravidla.

– All brawls – všechny dosavadní brawl, které měly pozitivní ohlas na jednom místě. Je také přidáno několik nových, například This is Ilios – brawl hraná na studni v Iliosu, pouze s Luciem a Roadhogem. Asi uhodnete, co máte dělat. Každá hra je jiná brawl a jde o pěkné zpříjemnění hry.

– Mystery Heroes – tato brawl je asi nejoblíbenější ze všech dosavadních módů, proto jí je věnováno speciální místo. Na tomto místě se budou střídat různé brawly, hlavně pokud bude aktivní event brawl. Minimálně na měsíc to však budou náhodní hrdinové, jak si komunita přála.

Arcade i Sombra jsou momentálně hratelné na PTR.

Ohodnoťte tento článek!
Sdílejte
Předchozí článekHead Over Keels: Inteligentní Poručík
Další článekNa počest veteránů
Vysokoškolský student, vášnivý hráč Blizzard her a support main.